Споделена история от Семейство

Лоша ли е идеята за татус?
Здравейте, скоро правя 19 и съм решил като първи татус да си направя нещо в памет на дядо ми. Загубих го по много гаден начин - беше убит от бик. За това искам на гърба да си направя татус на човек, който убива бик (с копие или меч). Но не знам дали не е един вид неуважение към дядо ми. Ако може тези, които имат татуси да ми кажат дали идеята е добра, много ще се радвам :)

Коментари

1.   Предполагам, това е измислена тема, за да покажеш по индиректен начин простотията на татуировкаджиите. Доста се посмях, благодаря.

2.   Към автора: ако искаш да направиш нещо в памет на дядо си, сложи една негова снимка у вас на видно място и си спомняй за него с добро. Не е необходимо, да "лепнеш" нещо върху тялото си и да даваш обяснение на всякакви хора, защо си го направил, какъв е поводът и т.н. Освен това, лично мое мнение, че човек да си слага татуировки, с които да се прави на интересен, под предтекст, че са символ не нещо е меко казано повърхностно.
Ако толкова много цениш някого, би ли носил примерно негова любима дреха непрекъсно, в негова памет? (въпросът е принципен, не е конкретно към автора)

Лично мнение към автора и хората, които си правят татуировки,
не ги правете в памет на някого, защото все едно имате некролог въху себе си. Като искате си се правете на важни с татуировките. А най-добре покажете нещо наистина, което вие сте сътворили, умение което имате, а не ланце, телефон, татуировка, кола (особено една конкретна немска марка) и т.н.

Поздрави!

3.   Татуирай си на оная работа "Taxi".
Навремето в квартала имаше един циганин, за който се твърдеше, че има такава татуировка. Направена в затвора, разбира се. Идеята, била, че "вози" всякакви...мъже, жени, черни, бели...

4.   Винаги съм се удивлявал на какви извинения са способни тези хора, за да се оправдаят и намерят някакъв измислен смисъл на този кич. Като почнат някакви йероглифи, знаци и не знам си какви, пък какъв смисъл имал този йероглиф, пак какво символизирало в живота му. Той на български не може да пише, ама вече в китайските йероглифи намерил смисъл. А такива, дето си татуират снимки, имена и тем подобни особено на гаджета направо са върха на простотията. И после като скъсат се чудят как да ги махнат, че новите гаджета да не гледат снимката на старите, докато се чукат. Направо чудо и приказ.

Как само простотията попивате, не знам. Това е било затворическа мода, ама всеки втори днешно време решил да се прави на готин и лош. Как не взехте за пример някой учен например, че все по затворнически и мутренски моди се водите?

6.   Един познат има подобна татуровка ама не е с копие убива бик, ама вкарва кур в устата на жена. Да ти кажа лятото го е срам да се разсъблече на плажа, ама на теб може и да ти стои

7.   Абе кво ви става. В кой век живеете. Какво като си направи татуировка момчето.
Как само го нападнахте.
Да. може би не е добра идея татуировка човек. който убива бик а нещо друго.
Направи нещо друго в памет на дядо си.

А ти си направи каквото искаш.
Не е нужно да се оправдаваш пред никого каква татуировка ще си направиш.

Аз като искам нещо правя го. Не се допитвам до мнението на този или онзи.
Аз съм решителен човек.

А и нека не се лъжем живеем в такова време. че и жените имат татуировки. Например розичко на рамото може би все повече жени искат.