Споделена история от Семейство

мъжът ми отнема свободата или поне аз така го усещам.
Здравейте!Ще съм кратка. Скоро мъжа ми пътува по работа и отсъства цяла седмица, не бях много щастлива от този факт, тъй като никога не сме се отделяли за толкова дълго време, винаги сме били един до друг от самото начало, въпреки всичко нищо не казах и го приех с разбиране. Дори си имаме малко детенце и сме щастливи заедно. Но от скоро ме яде неще отвътре. Сега на мен ми се налага да отсъствам за 3 дена, поради едни семинари с цел обучение на персонала. Масово сме жени и се познаваме от доста време, съпругът ми също ги познава. Но уви, като чу това ми забрани да ходя на такива места, и почна да се оправдава кой ще гледа детето, свекървата е свободна и когато се налага идва и помага. Мисля, че за 3 дена нищо няма да стане, а и много ми се ходи на тези семинари. Обясних му какво мисля и колко много ми се ходи, даже предложих двамата да ходим заедно с доплащане само за него. Но въпреки всичко ми отказва.Мисля го ден и нощ, ядосвам се на себе си, толкова ли доверие ми няма. Как мога да променя това, защото вече почнах да усещам сякаш ми се отнема свободата, липсва ми личния живот. Мисля че всеки човек има нужда от разпускане от време на време и да се забавлава с приятели и колежки.А винаги когато ми се налага да излизам по банкети или с приятелки става голям проблем. Какво мога да напрая по въпроса, защото ако това продължава най-вероятно животът ми ще минава монотонно и някой ден ще съжалявам за всички тези компромиси, които правя заради него.

Коментари

1.   Как така ще ти забранява. Ти не си малолетна и той не ти е родител, за да му искаш разрешение. Намери кой да гледа детето, пък и той може и отиди на семинара. Ако ти прави проблемму кажи , че ти му забраняваш да ходи в командировка.

2.   На първо време, може да му забраниш и той да отсъства от къщи.
След това, може да му насочиш мисълта, че само с теб ще си живее и ще се забавлява.
Тъй като, той ще възроптае, може да го атакуваш, че кой знае какво правят там с колегите и явно, за това и теб те спира.

3.   Първо, мама може би ти е казвала, ама си позабравила, бракът е отдаване на личната ти свобода, в името на нещо по-голямо. Същото е и като ходим на работа, отдаваме си свободата, за да свършим нещо и ни се заплаща. Няма как да стане, хем свободен, хем в договор с някой друг...

Второ, вече конкретният ти проблем... ами той си е свързан с характера на мъжа дето си си избрала... Особено неща като ревнивост, се виждат даже на първата среща. Така че си си познавала човека преди да се омъжиш, нищо ново не се е случило...

Трето... особено за такива семейни истории... не ви ли е срам изобщо да ги споделяте?... Това е като две деца пред майка си да се оплакват. Мамо, мамо, той това направи, а другия - тя пък това каза... Какво очакваш да ти кажат тук? Че ти си правата? С какво ще ти помогне това? С такъв човек си влязла в брак, с такъв трябва да живееш докато не го развалите... Особено тези страни от характера, като ревност, не се менят лесно. Много уж "големи мъжкари" по които жените залитат, всъщност са силно несигурни и ревниви. А и твоя ентусиазъм за някакъв си семинар, звучи наистина съмнително...

4.   Той като е ходил за седмица...може би съди по себе си и за теб.

5.   Ревност ли усещаш , ами какво да направиш , той едва ли ще се промени . Ако трябва да вземе болнични и да гледа той детето , ти да не си вързана за вкъщи , за него може , за теб не .Какво го притеснява ?

6.   Сега ли се сети да ходиш по семинари и банкети?! Къде спа преди да си намериш мъж и да си създадеш семейство?! Това е супер несериозно и не е изобщо редно обвързана жена с дете да се занимава с такива тийнейджърски истории. Трябвало е да го правиш преди,а не да оставиш детето си и мъжът си,за да лудееш и курвееш по такива места. Стой си на трите букви и не се занимавай с глупости.

7.   Първо съпругът ти е прав, нямаш работа по банкети без него както и на някви глупави семинари, второ имаш дете, което си длъжна да гледаш и да изпълняваш женските си функции и трето личния ти живот е главно с мъжа ти, а не с някакви мърли приятелки. Спри да бъдеш овца гледаща другите и си гледай семейството и мъжа.

8.   Ревнува.

9.   Нищо не ти отнема, той е мъжа в къщата и той казва какво ще правиш

10.   "Мисля че всеки човек има нужда от разпускане от време на време и да се забавлава с приятели и колежки." Как само се опитваш да си оправдаеш изневеритеее. Щом те варди така стабилно, значи си му пределно ясна.

11.   Ужас, жената вързана с детето. Нямала право ден да иде някъде, че баща му трябвало да го гледал...

12.   Или той ти изневерява по командировки и затова не те пуска теб, или смята, че той има право на почивка от детето, а ти не. Тегли му една майна, заминавай на семинар и му казвай да се оправя. Това дете няма само майка, има и него. Щом си на работа вече не ви е малко детето да се кърми още и да не може никой друг освен майка му да го гледа. Много нагъл и егоистичен мъж си си взела. Не му се поддавай.

13.   На мен ако мъжът ми ми забрани да ходя някъде,просто няма изобщо да ме намери вкъщи.Разликата е,че децата ни са големи. Аз пътувам много, само в страната. Сега ми предстоят пътувания в Пловдив, Плевен и Варна за по 3 дни. Той знае от месеци и през ум не му е минало да ми забранява,нито пък аз да се оправдавам като ученичка. Като се прибера,му показвам снимки,видеа,разказвам как е минало събитието. За невярващите -сферата ми е свързана с концерти в страната и около тях имам ангажименти и отговорности ,свързани с път.

14.   Номер 6 и 7 сякаш живеят в друга епоха

15.   Да. те са някак супер задръстени.

16.   Абе как ще му искаш разрешение бе. Да не би той да е родител а ти да си малолетно дете.
Я да си гледа работата.
Щом той ти забранява и ти му забрани да ходи по командировки. За него може за теб не.
Ако продължава така по-добре го разкарай. Кой знае какво прави по тези командировки. Сигурно ти е изневерил стотици пъти.

Важно е разбира се да ходиш по семинари за кариерата ти.
Това. че си майка не означава. че трябва да си вързана за детето си. И ти имаш право на свобода.
Не ги слушай тези. които казват. че жената трябва само да си гледа детето.

А и проблемът не е като цяло семинара а това. че той е много ревнив.
Махай се от него докато е време.
И аз ходя по банкети но моят мъж не ми забранява.