Споделена история от Семейство

мъжът ми свикна да ми крещи
Здравейте! Мъжът ми свикна да ми крещи и не се чувства виновен. Иска аз да се променя каквото ми каже това да става. Скоро може и шамар да изям... искам да спре да се държи така не съм го заслужила с нищо.
Не правя скандали, каквото поиска го има, гледам всичко да е ок и той пак е недоволен. Казвам му че се бъхтя да работя, а той презрително ми казва ха бъхтиш се.., от всичко иска скандал да направи.
Онзи ден му казвам: защо искаш да правиш скандал, а той ми казва аз не искам, а ти правя скандал. Нямала съм сиви клетки, била съм малоумна като едиси кой..поврщало му се.
После си свирка все едно е нямало нищо. А аз излязох под дъжда да плача...
Нормално ли е да се държи така вече се обърквам? После ми казва само за теб и детето мисля.
Моля кажете вие вашео мнение :-(

Коментари

1.   Ами не е нормално, комплексар е и тормозейки те се чувства велик.

2.   Бий му шута на тоя боклук.

3.   Пораснала съм в такова семейство. Баща ми е прявил скандали на майка ми буквално за дреболии. И по същия начин - след час - все едно нищо не се е случило. Майка ми душата си дава всички да сме добре. Имало е моменти когато е било ад вкъщи. Имало е случай да я удря под влиянието на алкохол. На другия ден все едно нищо. Майка ми седи с рани по лицето, а сякаш нищо не се е случило Не знаеш като дете колко нощи съм плакала и съм се молила родителите ми да се разведат. Бягай от такъв мъж. Няма да се промени. Баща ми е вече на 60, но отношението към майка ми е същото.

4.   Мъжът ти е насилник и колкото по-слаба и чувствителна си, толкова по-вече ще ескалира насилието му. Няма да се промени и скоро и бой ще ядеш. Надявам се, за твое и на детето добро, да се махнеш от този отровен брак. Надявам се, да имаш помощ от близки.

5.   За жалост много жени сме така.....
Моят и с пръст не ме е докоснал...но съм лоша,гледам сериали...а той като пън седи на тв...Почти едно към едно с твоя хал.
Обаче ставам в 4 да си оправя дома ,
И преди някой да се е обадил....да заради детето ни седя тук.
По-добре ли е момиче тинейджърка да пътува всеки ден по рейсове между 2 квартала,между родителите, дори да имат добра и човешка комуникация?!
Да я оглеждат и изнасилят,не дай си боже ??
Със сина ни нямахме проблем....той е мъж,може да се защити...
Мъжа ми и той....всичко му криво,все виновни търси....прекалява с алкохола....Но има един тънък момент -не е агресивен физически поне. Вербално обаче наваксва...

6.   Какво мнение очакваш? Това не е семейство и колкото по-рано го прекратиш, толкова по-малко щети ще понесете ти и децата, ако имате такива. Като те смята за малоумна, да си намери по-умна, щом е такъв гений.
Щом нещата са стигнали дотам, той нито те обича, нито те уважава, нито вижда причина нещата да се променят. Защо да започне да се държи добре? На него и така му харесва

7.   Той е насилник и те унижава с думи. Засега не ти е посегнал. Но не те уважава, опитва се да те смачка психически. Разделяй се с него докато е време, преди да те бие, преди да си се разболяла от някаква сериозна болест вследствие на психическия му тормоз. Говори с адвокат, напусни го с детето и се развеждай.

8.   E нали виждате номер 4.
Много жени били така, ама никой нищо не прави по въпроса, щото наистина са малоумни и обичат да се държат с тях като с боклук. Обичат да им се вика, да си ядат шамарите и да им казваш, че за нищо не стават. Чак вече като стане нетърпимо се сещат, че имало и друг начин.
Затова грам не ви съжалявам. Избрали ств си такива мъже и си ги гледате с кеф.

9.   Благодаря Ви! Заради детето си седя. Лошото е че детето вингаи чува как той
ми крещи или ми се кара и прави забележки за всичко, света му е крив.

Не искам повече да се отнася така с мен :-( това не е его нали? Защото съм чувала и това че само за егото и душата съм мислила. И аз имам чувства не съм от желязо пък :-( Искам да съм добре за детето.
А пък сякаш напоследък си го изкарвам на него :-( гадно ми е...

10.   Вземате по-вървежни мъже от вас затова става така. Не е до това как се държите вие, а колко сте привлекателни в сравнение с него. Според изследвания поведението на мъжа е в пъти по-добро към жени които го превъзхождат по физически данни. Но 99% от жените поглеждат САМО по-вървежни самци, и те не са щастливи с тези жени в дългосрочен план. Затова ги избива на агресия/нападки/нехайство към семейството. Те искат по-хубава жена, но такива не им връзват. Решение на проблема няма, тъй като жената винаги иска най-добрите гени за децата си, дори те да вървят ръка за ръка с лошо отношение...

11.   Иначе много се грижи за нас не мога да го отрека...

12.   Няма да намериш щастие с такъв човек и нека ти кажа, че в момента НЕ ТЕ ОБИЧА. Любовта не е такава!

СПРИ да правиш всичко за него, държиш се като негова Слугиня и за това не те уважава и те вижда и ТОЙ като такава! А по- добре НАМЕРИ ЩАСТИЕТО СИ и се махни от него! Повярвай ми, един ден ще си благодарна!

НИКОЙ ЧОВЕК не заслужава обиди и насилие!

13.   За какво му обръщаш внимание? Всички мъже са такива след като им родиц деца и вече мислят, че не можем да пръднем без тях. Съвет- не влизай в конфликти , не споделяй всичко, не общувай много. Просто няма смисъл да се затормозяваш, релаксирай, почивай и не се мяркай много пред него и на теб даже ще ти хареса.

14.   Вкарай го в лудницата тоя, как ще си позволява да ти крещи . Или развод . Такива не ти трябват

15.   Кофти мъж си намерила. Ще ти крещи пред детето и ще го травмирате така за цял живот. Детето ви ще расте в напрегната среда и има огромна вероятност да намрази баща си, че и тебе. Като порасне, ще те презира заради твоето малодушие и ще ненавижда баща си за държанието му. Ще съсипете живота му.
По-добре сама , отколкото в такива отношения. Няма нужда от мъченичества. За детето ще е по-добре да расте в приятна среда, а не да има уж някакъв си баща там, който да навиква майката и да създава напрежение.

16.   Ох боже...една опака през устата и да върви на майната си! Как позволявате подобно отношение! Толкова бързо ще му взема думата, че ще дава заето поне две седмици след това...

17.   Нещата няма да се оправят, махни се от него докато не е станало късно. Ще става само по-лошо.

18.   Благодаря ви за съветите.
Все се надявам, че може да се оправи... иначе много е грижовен, нищо не ни липсва.
Казах му веднъж защо търсиш недостатъци в мен и той: аз не търся те сами изкачат :-( Това означава ли че не ме обича?

Един, два дни сме добре и после все намира за нещо да мрънка или да ми се скара. Казвам му че имам нужда от спокойствие и любов защото и здравето ми се влошава някой път по този начин, казах му кажи ми как да се съхраня.
Вика ми стига с тази любов( мило отношение, добра дума това имам в предвид). Не може да иска послушание без любов.

Беше ми казал два пъти, че още малко и ме праща при майка ми.
Казах му че не искам да се караме, а той: ти правиш вьичко възможно да се скараме.
Постоянно ми вменява вина и изпадам в разни депресии, омръзна ми. :-(
И на всичкото отгоре говори пред детето, че не съм добра майка :-(

19.   18, страшно грижовен мъж. Обижда те и то пред детето, ама е грижовен, разбираш ли.
Кое ти е по-важното-детето, неговото спокойствие, щастие и приятно детство? Или някакъв си мъж, който реално те мачка, ама понеже е мъж, а ти беззащитна , слаба жена, не можеш без него? Страшен баща. Мазохизъм и Стокхолмски синдром.

20.   Авторке, и моя само ми казва да си стягам багажа и да се махам, приказва ми как не съм чистила, как не съм му сготвила. Ами щом е така не пипам по цяла седмица, не общувам с него и абе все едно го няма. Приключих всякакво нормално отношение с него.

21.   Звучи много странно всичко това. От кога е с такова поведение? Рязко ли се случи или постепенно? В началото как е реагирал, когато е имало реална причина да е недоволен от нещо?

Звучи ми като слаб мъж, който го мачкат извън дома и си го изкарва на теб. Така ли е?

22.   Здравей, ако имаш възможност напусни го! Най-вероятно няма да се промени, аз съм в такъв брак от 3г. и нещата стават по - зле, но аз чакам да си стъпя на краката и да го напусна, понеже нямам подкрепа от родителите ми! Такива мъже не заслужават
жената до тях, защото не знаят как да се държат с нея понеже са зле възпитани. Баща ми беше същия, че и по зле направиха детството ми ад. Нямам намерение да търпя това отново, бягай докато не е станало късно... защото днес ти мърмори утре вдига ръка, а след това не се знае...
Късмет дано намериш правилното решение за себе си!

23.   Между вас се е загнездило дяволчето. Ако това е самата истина, то явно, че той не те понася. Но ако при теб има нещо, което го дразни, то тогава е много трудно да схванеш причината. Не Ви познавам, но като мъж ще ти кажа. Имах такъв период в живота си. И стигнах до там, че крещях за щяло и нещяло. В един момент осъзнах, че това е моето безсилие, не можех да променя онова което ме дразни в нея. Опитвах по всякакъв начин, казвах ѝ, кое и защо ме дразни, но тя си беше тя. Лош характер, които когато му говориш, не те чува, понеже в този момент си мисли, как да те убеди, че ти си виновен. За нея на първо място беше егото ѝ. Ако я попитам нещо, не отговаря. Ако настоявам, отговаря със скандален тон:
- И какво като ти кажа? Нищо няма да се промени.
Докато един ден не стана нещо, нещо много лошо. Падна и си потроши, рамото и таза. Закара ли я в болницата, обади ми се и отидох веднага. беше жалка руина. Дожаля ми за нея. От красавица се бе превърнала в антижена. Две годили лечение, прибра се вкъщи. Искаше да идват разни социални и медицински служители да я гледат. Тогава ѝ казах:
- След като аз не съм ти нужен, тук нямаш работа. Да те вземат в някое заведение и да се грижат за теб.
Не допусках външни хора вкъщи, изключение на мед. сестри, лекари и кинезитерапевт. Реши, че така не може и отиде в някакво заведение. Не я чух, ни видях три месеца. Независимо от всичко ходех и търсех информация за нея, без да я посещавам. Един ден ми се обади шефа на заведението и ми казва, че тя искала да се прибере. Разбира се отговорих, че когато си уреди сметките с тях, може да се прибере. Да но трябваше да плати за тези три и половина месеца около 11 000 евра. Тогава и звъннах за първи път и ѝ казах:
- Оправи си сметките и се прибери. Ако искаш, ще дойда да те взема.
- Но аз нямам толкова пари.
- И аз нямам! Когато ти говорех ти не възприемаше, сега се оправяй. Аз отказах да подписвам документите за влизане в това заведение, така че теб ще те търсят, не мен.
Мина седмица и пред нас спря една линейка такси. Нашата се появи. Казах ѝ:
- Ти в онази стая!
Зарязах я и повече не я погледнах. Докато един ден не се прибрах вкъщи и заварвам масата сложена, сготвила, правила и баница. Това ме изненада. Тук не знаят какво е баница, така че явно тя я е правила. Почна така и постепенно установих, че държанието ѝ е коренно променено. Нямаше онзи дразнещ маниер и когато попитам нещо, отговаряше доста ясно. Един ден ме попита, може ли да се върне в леглото ни. Казах ѝ, при условие, че... Прекъсна ме и каза, че знае и иска да е така. Първата вечер беше с една нощница на голо. Погледнах я, нищо не казах. Стана, съблече се и легна. Аз ненавиждам в леглото облечени. След около месец ми каза:
- За всичко се оказа прав!
Гледах я и си помислих, какво пак е измислила. Не попитах, не реагирах. Но аз самият констатирах, че почна непрекъснато да ме търси в леглото. Докато преди правехме секс по два, максимум три пъти секс седмично, сега почна да ме търси непрекъснато. Дори и през деня, почна да ме събужда като в началото на бракът ни със свирка. Изненадата беше и друго, през денят идва при мен и ми казва:
- Имам нужда от доза.
Превъртях, едвам обелих:
-Каква доза, пак ли превъртя?
- Не. Прощавай, лошо се изразих, но пак си е доза де. Искам свирка.
Едва не умрях. Извъртя ми такава свирка. После я попитах:
- Какво става?
- Нищо, просто откакто съм се прибрала в леглото ни с всеки изминал ден мисля все повече и повече за секс и сперма. В болницата осъзнах, че си прав за всичко. Гледах там хората, наблюдавах ги, говорех със лекарките, сестрите. Те, сестрите всъщност ми отвориха очите.
Сега сме повече от добре. Дори веднъж на скоро ѝ казах:
- Трябва да си направим един секс купон с някой.
Отговорът ѝ беше кратък и ясен:
- Както ти решиш. Но ако не ми хареса, не се сърди.
- Ще видим на купона. Но ти решаваш.
Може ѝ да уредя една оргия, не знам, не съм решил. Но ми харесва идеята.
Мич

24.   Н23, и като се събуди, какво стана? Краката отвити, чехлите ги наяло кучето! Ей, не се научихте, че има раздел измислени истории!

25.   Тоя 23 редовно си измисля истории - неговите коментари лесно се разпознават по това, че са дълги и пълни с пряка реч! Човекът си пише разкази, ама ги дегизира като коментари по теми. Съвсем я закършиха писателите в наши дни...

26.   Аз съм дете на разделени родители. Майка ми е разбрала, че е бременна след като са се разделили. Ами не е толкова страшно. Не съм порастнала в скандали, побоища и унижения. В тийнейджърските ми години и двамата бяха плътно зад мен и ме подкрепяха и насърчаваха в правилната посока. Майка ми не е изтърпяла глупостите от страна на неговото семейство и с достойнство си е тръгнала и ме отгледа, с помощта на нейните родители. За това винаги ще съм безкрайно благодарна.

Авторке, ако останеш заради финансовата сигурност или защото просто "детето да има двама родители", рискуваш да му създадеш изключително погрешна представа за връзките и семейният живот. То ще се научи, че е окей да обиждаш половинката си, да посягаш. Другият пример, прибирала съм не веднъж една позната, да не я пребие баща й. Понеже той периодично си ги тупаше като се напие. Майката останала, за да не остави нея и голямата й сестра без баща. Резултата? Едната е с паническо разстройство, другата се хвана с пич, който я бие.

27.   Поведението му показва сексуално неудовлетворение. Сигурно често му отказваш секс.

28.   16 - Ти имаш ли мъж? Съмнявам се даже да си живяла с някого. Иначе нямаше да пишеш глупости. Да се бие с мъжа си ли? Най-многото, което ще постигне е той да я набие. Ама то пред клавиатурата
Авторката, не седиш с него заради детето, а заради себе си. Защото те е страх, че няма да можеш да се справиш сама с живота. Няма да има кой да се "грижи за теб и детето", т. е. да носи пари. Ако заради това си готова да продължиш с него, ами търпи си го, животът си е твой. Няма да се промени мъжът ти, нито отношенията ви ще станат прекрасни. А детето ще има "щастието" да ви гледа скандалите и да ви слуша крясъците, докато се изнесе от къщи.

29.   28, 16 съм. В грешка си, но вероятно е защото си с психиката на ненаказан до момента насилник...
Е, при мен подобни не виреят. Първо да ти отговоря на въпроса- с мъжът ми сме заедно от 18 г и без боища ;)
Имах един бивш, който си позволи да ме зашлеви. Завърши с дълъг отпуск по болест- 3 месеца, счупена на три места ръка (която ме удари) и шина в крака, с който се опита да рита по един "съветник".
Те така му взех думата и мераците да посяга на жена.
Не казвам, че жената е по- силна физически от мъжът, но мъжът, който посяга на жена... е по- лабилен психически от нея и по- слаб от всички останали МЪЖЕ. Сега сети ли се?

30.   Изкефи ме номер 29.
Не харесвам жените, които се изкарват жертви.
И аз съм като теб.
Мъжете може да са по-слаби физически но има и оръжия едва ли мъжете са по -силни от оръжията.

31.   Авторке ако нямаше дете бих те посъветвала да бягаш но щом имаш дете положението е много по сложно. Как можа да родиш дете от такъв човек.
Той не ти ли викаше преди детето.

Защо не го заведеш на семеен терапевт или нещо такова да се види откъде идва това поведение. Може би ти го провокираш с нещо. Ако е така опитай се да се промениш. Добре е да запазите семейството си заради детето то все пак има нужда от майка и баща.
Трябва да се опитате да оправите проблемите си. То така е най-лесно да избягате от проблема да се махнете.

Но ако не се промени е по-добре да се разделите ако детето гледа насилие насилие и то ще стане като него.

Може би се грижиш само за детето и пренебрегваш мъжа си. Забравяш, че и той има нужди.
Ако има кой да гледа детето дай му го а вие останете насаме и дано си оправите отношенията.