Споделена история от Семейство

Как да постъпя?
Здравейте.
Ж22г
Имам приятел 4г по голям от мен. От 7г сме заедно, като 5г бяхме във връзка от разстояние и вече 2г живеем заедно.
Вкичко е ок във връзката, обичаме се, сеска почти е на 6.
Но има др плоблем.
Той не поема никаква чъжка отговорност в къщата.
Помага ми в домакинството, но в мъжката част никакъв го няма.
Нищо не му било интересно имало си хора за това.
Мама, тате или нашите.
Аз му казвам, че цял живот те няма как да ни помагат, един ден няма да ги има и тогава кво правим.
Аз съм против това да се дават пари за майстори при условие, че даденото нещо е елементарно.
Щом азпкато жена мога да го върша, би трябволо и един мъж да може, малко от малко.
Но на него просто не му е интересно не го влечало..
Има и няколко ситуаций.
Бяхме поръчали секция и гардероб. Естествено не пожелах от фирмата да ги сглобят. И му казах, че ние ще си ги сглобим.
До сега никога не бях сгобявала, но изтледах едно клипче как горе долу стават нещата и почнахме.
Той седеше само и гледаше, не предлагаше помощ, но когато ми се наложи да го повикам да плидържа една от дъските той дойде легна на земята подпря си главата с едната ръка и с др придържаше.. Аз се изнервих. Питах го дали в момента сериозно го плави това..
И той:
-ами да, не ми е удобно, не мога да клекна иле да застана на колене защото краката ме болят. Аз се изсмях нервно, во си замълчах и той в тоя момент се излегна напълно на земята с едната ръка придържаше ржаше, а с др си играеше на телефона.
И тогава чашата преля и се ядосах още повече и му казах да изкара кучето да се разходи и че ще се справя сама..
Др е че дори един разконител не може да сглоби, а аз мога и му показвам а той.
Аа нали знаеш че нищо не мога да запомня и не ми е интересно нали ти можеш, прави го. Същата работа е и с контактите в нас.
Аз си ги оправя, сменям ключовет лампите. Дори и боядисвам..
После с гардероба, абсолютво същата ситуация.. Помислих че ще ми помогне но нбтой пак не езлежаваше по земята..
Аз 150см жена сглобявам гардероб 2 на 2.. Сама.. Дори крушките сменям аз..
В момента в банята вратичката на водомера се е разлепила и му казвам от 2 седмици да я направи.. Всеки ден казва утре..
Нз.. Аз ли прекалино много искам или наистина съм права..
Не може да го интересуват игрите на пс4 само.
Та той дори за книжка не може да седне да учи, защото учебвика бил тъп и нямал картинки.
А може да шофера и не го е страх.
Вече не издържам, обичам го но на моменти това ми писва. Не живея с 26г мъжа с мъж на 26 с акъл на 14г..
И като почне да се защетава с думите.
Не мога, нз как, не ми е интересно...
Нееее. Аз в на майка би корема съм сглобявала гардероби само. Родила съм се научена..
Какво ще ме посъветвате?? Как да се държа, какво да правя..

Коментари

1.   Виж - досега сте си живели добре и така. Щом твоят човек може да си позволи, да вика майстори, да слагат мебели и да правят ремонти, не ми мяза, да сте точно бедни.
Работата е, че нещо се е променило, да те ядоства. Разбери какво е! А това, да променяш товя човек сега ... ами късно е.
Виж, дали можеш да караш така, виж дали можеш да се примириш с това и ако не - по-добре да не стез заедно.

2.   Еми, и аз съм така, не обичам тия работи. Чак след 30-тата година започнах да правя някакви такива. Изобщо ме няма в тях, не ми харесваха и т.н. Ама да видиш как готвя... :) Обичам и да чистя, прави ми кеф, но не ми прави кеф да сглобявам някакви неща. Не ми харесва, не разбирам, изнервя ме, напряга ме и т.н. Само защото е "мъжко", не, мерси, ако няма кой друг - окей, но иначе НЕ!

4.   Внимавай много с мъжете играещи голяма част от живота си, през свободното време.

5.   Проблемът е в това, че има Playstation 4. Недопустимо е да пренебрегва така приятелката си (ако историята не е поредната художествена измислица).
Аз имам Xbox Series X. Научих се да поправям всичко още от 5-6 клас.

- Кифлоприземител

6.   Мъжа ти е тъпа лигла. Не знам как не си го изритала до сега. Нервирах се като прочетох, писнало ми е то такива безполезни въшки, които се мислят за велики.

7.   Мързелив мъж си си хванала. Не е сръчен. За да е мъж не трябва само да е сръчен в леглото, а реално да ти помага. Със сексът не се живее, не е достатъчен.
Щом една крушка не е сменил, за какво ти е изобщо? Ти ли си жената във връзката ви, или той?
Майстори винаги може да си викате, ама хем ще им плащате, хем може да не го направят както трябва. Трябва да са проверени хора и пак може да има гафове.
Не всеки мъж разбира от всичко, ама този май даже не се и напряга да се научи. Бая ядове ще береш с този. Ти ще си и жената, и мъжът. Това тепърва ще те уморява и дразни. Пък появи ли се дете, работите ще станат по-зле.

8.   И моят мъж е такъв. За всичко вика майстори. За разлика от баща ми, който всичко си прави сам. Но аз не смятам, че това е проблем. Като го направи майстор, аз съм по-спокойна, защото го прави професионалист. Аз ти препоръчвам и ти да спреш да бойдисваш и да сглобяваш гардероб. Платете на професионалисти да го направят. Ще го направят качествено и тоно. За всичко си има хора. Само българинът прави всичко и си мисли, че разбира от всичко. Това не е проблем, за да те ядосва.

9.   Млада госпожице за да събудиш мъжкото в мъжа, това което си предприела не е начина. Трябва да му покажеш че жената не може да се справи и има нужда от помощ от мъжка закрила, а ти правиш точно обратното, показваш му колко голям мъж си ти, съответно той те оставя да се правиш на мъж щом ти харесва. Според мен проблема ти е че си поела мъжките задължения а той правилно няма нищо против. Сама превръщаш мъжа си в педа*
Отделно от това и хората които вършат описаната мъжка работа срещу заплащане, трябва да си изкарват хляба и ако той може да си позволи да им плаща, по добре да им плати. Представи си ако обществото само вършеше дейността която ти работиш, и ти останеш безполезна, без доходи, неприятно нали. Трудът е нещо което се разменя и да спестиш 50лв от сглобяване на гардероб, ти губиш 5 часа време за семейството си, за себе си, което време никога няма да ти се върне. Все едно мъжът ти да реши че готвенето е женска работа и щом има жена не би трябвало от тук нататък никога да плати за ресторант, за готова или полуготова храна, като има жена, защо да купува хляб ще ти купи 30 кг брашно месечно и ще месиш на ръка. А защо да купува пералня купува ти един леген и переш на ръка, за да спести пари от закууване на техника, от майстори на перални, от ток. Същото е, ти си решила, че щом имаш мъж той трябвало да върши описаните дейности и да спестите от майстори.
Ти и мъжът ти работите и ако изкарвате добри пари, не бива да губите свободното си време в "домашна работа", викнете човек да я свърши, хем вие ще си починете, хем човека ще си изкара хляб за семейството си. Както си купувате пералня за да не си губиш времето да переш на ръка, така ще платите за сглобяване на гардероба, за да не си губите времето в сглобяване, а да го прекарате приятно и за двамата.
Вече ако мъжът ти и на работа работи за минимални доходи до 1000лв, и хем не иска да сглоби гардероб, за да пести, хем няма додходи с които да плати за да му го сглобят, не виждам смисъл, която и да е жена със средно образование, да бъде с такъв мъж. В такъв случай ти си се събрала с човек, който не може да се грижи за себе си и няма как да очакваш от такъв човек да се грижи за семейство, за деца. На база хубав секс не се гради семейство, той всеки клошар има пенис и може да прави секс и деца, важното е дали на дадения мъж, може да му се има доверие, че ще издържа и възпита направените от него деца.

10.   Абе ти добре ли си. Някаква мъжкарана разбира от всичко. Ми мъжът не е длъжен за всичко да разбира. Мъжките работи. Абе я моля ти се.
Голяма глупост на махнете майсторите и сами да сглобявате гардероба
Ми къде се учат техническите неща в училище ли в колеж в университет ли.
Длъжен ли е да ги научи къде пише, че трябва да ги научи.
А и ти най-вероятно сама си взела решението без да попиташ мъжа ти.
Щом разбираш от всичко защо искаш помощ.
Ако съм на мястото на мъжа ти и сама вземеш решението да махнеш майсторите аз ще си излезна, ще си гледам кефа и ще те оставя сама да се оправяш.

Какво като мъжа ти не разбира нали има майстори за това.
Ти се държиш като мъжкарана пък искаш помощ.
Дръж се като нормална жена и ще получиш помощ.
Все едно той да каже, че готвенето е женско задължение. Или нещо друго.
Прав е номер 9 все едно той да реши, че няма да купува хляб да ти купи 30 кг. брашно и да те остави сама да правиш хляба. Или да не купи пералня.
Въпреки че ние нямаме пералня и аз обичам да си пера дрехите на ръка.

Ти въобще обичаш ли го този мъж.
Или искаш само да го променяш.
Едва ли е толкова лош. Сигурно работи. Не мисля, че е безотговорен.
Остави човека на мира. Та ти го задушаваш.

11.   как се оправят повечето жени викат майстори.