Споделена история от Семейство

Родители, които отказват да пуснат децата си.
Заравейте отново повдигам наболялата тема докъде е нормалната родителска обич и дали децата са длъжни да се грижат за родителите си в даден момент. Нормално ли е непрекъснато да вменяваш заради това чувство за вина у детето си и да не го пускаш да изживее пълноценно живота и да създаде свое семейство? Пример моя далечна позната жена в средата на 30 те техните непрекъснато я манипулират вменяйвайки и чуствто за вина и са я направили до такава степен нерешителна в живота, че иска съвети от майка си какъв слунцезащитен фактор да ползва и разрешение дали да влиза в басейна когато е на почивка с половинката си. Да беше 10 г. дете да пита майка си разбирам ама за 35 г. не е нормално вече? Майка и почина преди няколко месеца, но баща и продължава с манипулациите половината и заплата отива по него и не смее да мръдне по далеч от магазина до блока от страх ако се отдели да не му стане нещо. Няколко връзки вече и се провалят заради нерешителността и да се пречупи и да пресече манипулациите на родителите си. Последната и връзка вече е 3 г., но все още с половинката и са като гаджета в началото на връзката приспивна за по няколко дни при него. Човекът държи на нея, въпреки че е разведен и има голям син от първия брак иска ново семейство с нея, но колко още ще може да я чака да се отцепи от отровния си баща. Бивша колежка е на моя приятелка и миналата година имала наглостта да и държи сметка защо не празнувала празниците си само с родителите си, в резултат на което моята приятелка вече отказва да поддържа връзка с нея. Друга моя позната на 33 с гаджето и са заедно още от гимназията от 11 или 12 клас, което са близо 14 г. връзка. За тези близо 14 г. връзка няма никакво развитие все още се виждат отвреме навреме и всеки живее с родителите си вместо вече да са създали свое семейство. Отделно тя чат пат публикува картинки, в които се казва, че предпочита котки пред децата в къщата на техните преди години живееха поне 10 котки сега ме е страх да попитам колко са. Сестра и вече има отделен живот, но тя все още живее с техните. Моя бивша колежка жена на 41 и брат и почти 49 г. също все още живеят под един покрив с родителите си и нито тя, нито той имат семейства. Позната на баща ми и нейната 32 - 33 г. дъщеря също са залепени нонстоп една за друга, в резултат на което дъщерята не може да започне нормална връзка и самостоятелен живот, който мъж се запознае с нея и види ситуацията бяха с 300 от нея. Преди време по ТЛС имаше едно предаване "Обсвебващи майки", в което майките не оставяха вече 30 г. си и отгоре дъщери да бъдат щастливи месеха се нонстоп във връзките им даже една от майките имаше наглостта да ревнува от бъдещото си внуче, че щяло да я измести от сърцето на дъщеря и вместо да се радва, че ще става баба. Такива хора за мен имат нужда от професионална помощ няма лошо човек да се погрижи за родителите си когато имат нужда, но за зачеркне себе си като личност заради тях вече не е нормално. Родителите се грижат за децата си и после децата трябва да върнат същия жест на своите деца. А когато пък родителите са малтретирали децата си и цял живот са ги мачкали тогава първите нямат абсолютно никакво право да очакват същото от тях.

Коментари

1.   Отровни родители или отровни мъже,дето не стават? Тази на 33, дето 14 години е с някакъв, заради родителите си е така, или тоя не го бива, че да предложи брак и направи деца? Колко такива жени има, които дори и отделно да живеят, си губят времето с безхарактерни ? Губят си младостта?
Другата пък се е хванала с разведен и с дете, който очевадно иска да я хвана за родилка номер 2. Мечтан зет наистина и годен мъж.Една прогонил,едно дете изоставил и търси нова жертва. Сигурно е и доста по-стар. Все примери за жени с години с някакви,дето не стават. Все едно само тя е виновна за връзките си, а не и кекавите партньори. Тя да не е сама в тая връзка?
Като тези жени си променят критериите за партньори, ще се оправят.Родителите се обвиняват до 18-тата година, след това вината е твоя. Но нали е страшно лесно друг да обира вината, а не ужасният избор на партньори.

2.   Сега гледай как ще ти наскачат дъртите влечуги (и мъже, и жени) и ще изсипят 10 тона помия върху теб и всички хора, които сме с различно мислене от тяхното. Дърти чудовища, енергийни вампири и жалки комплексари, които се страхуват, че децата им ще постигнат по-големи успехи в живота от тях и ще ги засенчат, и поради това всячески се стремят да държат децата си зависими от себе си, за да се чувстват всемогъщи и, че животът и съдбата на някого зависят от тях, един вид "Аз коля, аз беся, никой не е по-велик от мен!". Нищо, животът им го връща рано или късно, и то тъпкано!!! Я ще е някой масивен инфаркт, я някой инсулт, склероза или някой друг "подарък" който природата ще им прати, като за урок за всичките злини, които са сторили на децата си! Всичко се връща рано или късно, под някаква форма, запомнете го, "драги родители"!!!

3.   А как ще коментираш това номер 1, че тя на 35 не е способна сама да взема решения за живота си и, че родителите и непрекъснато я контролират къде и с кого излиза и, че поне половината и заплата отива по тях? Не е нормално жена на средна възраст да иска разрешение от майка си може или не да влезе в басейн, не е нормално да не може сама да прецени кой слънцезашитен фактор да използва. Те от страх да не загубят дъщеря си са я направили толкова не решителна, че няма накъде. Преди време тук друга жена цял от майка си и баба си се оплакваше тук как и промиват мозъка, за да не може да се откъсне от тях искрено се надявам вече всичко да е добре при нея. А как ще коментираш това, че в стремежа си да не загубят детето си някои майки правят и невъзможното да прогонят половинките им? Какво мислиш и за родителите, които пак заради същия този стремеж да не загубят децата си или от страх, че ще ги надминат се опитват да им режат крилата забранявайки им са следват или карайки ги да следват нещо, което не им е по сърце само и само да им угодят и да избият неисъществените си болни амбиции върху тях?

4.   Моите са такива манипулативни. Няколко пъти пробвах да живея далече от тях - като студент на 60 километра, после в чужбина на работа на 1000 километра. И в двата случая се провалих, защото изпитвах страшна носталгия по тях. А те просто с мисъл са ме дърпали като с въжета.

5.   Родителите виновни, че пълнолетен човек не е в ред. Откачалки всякакви, не са родителите виновни. Мамини детенца е имало от време оно.

6.   Не мога да разбера, какво е това желание да се ровите в живота на хората, и то без да сте запознати напълно с детайлите! Хората си живеят, както си искат, авторът иска на него отчет да му дават, защо не се женят! Клюкарска работа! Сайтът е за споделяне на лични истории, а не за хулене на хората, кой как искал или не искал да живее!

7.   3 от 1
Ами каква му е функцията на това нейно гадже? Да прави секс с нея? Да я размотава по почивки? Ако наистина има чувства към нея, щеше отдавна да имат брак и деца,а не да се мъкнат по хотели и басейнчета. Ама нали трябва да и губи младостта и залъгва. Тази жена отдавна щеше да е самостоятелна, майка и т.н. Познавам доста жени,които са самостоятелни, живеят с някой от години, но няма развитие и при тях. Ни брак,ни деца. Е, родителите и и тук ли ще са виновни? Или некадърното гадже?
Не виждам какво лошо има някой да се посъветва за нещо и не знам защо в тази държава се счита за грях това да общуваш с родителите, да се съветваш. Явно трябва да отричаш , че изобщо ги има и да ги подминаваш.
Дадените примери показват жени в кофти връзки. Нито са вързани с вериги от зли родители,нито упоени, нито нещо друго. Работят си, имат си някакви.

8.   Нищо не сте разбрали това е тема за размисъл докъде се простира нормалната родителска обич и редно ли е родителите в стремежа си да не загубят децата си да се опитват да ги спират да си живеят живота.

9.   Разбира се ,че не е нормално . Още повече ,когато започнат наистина да ограничават и забраняват. Имам такива познати ,имам и такива роднини. Майката не може да пусне сина си дори за ден без да го пита ял ли е ,спал ли е и за какво ще си изхарчи парите. Той е женен и има дете и те живеят с неговите родители,защото старите се притеснявали ако младите се отделят. Пълна простотия . Така се разбиват семейства . По този начин младите никога няма да бъдат самостоятелни. Старите използват манипулация ,като се правят на жертви или дават по някой лев. Затова младите не могат да се усетят и стават зависими.

P&T

10.   ПФФФФ Заради подобни селяндурщини ми иде да си грабна чантата и да бягам от тук накъдето ми видят очите. Представям си те седнала пред блока да люпиш слънчоглед и да клюкариш хората. Това клюкарстване и опредления стара мома/ стар ерген го има само тук. Какво по дяволите те интересуват изброените от теб хора? В къщата ли са ти? На масата ли са ти? Храниш ли ги? Поиш ли ги? Сигурно си цъфнала и вързала та си тръгнала в чуждите животи да се ровиш. Хората живеят така както им харесва и както са щастливи. Не както обществото нарежда. И аз съм на 33 но не съм омъжена. Живея в столицата с родителите си. Не виждам смисъл да живея сама и да плащам наеми. Ходя си на фитнес, на всякакви козметични процедури, поддържам се заради себе си. Не смятам че съм срещнала човека с които да създам семейство. Какъв е смисъла да съм с някого, само за да имам дете. И това дете да расте в нещастно семейство. Като гледам някои жени как ходят сърдити на целия свят и намръщени тикат колички с яд, или влачат разплакани деца и им крещят като побъркани лошо ми става. Не всичко е на всяка цена Обичам децата , но не знам дали ще имам.
Павела

11.   8 ,в изброените примери как родителите спират тези жени? Тази 33-годишната те ли я спират да има живот, или лошия мъж, който 14 години не е възмъжал и узрял за семейство и деца? То той може да не е узрее и на 60 да стане, ама младостта и минала.
Доста жени познавам самостоятелни, живеят отделно или с гадже, ама и те циклят с тия гаджета на едно място. И не са заедно от 1-2 години. Просто лош избор.
Не се оправдавайте с родителите за лошия избор на мъже и живота ви. Вменяването на вина важи до един момент. На изброените жени никой друг не и тикал в ръцете разведен с голямо дете, нито пък дечко дето 20 години ще узрява.

12.   "Родители, които отказват да пуснат децата си."

Следва описание на 30-40 годишни неуспели жени... Деца и юноши са лица под 18 годипна възрст, След 18 човек е пълнолетен, и родителите няма как да "откажат", никой не ги пита. Освен ако самият ти не си свикнал да си около полата на мама докато е жива. Но естествено, когато става дума за мъж, той е мамино синче. Когато е жена обаче, тя е опресирана/обсебена от родителите си.

И за твата пола важи - докога ще се оправдавате с мама и тате? Ако родителите ви не могат да ви третират като големи, хващате си чукалата и се изнасяте. Печелите пари, и се издържате сами, колкото и да е трудно. Да, това не е проблем само за мъжете. Да стоиш вкъщи при родителите си до 30 и 40 е проблем и за жена. Но естествено пак двойния стандард - когато е мъж, той е неудачник, но когае жена - тя е жертва...

13.   Пълнолетните хора сами решават дали да се отделят от родителя си, не разбирам защо обвиняваш родителите? Жена която на 35г не може да вземе сама решение вината е нейна не на родителите й. А може просто да иска да коментира нещо с тях, да няма тема за разговор и да коментира темите които си изборил, съвсем да дне става въпрос да пита майка си дали да влезе в басейна, а да коментира хладно ли е, мръсно ли е и т.н.
Правилно ти казварт че темата ти е клюкарска.

14.   Хората, които казват, че родителите не са виновни, да, донякъде е така. Травмите и вредите, които остават запаметени в подсъзнанието, определят действията на детето, когато порасне и ако не може да ги осъзнае, много трудно ще ги преодолее. Затова се получават тези неща.

15.   Чели ли сте "Птиците умират сами" или ако не сте гледали ли сте филма? Там главата героиня Меги цял имаше две деца от двама различни мъже първото момиче от съпругът инрабитохолик, който вечно я пренебрегва и второто момче от голямата и любов свещеникът Ралф. Несъзнателно тя цял живот дели децата си и след като синът и се удавя спасявайки други жени тя се вкопчва в дъщерята, към която цял живот не е намерила път опитвайки се да я убеди да остане при нея в провинцията. Налага се годеникът на момичето да я вразуми, че то няма да е щастливо ако жертва мечтите си заради майка си и, че фермерският живот не е нея и Меги Слава Богу го осъзнава, но много родители в реалния живот отказват да го проумеят.

16.   Номер 15, чела съм книгата, филма също. Вината е на майката на Меги, Фиона /ако не греша/. Тя цял живот обича най-много Франк и баща му, сурова е към другите си деца и те не случайно и си остават без семейства и деца. Така и не обича Пади.
Джъстийн все пак има късмет с немеца. :)
Не е трудно да се разбере, че когато родителите ти промиват мозъка от бебе, се нанасят огромни щети и човек остава заключен в манипулации, чувства за вина, нерешителност и естествено, съсипан живот. Цял живот упреквам баща ми и за мен той е главният виновник. А и тогава не бе днешният свободен век, а див комунзиъм и соц манталитет.

17.   16, цял живот вини баща си, вместо да поемеш отговорност. Нали е по-лесно друг да е виновния?

18.   15 / 17 ,аз отговорност съм си поела.Имам семейство и 2 деца.Големият ми син отдавна живее отделно,работи и се справя отлично .Спазвам обаче дебело правило - НЕ си завирам носа в личния му живот и също така НЕ го манипулирам да ме гледа,да ми носи чаша вода,като остарея - стандартна соц манипулация. НЕ му вменявам вина,че живее своя живот.Но болката и мъката от поведението на баща ми си останаха в душата ми и ще са до гроб.За какво аджеба,ме е гледал ?! Осигурил си беше болногледачка без право на семейство и свои деца.Той център на планетата...Объркаха му се плановете...Определено ме е гледал с тази цел,което боли страшно и не го желая и на най-злия си враг.
Родителят е отговорен за онова,което е създал и отгледал.И за резултатите.
Анадъмо ?

19.   18, смели думи. Като остарееш, ще млима да се чудиш кой ще ти помага. Или ще те тръснат в старчески дом. Ако си отгледала злобен син, няма да ти помага.
Все друг е виновен, че не си си намерила известно време семейство. Признак на зрялост е когато поемеш отговорност за живота си

20.   Аз и сега не съм млада. Нямам никакво намерение да си тормозя децата. По-добре в старчески дом, отколкото да причиня онова, което сториха на мен.
И не чакам да ми помагат децата ми. Не го желая, не искам.. Не става насила. Ще съм щастлива да се виждаме, чуваме... но да им звъня през 5 минути, да ги изнудвам да живеят с мен, да ги манипулирам за чаша вода, да ги лиша от свое семейство, няма да го направя та ако ще и сама да си мра.
Децата ми си имат кусури, ама други, не злоба като теб всъщност.

21.   20, лесно е да мислиш на 40-50, че ще се оправиш сама като станеш примерно на 70-80. Адски лесно и детинско. Все едно чета как мисли тийн.
Разгледай по улиците по-възрастните. Сами оправят ли се? Ако детето ти те обича, няма да те остави. В никой дом няма да заритат за теб както би го направил сина ти. Май само в тая държава мислят, че е страшен грях да помагаш на стари роднини, на родители. Егоизъм. Изпяли си песента и ги зарязваме. Затова и толкова баби мятат пари през тераси.
Това, коего пишеш не е човешко.

22.   Хубава тема, но масово коментиращите са от страната на токсичните родители и се опитват да мятат псевдо аргументи и да изкарват автора луд. Ясно е обаче, че не е нормално да раждаш деца, за да има кой да те гледа на стари години, както и да ги манипулираш по такъв грозен начин. Човек не избира родителите си, но избира до къде ще им позволи да стигнат. За съжаление, някои пораснали деца вместо да получават любов, уважение и подкрепа, трябва да се борят с интриги и манипулации на егоистични хора.

23.   22, родителите са виновни, че жените се занимават със стари и разведени. Както и с дечковци 14 години. Или по такива мъже си падат.

24.   Авторката съм майката на половинката при все, че е вече на прага на 40 те все понякога все го третира като малко дете. Една чаша вино да изпие, започва да прави сцени и да го изкарва пияница. С приятели ако реши да се вижда пак му прави сцени и закъснее ли малко и не ли вдигне телефона започва да реве и да твърди как приятелите му му носели нещастие. Веднъж отиде на кино по мъжки тя се счупи да му звъни през половин час и да му вдига скандали. Не не нормално това нейно поведение, а лошото, че колкото и да се говори с нея след време тя пак си знае своето. Това нямаше да е проблем ако не бяхме под един покрив с нея. Той уж осъзнава, че трябва да сме отделно, а в същото време не предприема никакви действия да се отделим. Преди няколко дни отидохме на заведение и когато се прибрахме ни очакваше поредното заяждане пил ли не е ли. Заради него поисках всичко в себе си в продължение на поне година и половина, но този път вече нервите ми не издържаха вдигнах скандал и си събрах си каквото можах , заявявайки му, че повече аз с тази жена не желая да съм да съм под един покрив и ако не намери и този път начин да се отделим няма да имам друг избор Вече. На няколко пъти си тръгвах и после пак стадата песен на нов глас.

25.   24, и кой ти е виновен, че си избрала лесен за манипулиране мъж, който те е заврял да живееш с майка му? Темата е написана за именно такива жени, които сами се набутват с неподходящи, после целият свят е крив. Криви са ви вкусовете за мъже. Като искаш чехльо, който да те слуша, ще търпиш маминка.

26.   Тази тема ме подсеща за приятел, който вече има жена и дете, но така и не успя да се отдели от родителското попечителство и не знам дали някога ще го стори. ТОй и да иска, друго не е виждал. Нещо като да хвърлиш домашна котка на улицата - тя почти не може да се приспособи. В средата на 30-те е, а акъла му, що се отнася до житейски решения, е на петокласник. Каквото кажат техните, това прави. Жена си намери, само защото му казаха, че вече трябва да се ожени. Тоест това беше поредната "домашна работа", която той свърши (макар и с нежелание! ), за да бъде един вид прилежен ученик. Елементарни решения не може да вземе сам, а жена му, малко по малко започва да се дразни колко няма мъжко в него. Поне да беше някоя властна и контролираща, че тя да му стане "новата майка", но тя си е баш жена и очаква да има мъж до себе си...

Не ми е работа да се меся в живота им, не е клюкарщина, както споменават някои в коментарите. Просто е тъжна гледка и явно масова. Чак се сещам за този трагикомичен клип: youtube. com/watch? v=1msQqrG_dNc. Опитвам се да извлека поуки за себе си, аз да не се поддавам така, нито да се отнасям така, ако има деца един ден. Но ми е тъжно да гледам как човек с потенциал, с ум, когото уважавам, бива задушен от родителите си. Не знам, може пък такъв тип хора да се чувстват напълно комфортно да са петокласници цял живот и дори да не си мечтаят за самостоятелност...