Споделена история от Семейство

Да се разведа ли?
Здравейте драги читатели.

Искам да споделя с вас историята ми, моля за вашите отговори по темата. С моят съпруг сме заедно от три години. В началото на нашата връзка всичко беше прекрасно както е навсякъде в началото. Но като заживяхме скоро след това заедно започнахме да се опознаваме. Разбрах че е геймър и обича да седи на лаптопа и да играе с часове. Обича да си гледа в телефона клипчета в ютюб, тик ток и това много ме изнервяше. Всеки път казва че ме обича но никога не ме постави на първо място. Много съм плакала и сме се карали. В една стая не се издържа с него и да гледам как играе. Аз имам нужда от любов и внимание.Проблема е единствено че е геймър и обича да си рови из телефона. Не мога повече да търпя. В началото на нашите срещи толкова ми показваше любов но откакто го опознах всичко се промени. Искам развод защото няма смисъл да се мъча. Оставям го намира но и тогава не се сеща за мен, трябва 100 пъти да му повторя и тогава си обърнеме внимание няколко минути и заспива. Ще очаквам вашите коментари. Надявам се повечето да не ме съдите.

Коментари

1.   Играйте с него и Вие.. моя също обича да си цъка в свободното време. Нормално е при мъжете, аз си правя мои си неща през това време, гледам сериали или си правя някое от хобитата и пак сме заедно в една стая, обикновенно даже всеки си прави каквото му е приятно просто физически винаги сме близо. Ту някое краче преплетено или сме гушнати пък той си играе. През някакво врвме си обелваме някоя приказка той ми покаже нещо или аз и така. Спокойствие и хармония

2.   Не прави тази грешка ... Това е неговият начин да избяга от реалността....

3.   По-добре геймър отколкото хазарт...Нали си е в къщи пред погледа ти,а не някъде и да се връща пиян посред нощ.
Намирай му някаква работа в къщи.Или да си ограничи играенето до определен час.Не му викай и крещи,а говори с него спокойно,но настоятелно и се разберете как ще бъде.Или щом е на компа с часове поне да е нещо от което да изкарва пари за семейството.Така седенете му пред компа поне ще си струва,а не само за хоби...

Намири си и ти с какво да се занимаваш през това време.
А в спалнята да влиза без телефона,за да е в реалността поне там и да си имате вашето си време.

4.   Ако нямате деца . Моят мъж , всяка секунда играе и аз се чувствам все едно не няма , но ние сме с деца .

5.   Ако нямате деца . Моят мъж , всяка секунда играе и аз се чувствам все едно не няма , но ние сме с деца .

6.   Евала на номер 1, дай боже секи му такава жена.
Колкото до авторката - като няма какво да му предложиш как очакваш да ти обръща внимание ? Ще ти кажа как стоят нещата от мъжката гледна точка - не си интересна, напрягаща си, мрънкаща, недоволна и няма как който и да е мъж да зареже каквото и да прави (което го прави щастлив), зарежи ти игрите, ако ще и голф да играе, няма как да го остави, за да отиде при жена си, която е нацупена и иска внимание и като все пак и обърнеш и я питаш "Какво искаш да правим ?" - ами не знам, ти кажи, че ми е скучно, примерно. Да не говорим, ако е в сексуален смисъл, хайде, хайде и като ти обърне внимание - "нищо, мен нищо вече ни ми се прави" и прочие. Загубиш ли един мъж с мрънкане, незадоволяване и какво ли още не, то не очаквай той да бъде същия, в най-добрия случай ще си намери любовница, с която ще му е 100 пъти по-добре, отколкото с теб, само защото го задоволява, не мрънка, не ангажира и предоставя спокойствие. Това ти го казвам като човек, който е бил в твоята ситуация, но от другата страна. В началото големи надежди за приятелката, непознатото, това, онова, интереса, спокойствието и постепенно какво се случи - това не искам, онова не искам, това не ми се прави, онова не ми се прави, мрънкане, цупене за щяло и нещяло, напрягане и прочие. И аз започнах да си гледам заниманията (както игри, така и други) и да не обръщам внимание, защото знам, че ако обърна внимание, то единствено ще бъда наранен. Просто всички жени сте еднакви - напрягащи. От онези дни се замислих как през всичките тези години съм имал какви ли не приятели, познати, било то в общежитията или просто то деца, до сега не съм имал НИТО 1 приятел мъж, който да ми се е разсърдил или напрегнал за нещо, било то аз да съм виновен или да не съм. Помня как в общежитието си крадяхме храната, пари, дрехи, правехме си мрасотии, мизерии и какво ли не, но в момента, в който кажеш "Брат, извинявай", че и да не го кажеш, само отиваш и "Айде да пием кафе" и всичко се забравяше и ставате първи приятели с уважение и всичко. При жените, ако й използваш не нзам лаптопа без преди това да си попитал, молба, писмено уведомление с подпис и печат от папата, камо ли да го счупиш или нещо - край, ще ти се сърди, цупи, реве, мамата ще ти е*е. Да не говорим за другото - дрехите, там пък каква драма е, ако на някой приятел му кажа, че тениската му е скапана и изглежда като гей-еднорог, на момента ще я свали и ще я изгори даже, ама ако на приятелка (било то гадже или не) кажеш, че тая рокля не й стои добре и е грозна познай какво ще стане... Та да.. Просто сте големи драми и напрегателки, затова почнем ли да бягаме от вас, трудно ще е да ни върнете (чисто като интерес и желание). Моя съвет към теб, тъй като горе доста се отклоних от темата, но това е с цел да ти покажа какъв е първоизточника на това отчуждаване, та съвета ми е - играй с него, ако ли не докато бъди далеч по-сексуална и ще му привлечеш вниманието, искай нови неща, давай му нови неща и така. Бас давам, че ако му врътнеш една свирка докато играе, то ще забрави за игра, и за всичко, ама не, то трябва да мрънкаш нали.

7.   Това е една съвременна психична болест и пристрастяване към нещо, което си е чиста загуба на време! Среща се не само при мъжете. Води го на психолог.

8.   Да, напусни го. Ако нямате деца, бягай, бързо бягай. Представи си сега две деца, за които някой трябва да се грижи. Отгатни кой ще бъде той? Едва ли искаш и той да ти бъде като дете? Виж в семейството му майката и бащата, какви са им отношенията. Ако майката сама се грижи за всичко, докато бащата си праив неговите неща, плюй си на петите. Още в твоето писмо прозира отговора на въпроса ти. Знаеш го.

9.   Да, напусни го. Ако нямате деца, бягай, бързо бягай. Представи си сега две деца, за които някой трябва да се грижи. Отгатни кой ще бъде той? Едва ли искаш и той да ти бъде като дете? Виж в семейството му майката и бащата, какви са им отношенията. Ако майката сама се грижи за всичко, докато бащата си праив неговите неща, плюй си на петите. Още в твоето писмо прозира отговора на въпроса ти. Знаеш го.

10.   Хем си мисля че такъв мъж не може да се промени и сигне ли се до 100 молби за любов, смисъла от връзката се губи, но като прочетох коментар 1 ми идва на ум че авторке ти имаш проблем със себе си, със това да си си самодостатъчна, да се чувстваш добре сама със себе си. А такива хора бързо стават безинтересни за партньора си и той си търси или друга или хоби за да избяга от реалността, която му се случва в живота.

11.   По-добре се разведи. Ако имате деца, пак няма да се промени и всичко ще пада на теб.

12.   Това ,че не можеш да живееш без неговото внимание не говори добре за теб - само от написаното звучиш като повърхностна ,нарцистична персона неспособна да прави нищо смислено в свободното си ( и не само свободното време).

Добре е да говориш с него ,ако наистина прекалява - с факти , аргументи и т.н. Добре е ти да му предложиш по-качествено изживяване заедно с теб. Можеш да се поинтересуваш от хобито му и да откриеш и нещо за себе си там. Игрите са най-новата и сложна форма на изкуство което хората са създали - вероятно намирането на игри ,които да играете по някакъв начин заедно и двамата да изпитвате радост от това е начин да се сближиш с него.

Ако игрите пречат на живота му / работата му / социалният му живот / здравето му НАИСТИНА много - тогава може би е добра идея да се разведете.

Все пак всичко трябва да мине през СЕРИОЗНИ разговори , истинска загриженост (ЗА НЕГО ,а не за нарцистичната ти особа). Добра отправна точка е да се води дневник за това колко време прекарва в игри - защото тогава ще има реални цифри.

13.   Виж сега, ако си тръгнала да се развеждаш с твоя за щяло и нещяло значи не го обичаш истински, хората за къде къде по-тежки неща се развеждат ти тука хленчиш, че цъкал игри. Нормално да иска през свободното време да прави това, което му харесва а именно игрите по този начин човек се разтоварва и му е кеф! Нали живеете заедно какво толкова не ти достига близост, а земи се стегни вместо да се оплакваш във форумите.

Чингиз Хан

16.   Лелелеллеле, ще се РАЗВЕДЕШ с човек, с когото имаш СКЛЮЧЕН ГРАЖДАНСКИ БРАК, защото е геймър и не ти "обръща внимание"? ! Да, да, да! Моля те, разведи се и го остави свободен за някоя по-стойностна! Ти не си личност, затова ти пречат игрите и ютуб видеата. Ако имаше хобита, интереси и работа, нямаше да ти пука.

17.   Прав си номер 16. Хората се развеждат за къде къде по$сложни „неща алкохолизъм. хазарт. наркомания. изневери.
Освен това не е ли знаела. че той е геймър преди да сключат гражданске брак. Или се е надявала да го промени.

22.   Тия неща си ги казвате още когато отношенията станат сериозни. Преди брака. Че ти искаш еди си какво, той иска еди си какво. По-добре геймър, отколкото както казаха да ти изневерява, да пръска пари по казина и наркотици. Има вероятност да не се промени, но има и голяма вероятност да си го израсте. Просто при мъжете става по-късно. Иначе аз ходех с геймър, ама той беше невъзможен, аз нямах против да цъка колкото иска, но просто ако трябва да се свърши нещо, да ми помогне. Иначе аз си вършех моите си неща, занимавах се в мои хобита, проблем с това не е имало, дразнех се, че изключително рядко моля за помощ, прибирах се самя късно вечер от работа (не съм искала да ме посреща всяка вечер, справях се), исках само като се натоваря с повече покупки (хранителни продукти за двамата), той да ми каже в игра съм, викай си такси. Ако в ежедневието си ти помага и тн, не се сърди, намери си твои занимания. Но ако не прави нищо и това му е най-важното - седни и говори с него първо.

23.   Мъжът ми като е на компа аз също си върша моите неща и няма проблем.

24.   Аз съм авторката.
Всичко е наред в нашите отношения. Моля да спрем с тази тема вече да се коментира. Няма да се развеждам. Ходих на психолог и се оправи всичко.

25.   Радвам се.

26.   Провеждаш сериозен разговор с него и му казваш доректно в очите, всичко това, което много те дразни.
Ако нищо не се промени, по-добре да се разделиш с него, отколкото да търпиш подобно отношение, когато ви се роди дете.
Дали игри или друг вид компютърни мании, ужасно дразнещо е.