Споделена история от Семейство

Родителите ми ми вземат парите
Здравейте хора,

искам ,да споделя със вас моят проблем.
На 20 съм и живея при родителите ми заедно със моят годеник който е на 21г.
Поради причината,че родителите му не одобряваха нашата връзка и му ограбваха до стотинка парите за ремонти и техни интереси ,а аз през това време учех и нямахме възможноста , да се отделим на отделна квартира от тях се наложи след като завърших , да останем при нашите докато си “стъпим на краката”.
Поне моите родители това ми предложиха, да ни помогнат. Иначе всъщност аз можех отново , да се справя със ситуацията ,докато те не започнаха да дават огромни обещания ,че ще се издигнем бързо , ако позволим да ни помогнат… та докараха ни във друга държава , а всъщност осъзнах че и те нямат пари и вместо ,да спестяваме със моят годеник ние плащахме квартири и други разходи. И сега когато работим и двамата на много добра заплата те ни искат всичките пари ,за да си пратят боржовете ,които “си направиха уж заради нас”… а те не могат да си правят сметката и харчат безразборно ,както и брат ми живее при тях а не дава пари за нищо освен за наркотици и собствени нужди. Не знам ,как да постъпя ,защото ме карат да ги съжалявам за да им дам всички наши пари. И имам проблеми със годеникът ми постоянно се караме по тази тема, че ние плащаме всичко а брат ми с нищо не им помага. И си е доста прав.. дайте ми някакъв съвет моля ви, като се съпротивля да им дам пари за други техни сметки за да спестим и да излезем на квартира отделно те започват да ми се карат и сърдят…. Сега и лизинг имат на главата си и става още по-зле. Много съм объркана!!!
Извинявам се ,ако имам граматически и правописни грешки ,просто ви споделям всичко много набързо.
Благодаря ви предварително за съветите! :)

Коментари

1.   Манипулират те и паразитират на гърба ти.

2.   Махнали сте се от неговите родители,които са ви харчели парите и сте се натресли при вашите,които са същите използвачи...Както виждаш и двете страни искат да живеят с вас ,за да ви изполват финансово.
Махнете се от тях и си организирайте сами живота.Те като имат лизинг да си го плащат.Не е ваша работа да им покривате и борчовете.Да са мислели като са ги вземали.Сега ще се опитат да ти вменяват чувство за дълг или вина,че искаш да се отървеш от тях,но ти не им се връзвай.Не ги съжалявай и не им плащай сметките,те са големи и зрели хора...А брат ти и той мързелив и наркоман... и той неблагонадежден.Разкарай ги от живота си ако искаш да успееш.

Явно и двете родителски семейства са използвачи и не са добър пример.Махнете се сега и от твоите родители и си градете живота самостоятелно,защото и тия са пиявици винаги ще ви теглят надолу и от тях няма да имате нито жилище ,нито спокоен живот.
Аз съм родител на две големи и самостоятелни деца,но никога не бих се увесила на врата им,за да ги използвам финансово...Напротив, бих дала всичко,за да им помагам и подкрепям.Съжалявам наистина,че имаш такава родители.

3.   Бъди твърда, излезте на квартира с приятеля ти и не се занимавай повече с тях. Брат ти да работи, а родителите ти да са мислили като взимат лизинг. Това не е твоя работа, да се оправят сами. Излезте на квартира без да им казвате, проста някой ден като не са в жилището, си изнесете багажа с приятеля ти и не им казвайте новия си адрес.

4.   Близките ти си клатят краката докато ти бачкаш, какъв кеф.

5.   Отделете се и си плащайте сами.....

6.   Искаш да кажеш, че ако пишеш по-бавно ще правиш по-малко правописни грешки ли? Дълбоко се съмнявам.

7.   Благодаря ви за съветите , ще се държа твърдо спрямо тях.
А колкото до коментар номер 6 , не съм влязла в час по български език , имам огромен проблем ,който ме кара да се разочаровам всеки ден от живота си! Ако няма, да изразиш мнение ,което да ми помогне просто недей ,да коментираш.

8.   Тук нещата са ясни, колкото по-рано зарежете всички паразити и заживеете самостоятелно, толкова повече шансове имате да станете нормално семейство. Нито вашите, нито техните са стока, и двете семейства само ви използват. Ти освен това се поддаваш на манипулациите им и позволяваш да ти насадят чувство за вина.
Изнесете се независимо от мрънкането и сърденето. Естествено, че няма да са доволни да им секне кранчето.

9.   Аз виждам ситуацията на авторката по различен начин.
Неговите родители са "ограбвали" него, авторката тогава не е работила, правили са ремонти на жилището за да го обособят за двете семейства. Колко да е получавал годеникът че е хранил себе си, годеницата, плащал е вода и ток за да се къпят, плащал е интернета който са ползвали и колко е давал за ремонти?
В момента ситуацията я виждам така родителите на момичето са взели заеми за да платят преместването на младите в чужбина, билети багажи и т. н. сега си искат парите за да платят заемите. Съответно си искат и пари за половината наем на квартирата в чужбина и за сметките за ток, вода, нет и т. н.
Авторката се е надявала да иде с годеника в чужбина да работят без да плащат сметки и квартира но пълнолетните хора не бива да очакват покрива и тока им да е безплатен. По на далавера са били при свекърите, но авторката не го е осъзнала. Че животът на пълнолетните граждани е труден също още не е осъзнала.

10.   И на 20-21 години каква е тая "много добра заплата"?
Светни ни, понеже съм доста над тази възраст, но не мога да кажа, че заплатата ми е добра, да не говорим за много добра... Пък на 20 изобщо не ми се припомня каква ми е била заплатата, че и родители да храня с нея, и лизингите им да плащам.

11.   Отделяне се от тях и ги остави да се оправят както могат. Не са малки деца, че да трябва да ги издържате.
Млади сте, сега ви е времето да си организирате живота и да си стъпите на краката, а не да се откажете от толкова много за да угодите на роднините.
Един ден, сигурно и дете ще искате да имате, как си представяш живота тогава? От една страна да се грижиш за детето, от друга страна да издържаш роднините?
Изнасяйте се на квартира и колкото по-бързо, толкова по-добре.

12.   На 20 г. се отдели от родителите. Не се прави на добрата дъщеричща, която съсипва живота си и този на мъжа до себе си. Не си длъжна на родители си, трябва само да ги уважаваш, това пише и в Библията.
Веднага се махнете от родители ти, не се обяснявай, оправдавай, не се чувствай виновна за техните проблеми, борчове и начин на живот. селектирай се от тях!!! Цял живот ли ще се караш с мъжа си, заради родители си!!! Просто се изнеси и контакта с родители си, да бъде на ниво уважение, как си и до там. Не се подовай на манипулации и не се хващам за всяка тяхна дума сякашэси на 5 години.

14.   Използват ви както си искат... Спри да им даваш пари и излезте на квартира! Докато ти не предприемеш някакво действие всичко това ще продължава!

15.   Значи поуката е, че не трябва да живеете нито при твоите нито при неговите родители.
Въобще при който и да живеете ще трябва да делите сметки.
Затова е Най-добре да сте сами да си харчите парите както си искате.

16.   Номер 6 ами не й е до правопис на жената.

И аз правя грешки като пиша от телефона едно пиша друго излиза.