Споделена история от Семейство

Свекървата и мъжа им остана само да ме убият
Здравейте, момиче на 22г. съм омъжена съм от 2 години. Живеем заедно с майка му и баща му. Майка му е ужасно много завистлива жена, при това е мизерничка, готви много мръсно, на седмица веднъж се къпе, мирише, не гледа себе си, не знае да чисти. Пък не са бедни хора. Аз пък съм много глуслива. Моята майка толкова чисто и подредено ме отгледала и ме е учила и не понасям да ми е мизерно. Свекървата се ядосва, когато, чистя своите неща, готвя си отделно чисто и не ям от нейната гнусна храна. А понякога ям на зор за да не ме бие пак мъжа ми, защото тя постоянно го пълни към мен. Тя си ходи до тоалетна прави всичко и с тези микроби в ръцете бърка храна и какво ли не. Карал е сина си да ме бие много пъти. Постоянно вдига скандали. Не ми дава да се виждам с моята майка. И ако отида да видя мама дига скандали кара мъжа ми да ме бие да ми се кара. Ако искаме с мъжа ми като млади хора на отидем на ресторант някъде.. вдига скандали и накрая аз съм пребита отново. За всичко ми намира кусури, постоянно казва на сина си да ме изгони и че тя щяла да му намери друга жена веднага. Веднъж пак го накара да ме бие и го молеше да ме изгони. Но с много реване и молене убедих мъжа си да не се разделяме и да не се излагаме пред хора, приятели. Уча в университет(онлайн), даже това я дразни. Много е завистлива, незнам какво да правя. Много мъки много тъга минаха през мен чувствам се като половин човек вече. Мъжа ми постоянно ме заплашва и ме командва вкъщи, ако не правя това което казва, щял да ме пребие до смърт. Бил ме е заради майка ск много пъти, цялата в кръв синини, спукани вени съм била, крила съм се за да не ме убие, крещяла съм от болки, а свекървата се радваше на гледката. Осакатявал ме е. Пък нямам вина в нищо. Аз съм с много чувствително сърце. Много съм тиха не вредя на никой. Много съм беззащитна. А тя на всичко ми се дразни. Не обичам мъжа си мразя го вече. Но живеем в малък град където всеки ме познава. Ако се избягам от тук, в моята къща при майка ми ще ме намери. Казвам, че ако избягам, защото ако мина насреща му и кажа “искам да се разделим” ще ме пребие до смърт заради смелостта ми. В неговите очи той е много велик и аз нямам право да казвам такова нещо на него. И ако избягам много лоши проказки ще се чуят, има жени които с нетърпение чакат да се разделим и ще се зарадват ако го направя. В много трудна сложна ситуация съм, моля да ми помогнете. Кога ще и се върне всичко това. Отслабнах с 25 кг откакто се омъжих. Развалиха ме психически, паднах и физически. Незнам какво да правя с живота си. Искам някой ден да им върна всичко това. Аз съм чуждо момиче в тяхната къща, нямам си никой, те се възползват от това и ме унижават, бият, тормозят. Как още живеят добре и не им пула за нищо. Къде е кармата? Цялото им семейство е такова. Аз съм от голям град, образована, културна, красива съм много, родителите ми са по-заможни от техните. Аз се чудя на съдбата как попаднах в такова положение. Как стана тази грешка да се омъжа точно за такъв човек и ми съсипа живота. Оттова нагоре майка му представя други жени и момичета на сина си, вместо мен. Аз всичко това как го търпя. Ако го оставя и избягам, всички хора ще разберат как съм живяла до сега, всички ще разберат за тази мъка и излагация, която съм преживяла. Незнамммм ще полудея. Съсипаха ме.

Коментари

1.   А а а, чакай си, чакай да те убият и да те пишат по вестниците. Абе момиче, бягай от там, бе??? Няма ли кой да те защити, баща, брат, братовчеди, ти имаш права, не живееш в Саудитска Арабия, леле, сериозно се ядосах...

2.   Дъра-бъра глупости. Излизаш до магазина и повече не се връщаш. Подаваш жалби към тоя за физически и психически тормоз, развеждаш се и даже в твоя случай може да захлебиш от него, понеже си жена, а вие сте с привилегии в тия случаи. Ако си ги търсите, де, доста от вас предпочитат да се жалват или да стоят при насилника, после други им виновни. Ако историята ти е истина, на 22 си, ставай и се махай. Ако нямате деца - по-добре. Какво значи "ще ме намери, ще ме пребие", сякаш сега не те бие?!? Тоя манталитет е нямам думи...

3.   За какво ти е такъв дето тебие?

4.   Зарежи го този и бягай от там.. да разбират хората каквото си искат,важното е че ти ще си добре . Въпрос на време е да те удари по силно и знаеш.... Айде махай се от тези ,че положението е достигнало критична точка.
Взимай си багажа и се махни от града след това му прати документи за развод (направи видео запис как те тормози за да го изнудваш,може да ти потрябва")

5.   Бягай, докато не са те осакатили напълно или нещо по-лошо.

"Ако го оставя и избягам, всички хора ще разберат как съм живяла до сега, всички ще разберат за тази мъка и излагация, която съм преживяла. "
Кои са тези всички хора? Слушай, това не е никакво оправдание. Твоят съпруг и майка му са за затвора заради това, което са ти причинили.
Спасявай се, докато можеш и другия път си намери по-нормален мъж, а не бияч.

6.   Ти какво предпочиташ, 3 дни местните клюкарки да говорят за теб, на 4 ще намерят друга ключа, или да те убие?! Стягай се момиче, и се спасявай!!! Ма какво щели да кажат хората...това по-важно ли е от живота ти?! Готова ли си да те убие заради хорското мнение? Ей така, издебваш момента, слагаш в една чанта, малко дрехи, пари и личните си документи и първия автобус извън града. После от там вече звъниш на роднини и познати за помощ. Важното е да не те намери.

7.   Миличка, баща нямаш ли, брат, братовчед? Приятел? Намери мъж, който да го заплаши и бягай извън малкия град! Искрено ти съчувствам...

8.   Сети се да пишеш тука, а не се сети да се спасиш от тези изроди досега?!!! Защо седиш там още?!!! Еййй, не мога да повярвам какви мазохистки има! Бягай моментално!

9.   Добре,ти си седиш и ядеш бой, защото какво ще кажели хората?! И, не е задължително да обясняваш на махалата как си яла бой. Не се разбираме и толкова, затова се разделихме.
И, вие, цигани ли сте, турци ли сте? Не, че и българки не ядат бой.

10.   Истороята е моя -
Притеснява ме факта,че като избягам от тях ще стане голям скандал и всички наоколо ще разберат в какъв ад и излагация съм живяла. Пък никой не ме знае така. И после ще ме плюят и ще ми се смеят хората. Незнам и в двата случая е…

11.   Леле, все бях чувала за Стокхолмски синдром, но това вече е върхът! Животът й е в опасност, а тя седи и чака кога ще я убие, защото "какво щели да си помислят хората"?!
Е, как да и помогнеш на авторката?
Остава само сама да даде оръжие на мъжа си, че поне да я убие бързо и по-малко болезнено, а не да я пребие до смърт.
Думи нямам! Те жените в Саудитска Арабия имат повече инстинкт за самосъхранение и желание за живот от авторката.
Няма какво да се обясняваме повече. Тя просто отказва помощ и съвет, така че дано някой ден не четем за нея в криминалните новини.

12.   Не им казвай, че ще бягаш. Издебни, когато ги няма, събери най-нужното от багажа и всички документи и просто си замини. Защо стоиш в най-хубавата си възраст да те бият? Като те набият отиди на лекар и си извади медицинско за синините. Но пак не го казвай на мъжа си и на свекървата. Нищо не им говори, просто избягай. Отиди при родителите си, има и неправителствени организации, които могат да ти помогнат. Например Анимус - виж им телефона в Интернет. Бягай оттам докато си още жива. И не им казвай какво ще правиш. Говори и с адвокат.

13.   Aвторке, нека те бие, след като не искаш да ти се смеят.Ти нямаш никакво самочувствие.
Аз, самата съм дете на разведени родители и около себе си имам много близки, които са разведени. Изобщо, не ми дреме кой какво мисли.
Ти как смяташ да живееш 10-20-30-40 години с бой и тормоз. А като се роди дете? А, ако родиш 2-3 деца и ти бият шута, сигурно тогава по-малко ще ти се смеят?

14.   Като доста по-възрастен ще подходя в две стъпки:
Какви са тия истории и как ги търпиш изобщо? Бягаш бързо от там. Отиваш при родителите си, и подаваш молба за развод. Още по-добре - направо в полицията и снимки на всички синини и рани!
Две години виждаш как са ти се отразили, а какво планираш ако не искаш да се махаш? Как го виждаш тоя живот да продължи така с тях? Те няма да се оправят, само по-зле ще става! Преглъщаш каквито и терзания да имаш относно другите хора и се махаш от там преди да е късно.
И един съвет - като избягаш не се втурвай да се жениш или да живееш с нов момък директно. Особено пък ако ще е при родителите му. Опознайте се първо, виж дали е мъж на място, дали те цени. Запознай се с родителите му, отдели време.
Успех и попътен вятър!

15.   Какво да кажа хората - че мъжът и свекърва ти са изверги и идиоти. И ти си жертва. Ще те съжалят, какво друго да кажат.

16.   Ти или си много тъпа, или темата е фейк.

17.   "Къде е кармата?"

Омъжила си се кофти мъж, имаш кофти живот... Толкоз ли е трудно да я видиш? И къде е баща ти да те питам? Защо той не те защити, а пишеш на случайни хора в интернет? Явно и майка ти толкоз е случала... И ето пак - Карма... Така работи. Това че на "добрите хора" им се случвали "добри неща, пък на "лошите" - "лоши"... разсъждения на първокластник. Това на мургава история ми прилича, къде ти българка да се жени на 22, макар че все тая. То проститията е повсеместна. Ако нямаш дете, бягай докато е време...

18.   Чакай малко бе. Коя си ти, че да коментираш домакинските навици на жената Жената те е приела в дома си а ти ще я коментираш.
И аз се къпя само един път в седмицата но не мириша. Чак и казваш гнусна храна. Имай уважение към храната.
Не е чудно защо свекървата не те харесва. На нейно място и аз не бих искала синът ми да се забърква с теб. Не те харесвам.

Защо си сключила брак толкова млада. Не опозна ли мъжа си преди да сключиш брак. Чак и си се съгласила да живееш със свекървата.

Но все пак колкото и да не те харесвам ти си човешко същество и не заслужаваш да ядеш бой.
Спаси се по някакъв начин. Не мисли за хорското мнение а гледах да си спасиш живота.

Вие да не сте турци или цигани.

Не ми хареса това аз съм от голям град, красива съм, родителите ми са по -заможни от неговите. Защо се изтъкваш.
Да, не ми харесваш.

Само аз ли забелязвам, че тя не е стока.

19.   Е. спаси ли се.