Споделена история от Семейство

Не мога да спра да се обвинявам
Здравейте. Писала съм тук преди заради слуховете които пуснаха за мен. След толкова години най-после разбрах откъде и защо и се чувствам обидена, наранена,отвратена, предадена ... Най-вече глупава и засрамена. В началото на връзката ми направих грешката да споделям прекалено много с кръвен роднина от моя пол. Мислех я за приятелка, а се е преструвала през цялото време. Споделях и интимни неща, защото всичко беше ново за мен а и никога не ми беше минавало през ума, че може да разправя на непознати. Чувах тогава странни подмятания и в работата но си мислех "откъде да знаят, няма начин". След време тръгна слух че спя с различни, после и че съм го правила за пари. Нищо от това не беше вярно, но явно ако правиш някои неща на мъжът си автоматично ставаш...сещате се.После се оказа, че настройва роднините против мен, успешно.Последните няколко години за мен са като кошмар. Навързах някои други неща и смятам, че мъжът ми е знаел какво прави тя но е мълчал. Не знам защо. Най-лошото, освен подигравките, е че не мога да забравя и немога да си простя.

Ж29

Коментари

1.   Тази тема също я четем за втори път.
Съветът ми е, да не се фокусираш толкова върху минали неща. Всеки съжалява за нещо, но от това трябва да си направи изводи, а не те да съсипват живота му. Не бъди прекалено доверчива, въпросната я отрежи изцяло от живота си. Някак си се фокусирала на тая тема и това те разяжда, а не трябва.

2.   Здравей, важно е да си простиш.
След време ще забравиш.
Не споделяй с близки и с хора, с които работиш лични неща.
Тази която те е " разнасяла" я изтрий от живота си.

3.   Трудно е. Наистина ме разяжда, защото е украсявала всичко, вадила е от контекста и т.н с цел да ме направи да изглеждам лоша или смешна за.да изпъкне тя. Самата постъпка е противна, не толкова останалото. А на работа никога не споделям нищо .

4.   Глупава ли съм била? Сигурно....

5.   Не разбирам, как ще разказваш подробности от интимния си живот, на когото и да било? Независимо какви роднини сте. Интимните неща са такива, защото са само между вас. Когато го споделиш, вече не е интимно. Не разбирам хора, които описват с подробности какво са правили в леглото. Това което правиш в ежедневието го знае всеки, но интимният ти живот е само за вас и никой друг не трябва да знае за него. Нито майка, нито баща, нито брат, нито сестра, нито приятел, нито приятелка. Като го сподели почувства облекчение ли, радост ли, задоволство ли, гордост ли? Наистина не разбирам. Това ще ти е за урок.

6.   До 5, не съм описвала с подробности, доколкото помня. Много съжалявам, че съм и имала такова доверие но тя също ми е споделяла такива неща преди. Ако можех да върна времето...

7.   Да не ти пука, даже отричай. На никой не му влиза в работата какво и с кого си правила. Смей им се на тези жалкари, които те обсъждат, явно техния живот е много скучен и ти завиждат за преживяванията.

8.   номер 1 ако иска и за пети път ще я пуска темата авторката.

9.   ама. че лицемерка.
Случва се понякога така в живота.
Не споделяй друг път дори и със роднини.
Отмъсти й. Дай й добър урок. Върни й го.
Що не те познавам аз да й дадем добър урок.
Удари й един много як шамар.
Скрои й някакъв номер да види тя колко е приятно.
Щом и тя ти е разказвала неща изложи я и ти.
незнам измисли нещо направи очна ставка и поискай да си признае пред всички какви неща е говорила за теб.
Или поискай в очите да ти гледа и да ти каже какво е говорила за теб.
Да видим ако я удариш дали ще има смелостта да ти отвърне.
Тъпкано да й се върне.
Гадината мръсна.

Номер 5 не оправдавай тази лицемерка.
Това. че доброто момиче е споделило не означава. че онази има право да го казва на когото и да било. Недей да я защитаваш.
Откога лош става този който споделя а не този който разправя наляво- и надясно споделената му и прави интриги.

10.   8, мислиш ли, че номер 1 е следи година и два месеца, в случай че случайно някой е решил да реагира на коментара му?

11.   А, май не. Чак сега се сетих.