Споделена история от Семейство

Заради това сестра ми ме мрази......
Здравейте аз съм момиче почти на 15. Преди месец имах доста тежък разговор с майка ми, сестра ми и баба ми, не знам дори откъде започна той. Там сестра ми каза това: Тебе само те глезят и затова си мързелива и нищо не правиш, заради теб стана така че като малка паднах по стълбите, за да може баба да свали тебе с тъпата ти количка.... Аз попринцип съм родена със здравословни проблеми, като малки сестра ми ми е купувала доста неща, но и аз бях малко диво дете, правих бели, не обичах да деля, понякога сме се скубели, удряли, драли но мисля че почти всички малки деца го правят. Много се карахме и обиждахме и дори и сега е така. И плюс това вече лека полека започвам и сама да правя някои неща, например да готвя. Но ми е гадно че ме мрази само заради онази случка, която споменах, за която дори не бях виновна аз, нито съм виновна че баба ми ме е глезила много както сега глези малкия ми братовчед и още повече не съм виновна че съм се родила такава. Срамува се от мен и не ме взима да излизам с нея защото съм се държала като дете. Аз мисля че когато се роди второ дете в едно семейство особено ако е с проблеми, то изисква повече грижи. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Измислена история.....

2.   Едното от двете ми деца, е с инвалидност. Нуждаеше се от специализирано училище и в продължение на 19 години, учеше в друг град. Вземахме го два пъти в месеца, плюс ваканциите. И при тях се е случвало да се скарат, дори рядко да се сбият, но сега се разбират чудесно и си помагат, кой с каквото може. Това, че са те глезили, определено има значение за характера ти. Сега ти го осъзнаваш и ти си човекът, който трябва да е по-смирен и прощаващ. Вече сте големи и е крайно време да спрете да се карата и мразите. Освен да готвиш, постарай се да помагаш по всякакъв възможен за теб начин, за да разберат, че вече не си онази глезла. След години, може сестра ти да е човекът който пак ще ти помага и ще се грижи за теб. Направи всичко по силите си, за да не я отблъскваш! Дори да трябва да преглъщаш несправедливи обвинения.

3.   Тя не те мрази точно заради това. Това е събирателен образ на всички останали случаи, в която те се е чувствала несправедливо пренебрегната.

Просто докажи, че не си мързелива и разглезена. Помагай с каквото можеш, учи се на нови неща. В това време не се карай със сестра си, дори ако те обвинява, остави времето да покаже, че тя няма повече основания да ревнува. И след това време, може вече да й кажеш, че няма нужда да те въприема по този начин. Но такъв разговор само тогава, когато имаш с какво да подплатиш думите си.

4.   Абе какво защитавате онази злобарка.
Вместо да съжали сестра си. че е болна тя я напада.
Каква вина има авторката. че някой я е свалил с количката и онази е паднала.
Заслужила си го е злобната сестра е паднала.
Точно пък от тази злобарка да търси помощ а не.
Вие в ред ли сте. Да търпи несправедливи обвинения заради онази.
Че откъде накъде.
Да не би да е някаква богиня онази. че сестра й да й се кланя.

Онази заслужава да страда. защото е злобна към собствената си сестра. Заслужава да се удави в собствената си омраза.
Никога няма да бъде щастлива докато мрази сестра си.