Споделена история от Семейство

Чудя се аз ли бъркам
Представете си следната ситуация: Мъж и жена, семейство. Жената си мисли, че има добра приятелка и споделя почти всичко. Обаче приятелката не е приятелка и разнася споделеното навсякъде, даже и интимни неща. Ясно, че грешката е на жената, че е споделяла прекалено. През цялото време обаче мъжът и знае какво става и не казва на жена си абсолютно нищо. Според вас нормално ли е и защо?

Коментари

1.   Мъжът трябва да каже на жената какви ги върши псевдоприятелката. Не бива да мълчи. Добре е да си приготви и доказателства, пред фактите и боговете мълчат.

2.   Е, какво да каже на жена си клюкарката? ! Като си я знае каква е, и да и каже нещо, ясно, че и това само ще и послужи за повече клюкарстване после.

3.   Нормално е мъжа да не казва. Мен една бивша ме обвивнваше че и се меся и преча като давам мнение за нейна приятелка, която я дърпаше само назад и ни съботираше връзката. Мойта се поддаде на глупостите и, защото е доста лабилен човек и сега съжалява. Не сме заедно но и на мен не ми дреме вече.

5.   Може да е смятал, че щом жена му се предоверява на въпросната приятелка, няма да му повярва. Може да е искал да види докъде ще стигнат нещата. А може и да се е възползвал от информацията, която му се предоставя.
Във всеки случай основната вина е на жената, няма нужда да се опитва да я прехвърля на мъжа. Да си осмисли много добре приоритетите и да осъзнае, че някои неща никога не трябва да напускат семейството. Никога!

6.   От мъжка гледна точка споделянето на интимни неща не е кой знае каква тайна, а и повечето мъже въобще не разбират, защо жените си споделят прекалени подробности.
В случая главната грешка е на жената, че си мисли че може да споделя семейни подробности с хора извън семейството си.

8.   На приятелка нищо не се споделя, даже и като ходиш по малка нужда...

9.   Мъжът е предател. Мъжка к-а. Що не каже на жена си какви ги върши онази мръсница.

Ако мъжът ми скрие подобно нещо веднага го зарязвам. Приемам го като предателство.
На страната на чуждата жена ли трябва да застане.

10.   Мръсница гадна. Тъпкано да й се върне.
Що не съм аз там да й дам добър урок на предателката мръсна.
Естествено. че е виновна само онази мръсница. А не жената. която й споделя. То иначе за какво е приятелството ако не може да споделиш. Само за ядене и пиене ли.
Вие нещо не сте добре.
Откога интриганството е добро дело а този който споделя неща е виновен за това. което му се е случило.
Що за сбъркани ценностти са това. Да ви имам ценностите.
Основната вина е на онази мръсница ПРОУМЕЙТЕ ГО бе хора.