Споделена история от Семейство

Майката на най-добрата ми приятелка...
Здравейте на всички! Аз съм жена на 21 години. И искам да споделя с Вас нещо, което ме дразни от години вече. Имам най-добра приятелка, която е на 22 години. С нея сме приятелки още от деца, винаги сме били заедно и страшно много държа на нея - като сестра ми е, тя е невероятен човек. И още в началото искам да споделя, че приятелката ми не е от ромски или турски произход, а е чиста българка и не е от религиозно семейство... Проблемът е с майка ѝ, която не се държи с нея като с голям човек, а гледа на нея като малко дете и това засяга и мен. Всеки път когато излезем с приятелката ми - майка ѝ започва да ѝ звъни по телефона и да я проверява дали е с мен или с някой друг, дори се обажда на майка ми да я пита дали знае, дали съм с нея. Всеки път, когато ходим на дискотека майка ѝ отново прави проблем - звъни на майка ми да я пита, дали знае, че ще ходим на дискотека и дали ме пуска да отида... Представяте ли си ? И това се случва на жена, която е на 22 ! Не я пуска, защото сме щели да се напием и да стане нещо, щели сме да вършим глупости... И какво от това ,нима нямаме право ? Това дали ще пие или не и какво ще прави си е нейна работа, майка ѝ коя е че да се намесва, та тя е пълнолетна ! Миналата седмица решихме да отидем на разходка до друг град, за да се разходим малко, да се помотаем и така. Градът, в който отодохме е близо до нашия град, но е голям град, а ние живеем в малък... И майка ѝ отново направи проблем за това, едва успяхме да я убедим да я пусне..каза, че се била притеснявала да не се загубим, че града е голям, че всякакви хора имало и т.н. И разбира се затова пак се обади на майка ми и я беше питала как може да позволява такова нещо, че е това е безотговорно, че можело да ни се случи нещо... Но моята майка не е като нейната и няма как да ѝ се върже, разбира се и освен това майка ми знае на колко съм години и че съм пълнолетна и това къде ходя не е нейна работа.. Просто за мен майката на моята приятелка не е нормална ! Това влияе и на мен, покраи нея.. Защото гледа и на мен като на малко дете, все като излезем веднага се обажда на родителите ми да им докладва къде ще ходим и дали случайно знаят за това. Толкова много пъти съм съветвала приятелката ми да се махне от тази жена и да не ѝ позволява да се държи така с нея - разбира се казвала съм го с добри чувства.. Казвах ѝ да се изнесе за нейно добро, да бъде самостоятелна или поне да се опълчи на майка си и да спре да ѝ позлозява да се държи с нея като с дете. Тя работи и сама си изкарва пари, има възможност да се изнесе от утях, дори съм ѝ предлагала да дойде да живее при мен временно само, за да не е до майка ѝ, но тя отказва. С две думи - тя сама позволява ѝ позлолява да се държи с нея като с дете ! Не смее да ѝ се опълчи и да я сложи на място, не смее да се изнесе от вкъщи и на всичкото отгоре тя сама ѝ споделя за това къде ще ходим и какво ще правим, и какво се е случило след това и т.н. Ако аз бях на нейно място, ако мойте родители се държаха така с мен (при това, че съм пълнолетна) отдавна щях да съм избягала и да съм подала жалба срещу тях, защото за мен това е подсъдимо - детето ти вече да е голямо,колкото теб , а ти да го командваш... Майка ѝ дори и е наложила вечерен час ... Представате ли си го това ??? Не Ви ли звучи смешно илк странно ? Тя не я пуска на дискотека, не ѝ дава да излиза късно или ако това се случи майка ѝ трябва да се обади на майка ми ,за да провери дали мен ме пускат (както вече казах) . Сигурно ще ми кажете, че не е моя работа това как майка ѝ се държи с нея, но вече казах, че това засяга и мен,защото по този начин тя гледа и на мен като на малко дете и дори на майка ми вече ѝ писна от тази жена , задето постоянно ѝ звъни и я притеснява дори по време на работа. Може би някой от Вас ще ми кажат просто да спра да излизам с най-добрата ми приятелка и да я зарежа, но това няма как да стане, защото тя е единствената ми приятелка, както и аз на нея - ние си нямаме никой друг ...Но просто не мога да повярвам, че е дъщеря на такава жена ! За мен тази жена е болна и трябва да се лекува. Нормално ли е да налагаш правила на 22 -годишната си дъщеря ,да ѝ държиш сметка и да ѝ казваш как да си живее живота и да звъниш по телефона на родителите на нейни приятелки, за да я проверяваш ?! Има толкова много хора на 22 години, които имат деца и семейства , а самата тя се държи с нея като с малко дете !! Просто тази жена все още не може да осъзнае, че момичето е вече пълнолетно и че тя няма никакво право да се бърка в живота ѝ. За мен това е болест и лудост ,тя е обсебена на от дъщеря си-не ѝ позволява да си живее живота, не ѝ дава да прави каквото иска .. (а моята приятелка е добричка и много мила, не обича да се държи лошо и затова се съобразява)... Моите родители никога не се държали така с мен, дори когато съм била малка ,нито са ме проверявали. Излизала съм и не съм се прибирала с дни , а те дори не са ме търсили къде съм,нито са ме питали - откакто навърших 18 е така. Нямам нищо лично към жената, да е жива и здрава, но това, което прави е без думи.. Не искам приятелството ни да се развали заради нея. Просто искам да запазим приятелството ни, защото то е толкова ценно за мен и ако остана без най-добра приятелка какво ще правя, на кого ще споделям ,кой ще ме подкрепя - ето заради това ме е страх и ме е яд. Аз не знам това до кога ще продължава ,най-добрата ми приятелка е вече на години за женене, а заради забраните на майка си и семейство няма да може са създаде, ако това не свърши.. Кой ще я вземе така, с такава майка !? Нали ще ѝ се подиграват , тя не заслужава това... Мъчно ми е да гледам това и не знам какво да правя, опитах се да ѝ помогна, всеки приятел би се опитал , но не се получава ... Знам, че няма как да помогнете, но просто исках да споделя с някой тази история, за да ми олекне поне малко.. Коментарите оставям на Вас. Благодаря за отделеното време !

Коментари

1.   Толкова много си писала. Проблемът не е майката, а дъщерята. На тази възраст трябва да се отделиш от родители си, да имаш свои живот. Прочетете книгата В оковите на майчината любов, има я и под друго име и е онлайн.

2.   Клюкарска работа. Да ти идва на акъла, че майката не иска дъщеря и да ражда на 20 и да стане нещо? Това, че твоите родители не са се интересували от малолетната си дъщеря и си скитосвала с дни, не значи, че това е нормално. Безхаберие. Прекалено си малка да помниш случая със сестрите Белнейски. Прочети за него. Едната пълнолетна, другата май беше на 16. Трагедия и оставени на самотек.
Поредната тема за отровни майки, родители и прочие рода. Като не те кефи държанието на тази жена, като станеш ти родител, не се интересувай хич от своите деца. Зарязвай ги с дни, месеци и така.

3.   Лошо, много лошо! А ти и дружката ти следвате ли и какво, или още не сте записали висше? Ако не сте, побързайте, само със средно не става! Иначе ще работите нискоквалифицирана работа! Да, не е нормално твоята дружка да има властна майка, която не й позволява да се развива поне в професионален план! Без висше нито ще можеш да си намериш доходна работа, най-много общ работник в склад, строителен обект, ЖП кондуктор, контрольор в градския транспорт и т.н.! 800-900 лева все ще ги получаваш, но с тези пари живее ли се? Аз самият още не мога да си намеря работа, но се надявам да имам късмет в обозримо бъдеще! Но ако искаш да си адвокат, нотариус, фармацевт, трябва да запишеш висше! Очаквам отговора ти!

4.   Ооо, моята майка беше същата и много трудно се справих с нея. Изнесох се на 19 и въпреки това не спря. Дори изнасянето не е решение да ти кажа (въпреки, че на вашите години си ви е време). Приятелката ти просто има нужда от ясни, стабилни лични граници, направи ли ги, нещата сами ще се оправят.

5.   За съжаление няма какво да направиш. Ако приятелката ти не иска да се опълчи няма какво да направиш.
Казваш, че не искаш да си намериш друга приятелка но може би ако я притиснеш малко приятелката ти ще се отрезви малко. Кажи й че ти е писнало заради майка й да ти се обаждат и на теб. Заради нея не си длъжна и ти да страдаш.