Споделена история от Семейство

Плюшкин
Здравейте!Майка ми е плюшкин и това много ме стресира.Аз живея отделно,но се налага и да оставам да спя в дома и също понякога.Моят дом е почти празен и това ме кара да се чувствам спокойна,според мен човек не трябва да изпитва любов към вещите,а да купува само най-необходимото и да държи в дома си само неща,които използва.Апартаментът на майка ми е хубав,но е пълен с боклуци и прилича на сметище.Тя всеки ден купува по няколко чанти пълни с храна,купува детски играчки,въпреки,че няма дете,което да си играе с тях,купува всичко,което и е харесало без да мисли дали и влиза в употреба или не.И на всичкото отгоре никога нищо не изхвърля.В апартамента има 16 стола,7 маси,навсякъде има храна с изтекъл срок преди месеци,други от преди години,развалени,мухлясали и има насекоми.Държи неща от преди 30 години,дори има неща на баба ми откакто е била млада.Има хиляда химикала пишещи,има и непишещи,но ги държи,защото щяла да купи пълнители,но 10 години вече не купува.Има стотици празни тетрадки,неща за коса,препарати,гримове,сушени растения.Всички тези неща като и ги изхвърля тя дори не забелязва,че ги няма.Те не се използват.Всичко е препълнено,няма къде да седна да ям,едва минавам дори.Буквално е като сметище.От 5 дни само изхвърлям наред и се уморих много,но докато не махна и почистя всичко не съм спокойна.Знам,че ще изчистя,аз обичам да чистя,но тя отново ще го направи същото.Всички и говорим,но тя не слуша.Тя трябва да си промени начина на мислене.Да спре постоянно да пазарува и да започне да изхвърля и да не трупа дома с вещи.

Коментари

1.   Това е болест,има проблем,който се опитва да тушира с безразборни покупки и складиране.Разговорите с нея няма да помогнат.Ти я познаваш най-добре,опитай се да разбереш какво и липсва и да и го дадеш по някакъв начин или под някаква форма.Не влизай в директен конфликт по темата,защото за нея това е пряка агресия и ще стане още по-лошо.
Ако трябва да бъда искрен смятай,че почти няма оправяне.

2.   Тази тема не беше ли публикувана вече?

4.   Това е болест. Среща се изключително често при възрастни хора. Психично заболявне. Лекува се трудно. Проблемът е, че се появява в късна възраст и повечето хора реално не доживяват до пълно излекуване.

5.   Авторке, вместо да изхвърляш годните продукти и пособия, можеш да ги дариш на БЧК, или в някой детски дом! Има много деца, които ще се зарадват на играчките и че ще има с какво да пишат и на какво да пишат! Има и бедни семейства, на които децата им също бяха се зарадвали, а също и че няма да гладуват! Не бъди егоист!

6.   Да, прави са другите коментари - това е болест, трудно ще се излекува и с приказки не става

7.   Замислям се дали и ние не ставаме Плюшкин.
Плюшкиновци нещо ужасно.