Споделена история от Семейство

Не пожелавам на никой
Здравейте! Жена съм на 26 и съм омъжена от 3 години. Мъжът ми е на 31. След сватбата заминахме да работим в чужбина. Работата потръгна много добре и в началото и двамата бяхме доволни. Постепенно започна адът. Мъжът ми си промени коренно отношението към мен, затваряше се в другата стая и отказваше всякаква комуникация. Нямахме интимни отношения.Сами можете да си представите как съм се чувствала сама в чужда държава,без да мога да разговарям дори с най-близкия си човек. С много опити от моя страна да разбера на какво се дължи поведението му се оказа,че е в депресия,която се дължи на затварянето и изолацията по време на пандемията. За известен период се върнахме в България. Решена на всяка цена да го изкарам от дупката,в която беше попаднал резервирах почивки на различни места, виждахме се с приятели, обикаляхме,разглеждахме. Той обаче не се подобряваше. Секс не правехме или когато опитвахме да правим завършваше с неуспех. Стигнахме до извода,че има проблем в тази област и тръгнахме по лекари. Направиха му пълна кръвна картина и се оказа,че показателите му са много лоши. Пикочната му киселина е увеличена, холестерола му е висок,черният дроб му е омазнен. Казаха му ако иска да се оправи трябва драстично да промени начина си на живот - да се движи повече,да спазва диета, да спре цигарите. Наистина започна да спазва диета,но нито се движи повече,нито спря цигарите. Ходихме и на уролог,оказа се,че има еректилна дисфункция и тестостерона му е нисък. Направи пакет от процедури за подобряване на потентността и пи хапчета за повишаване на тестостерона. Нито от едното имаше някакъв ефект. Само да подчертая,че целият този ужас продължава цели две години. За тези две години,секс не сме правили почти никакъв. Разбирам,че има проблем, аз бях тази,която търсеше всевъзможни варианти за лечение и го водеше по болници и лечения. Чувствам се отвратително, същинско кълбо от нерви. Нервите ми не издържат и аз съм човек и си имам своите нужди. Лекарите не дават шанс да се оправи, пробвали сме абсолютно всичко. Винаги съм смятала,че след като се омъжиш и избереш човек за теб , трябва да бъдеш до него независимо какво ви поднесе живота. Така и направих,затова до последно търсехме терапия и се надявахме нещата да се оправят, все пак е млад човек.Всичко,което се случи ни отдалечи много един от друг. Преди имахме планове, а сега единствената ни тема за разговор е това. Няма да ви казвам как се живее без секс в продължение на две години, при положение,че имаш партньор,колко горчиви сълзи съм проляла и колко мъка се е събрала в душата ми. Откакто се оженихме бял ден не сме видели.Убедена съм,че никоя друга жена не би търпяла това нещо толкова време. Смятам,че съм направила всичко,което зависи от мен,за да му помогна. Напоследък се замислям за брака ни и общото ни бъдеще - нито можем да правим секс, нито да имаме деца. Няма никаква перспектива. Не мога да повярвам,че това ни се случва на тази възраст. Замислям се да го напусна, защото както казах този брак е абсолютно безпредметен. Съдбата се подигра с нас. Сърцето ме боли,душата ми плаче и не знам накъде да поема. Не пожелавам на никого да изживее това,което ние изживяхме,защото е жестоко. Исках да споделя, защото вече не издържам. Ще се радвам да прочета мненията ви. Вие как бихте постъпили в такава ситуация?

Коментари

1.   Той , ако беше на твое място отдавна да те е оставил . Не ти трябва такъв живот , какви са тези депресии , да си намери хобита и занимания . Всички си имаме депресията , но това е прекалено . Да спортува .

2.   Депресия не се премахва с лекуване на холестерол, пикочна киселина и еректила дисфункция. Последното е следствие на депресията, която се е породила от локдауна. За това, посетете най-накрая психиатър. Антидепресантите действат понижаващо също на сексуалната активност, но след няколко месеца ще се оправи. след това, пак правите изследвания и лекувате , каквото има разбрицано. Депресията се характеризира точно с намалено желание за живот, най-общо. Няма как човек, който не знае на кой свят е , да има либидо.
За теб разбрахме, че липсата на секс е голяма драма, но поне докторите не се ли сетиха да го пратят на психиатър?

3.   Той е в тази възраст където осъзнава безсмислието на всичко и се измъчва за пари и това докато е така нищо няма се промени той просто трябва да измисли какво да прави с живота си. Нямате дом, нямате пари, нямате и перспектива докато той е в депресия. Всеки по пътя си най добре колкото и да боли.

4.   Причините за еректиралата дисфункция са ясни. Въпросът е, защо не иска да спре цигарите, да мине на диета и да подобри физическото си състояние. Говори сериозно с него за всичко това. Може би трябва да взима нещо и за психиката, защото депресията явно също оказва влияние, освен всичко останало. Заведи го и на психиатър. Даже е трябвало от там да почнете.

5.   Секс, та секс...това се разбира в оплакването ти. Остави човека намира. Искала секс. Той си има проблеми, ти му "помагаш" - не, просто искаш секс...написала си го 100 пъти.
Няма да му оправиш депресията, нито дисфункцията, но може да не го тормозиш допълнително с присъствието си. Гаранция, че го напрягаш.

6.   Не знам каква е тази депресия, че не дават шанс за оправяне, може би той самият не иска всъщност да си помогне и не полага усилия. Така или иначе, ти имаш избор да подчиниш живота си на него и болестта му с всички негативи или да го напуснеш и да започнеш на чисто. Не забравяй, че животът е един и в него награди за жертви не се предвиждат.

8.   Браво на теб направила си всичко възможно за да се разреши проблема в тази ситуация, личи си че го обичаш, но усилията не трябва да са едностранни, той също трябва да полага усилия. Имаи напредвид, че ти ще си тази която ще страда най-много ако той не превъзмогне тази депресия неговата непълноценност може да прерасне в нещо друго и да започне да вини теб за всичко и да се опита да те смачка психологически.

9.   Тъкмо се изпълних със съчувствие към авторката, която полага толкова грижи за болния си съпруг, както и към човека, който има сериозни здравословни проблеми, а е толкова млад, и.... тя цялата работа била заради липса на секс. Не омазненият черен дроб, нито високият холестерол, нито мъчителната депресия тормозят загрижената съпруга, а това, че от две години не е правила секс. Не омаловажавам значението на интимния живот, но ако мъжът ми умира, това ще е последното, което би ме вълнувало.
И номер 1 приглася... Срам!

10.   9 мъжа на авторката не умира , а секса подобрява настроението , никоя жена не иска мъж дето не я желае .

11.   Не разбрах, той проявява ли желание нещо да се промени или само авторката?

Човекът явно има някакъв дълбок проблем, но може би само той може да си го реши.

Подкрепям авторката, ако е решила да се раздели или да изневерява - направила е каквото е могла, някой път, просто пътищата на хората не се пресичат. Няма нужда от драматизации. Може да се окаже, че и двамата ще се щастливи и пълноценни отделно.

12.   Аз мисля. че ако един човек обича той ще остане до любимия си и без секс. Или няма да го изостави в такъв момент.
Има и други начини на самозадоволяване.
Но по-достойно е да се раздели с него отколкото да му изневерява.
Все пак жената е постъпила достойно. Опитала се е да му помогне.

13.   Тези симптоми не са случайни. Лекарите потърсиха ли причините за стеатозата на черния дроб, защото най-честите са вирусни хеоатити C или B, , тоест HCV, HBV, прекаляване с алкохол, синдром на Жилбер. Предвид и високата пикочна киселина, много вероятно да има хепатит