Споделена история от Семейство

Бихте ли кръстили детето си с екзотично име?
Бихте ли кръстили детето си с екзотично име? Например Диего или ако гледате турски сериали с някое турско име? На мен много ми харесват имената Тарък и Съла от един турски сериал, който върви в момента по телевизията. Също и Дорис на Дорис Дей певица и актриса от златната ера на Холивуд. Между другото имам позната кръстена така, млада жена е. Но определено героят прави името. Бих кръстил детето си на положителен герой или личност, не на някой отрицателен. Името Бойко много ми падна в очите с ББ. Та Тарък е един платежоспособен герой, наследник на голяма фирма от знатен род, но освен това е много добър и защо да не кръстя детето си така. Също така на това име има кръстен цял анклав, почти микродържава - Гибралтар - думата е испанизиран вариант на арабското словосъчетание „Джабал Тарик“, означаващо планинаната на Тарик. Тарик на турски е Тарък.

Коментари

1.   Харесвам имената на демони - Анатоса, Лаворики, Коразина и Симосани.

2.   Ако си от турски или арабски произход може и да звучи красиво, не знам техните езици. Ако фамилията на детето ще е българска, съчетанието Тарък с Иванов или Димитров, примерно, хич не ми звучи.

3.   Държа детето ми да носи благозвучно, изконно българско име, независимо дали ще е момче или момиче. Това е истинската екзотика в наши дни! Иначе, турски и всякакви други изчанчени чужди имена, сложени на български бебета - колкото щеш!

За име на момиче ми харесват: Йоана, Сияна, Рая, Яница, Зорница, Елица, Ивайла, Любов, Цветелина, Красимира, Венеция.

За име на момче ми харесват: Ивайло, Пламен, Калоян, Момчил, Любен, Мирослав, Милен.

- Кифлоприземител

4.   Ти турчин ли си ???? Ако да,кръсти детето си Тарък,Емир, Дениз и т. н.Ако си българин, Димитър,Васил,Борис,Николай......Какви родоотстъпници сте ,бе?????

5.   С турско име - не, никога. На реална известна личност също лично не, но съм по-склонна да разбера такъв избор.

6.   Ти се ебаваш.

7.   Тарък и Съла?? Ако жена ми някога поиска и преди да сме направили дете. да ги кръсти един ден с такива имена, директно приключваме

8.   Koлкото по-претенциозно, толкова по-подходящо за подигравки.-като Исус на някой ром.
Имам позната , чиято майка искала да се казва Грациела. А, тя, милата е доста пълна.

9.   3 казва изконно българско име, дава примери с имена с чужд произход като Йоана.

10.   4 род = рода. Не дължа нищо на теб или държавата, само на роднините.

11.   За съжаление, някои от българските имена вече са екзотични. В този смисъл бих си кръстил детето с екзотично име. Но едва ли ще е Токту или Вокил например. Все пак мисля, че трябва да се съобрази името и фамилията. Глупаво е Енрике Цветанов или Наоми Страхилова.

12.   Сияна и Венеция са особено изконни български имена.

16.   Аз бих предложил на жена си следните имена, може и да хареса някое от тях:
Матю, Теодор, Горан, Пиеро - за момче
Бернадет, Жизел, Касандра, Ева - за момиче

17.   Мдаааа, у маалите е пълно с Есмералди, Касандри и Росалинди. Кръсти си детето на герой от сапунка, че на 14 да трябва да обяснява кой сериял е гледала майка му като се е родил докато го скъсват от подигравки. Вие добре ли сте?! Нали после заради вашата сапунка това дете цял живот ще страда?

18.   И аз мисля, че темата е майтап. Кой българин би си кръстил детето Тарък? Ако е турчин пък, изобщо няма да пита.
В желанието си да оригиналничат, някои генерират пълни тъпотии

22.   Основно софиянци правят тези комплексарски неща и слагат на децата си американски имена. Само като чуя някой българин да носи американско име ми смърди яко на комплекси и ментално разтройство. Тотално не на място за в България. Като те е гнус от България използвай красиви универсални имена като Виктор, Иванка, Лилия, Александър, Грета, Ана. Никога турско за да не се мрази детето ти както и тебе задето си му го сложил.

Чорбаджията на курникът

23.   Вижте пред Съла бих предпочел да кръстя дъщеря си Калиакра, но ще й се смеят, че е на олиото, нищо, че това си е нос. Малко имена има, които директно да тачат държавата ни като география, затова пък много уж БГ имена са реално гръцки.

Автора

24.   Ами да,бих го кръстил Меркурий,за да му казвам галено Меркурчо.

25.   Ниският социален статус в съчетание с интелектуални дефицити у родителите, са основните предпоставки да се кръщават децата с екзотични имена. По-добре укроти желанието да изпъкнеш с име, което звучи странно и ще създава дискомфорт на детето през целия му живот.

26.   ''Държа детето ми да носи благозвучно, изконно българско име... Венеция.''

Брат, ти и еш ли са :D

Братан.

27.   Сияна и Сиана са със старобългарски произход и означават: "обаятелна", "сияйно момиче" и "сияеща от хубост и щастие".

Име Йоана няма в чуждите езици. Най-близките като звучене имена в други страни са: Йохана, Джована, Джоана, Жоана и Жана. Йоана в българския език е женската разновидност на християнското име Йоан, което от хилядолетия се използва в редица европейски християнски държави. Българският цар Йоан Асен II (Іѡаннъ Асѣнь, днес изписван като Иван Асен II) е носил това име преди 9 века. Като произход се сочи ивритското име Johanan, което звучи и се изписва сравнително различно от българското Йоан.

Предварително знаех, че ще се намерят хора, които непременно ще се опитат да се обадят точно за името Венеция. Въпреки, че редица българки носят името Венеция, то по същество е италианско име и се изписва в Италия като Venezia. Не е турско, не е арабско и прочее. Звучи стилно и според мен е красиво и подходящо име за момиче. Много по-добре, отколкото някакви англицизми като Джесика, Майра, Латиша, Бритни, Карън и т.н. Съчетава се чудесно с български фамилни имена.

п.п. При изявено желание за бъдещо целенасочено заяждане с мен, запазвате си ред и час, идвате в Пловдив (ако вече не сте оттук) и очи в очи ми казвате, каквото имате да казвате, бидейки с истинските си облик и самочувствие пред мен. За жените: задължително със сутиен без подплънки и без грим. Тогава тонът ви ще е коренно различен и плах. За мъжете: също без сутиен и грим, 'щото... нали. ;)

- Кифлоприземител

28.   Сияна е българско име.

29.   Кръстили сме децата си с интернационални имена. Направихме го нарочно, защото ако искат да излязат в чужбина да им е по - лесно.

31.   Аз бих си кръстила детето Халид или Джамил,те са арабски имена,но ще си отиват,защото баща им е арабин и ще вземат неговото име и така всички ще му бъдет мюсюлмански.Но ако фамилията е христянска изберете христянски имена.Моето първо име звучи американско,на галено е бела,а фамилното ми име е Александър и си отиват.Александър е едно от най-популярните христянски имена и другото също е христянско.Но няма да е хубаво да си кръстиш детето Мохамед Александър например или Пенка Ел Джабер.

32.   Ако не сте с турски произход, не бих го кръстила с такова име особено пък вдъхновено от някоя сапунка…

33.   До 27 - Йоана (Точно Йоана, не разновидност) се среща в Гърция, малта и вероятно и други места за които не знам.

34.   Кифльо, Сияна е със СЛАВЯНСКИ, а не със СТАРОБЪЛГАРСКИ произход!

Хайде поддържай си покритието на самочувствието с малко по-голяма прецизност, а?

36.   Не. Тоест бих ако съм психично болна.

Аз също много харесвам Тарък и Душа от "Не Ме Оставяй" но не бих си кръстила детето така.

Няма лошо да се кръщават с такива имена но ако са с мюсюлмански произход.