Споделена история от Семейство

Какво толкова трябва да направя след лоша загуба?
Вече се усещам в безизходица, отношенията ми с всички отиват на много лошо, обръщам се към приятели и останалите, не получавам ясен и продължителен разговор какво може да се направи само общи работи и дотам. Наближих 30 и осъзнавам че със родители и с стари приятелства ме няма както преди. Преди беше говорите си и няма омръзване сега ако се видим и кажем нещо изобщо е доста неприятно но явно вече не сме каквото сме били.
Започнах да се питам какво искам и как да променя нещо та да си закрепя нещата? Преди се слушахме и си говорихме но сега се почна едно всеки каквото си мисли и очевидно не мога да го приема. Изгубих няколко роднини в рамките на 2 години и в последната една сгана доста пусто, където и да се огледам проблеми, напрегнатост и постоянни ядове. Отивам в нова среда, не знам дали има смисъл да опитвам тъй като всички са с връзки и не им харесва когато ти не си.
Опитах също да закрепя нещата по нормални начини но нещата бяха разбираме се изведнъж започват някакви странични неща да ни правят впечатление и за всяко нещо започнах да се учудвам.
Става въпрос че искам да има някого с когото да си поговорим но едните са много неразбрани и бързат набързо да отбият човека като нямат голямата полза. Аз донякъде търся общи теми и общи разговори около семейство и какво мога да реша да направя сега но е сложно защото не знам каква е следващата стъпка която да ми даде отговор с какво искам още да се захвана и да се разбираме както преди! Колкото повече се замислям какво искам толкова повече му се чудя, риболов ли или да отида на стрелба с лък и други общи неща?
Когато обаче се събера около хората в началото не се отпускам лесно и затова се получава или без никакъв разговор или казваме си нещо кратко и дотам, преди постоянно имаше за какво да се говори и кой да вземе думата и да разкаже новостите но сега не е така и желая отново да се присъединя към някой с когото да говорим.

Коментари

1.   Не те разбирам.