Споделена история от Семейство

Проблемни родители
Майка ми и баща ми са на по 80 години, със стари виждания за живота. Доста години съм с един мъж. Преди няколко дни подписахме. Обаче пак не искат да се запознаят с него и да го видят. Не го приемали и толкова. И с мен не искат да обшуват.. А ние искахме всично да е нормално, да ходим да помагаме на родителите ми с каквото можем, но не. Нито снимка на мъжа ми са виждали, за толкова години нищо. Само и само защото е доста по-голям от мен... В крайна сметка първо трябва да се запознаеш с даден човек и да си правиш изводи.. Не искат да ходят да ги виждам. Не искат да говорим телефона. Говорих им, обяснявах им и нищо не се получава. Има ли начин да омекнат? Жал ми е за тях, че са стари и сами.

Коментари

1.   Какво значи доста по-голям? С 20-30-40 години? Ти на колко си, той на колко е? Пък и щом те е моткал сумати години без подпис, ясен е. Никой родител не примира детето му да е чичак или дядка.

2.   С 28 години е по голям от мен е. Не ме е моткал.. Така се получи. Сега сме женени и живеем заедно. В крайна сметка родителите ми трябва да го привмат, щом е моят избор.. Не може без да се запознаеш с някой да го съдиш.
Въпроса ми е свързан с родителите ми, а не с мъжа ми. Грешката е много я че до сега все съм живяла с тях, слулала съм ги и съм се грижила. Не може да е винаги каквто те искат. Малко или много трябва да приявят малко уважение поне към мен. Нито искат да ме виждат, нито да ме чуват.

3.   Щом не искат, остави ги. Гледай си живота с този мъж и това е достатъчно. Насила хубост не става.

4.   Родителите ти щом са на по 80 г ти трябва да си поне на 40, нали?!
Колко по- възрастен да е от теб мъжът ти? На годините на родителите ти? Ако е така, той пък с какво щял да помага на "старите" най- много да се нареди да му сменяш памперса ...
Родителите ти очевидно не желаят контакт с теб, нито пък имат нужда от теб, те не са сами, ти- ДА!

5.   Какво им е проблемно на родителите? Че не ти играят по свирката и не изпълняват това което им казваш?
Защо е нужно да се запознават с мъжа до теб? Те нямат намерение да живеят с него. Защо е нужно да притежават негова снимка?

Колкото до изводи за даден човек можеш да си извадиш и от постъпките му дори без да си го виждал. Как да не си извадят мнение за човек започнал връзка с доста по млада от него жена и години наред живял с нея без да подписва? Особенно щом тази млада жена е тяхното дете.

Защо да искат да говорят с теб по телефона когато само ги упрекваш за решенията им? Защо да искат да ходят да ги виждаш след като когато те видят само им обясняваш как трябва да те слушат и да изпълняват твоите желания?

6.   2, демек си с дядо. Ако приемем, че си на 30-40 , той е пенсионер, гонещ 70-те. Или е на 70 и кусур, ако си на 50. Мечтаният зет за всеки родител, да го наобикаляш и ти. Разбираемо е, ако си с него заради пенсията му. Разбирам родителите ти.

7.   До номер 4. На 32съм, а мъжа ми на 60. Напълно здрав. Не приема лекарства, нито аналгин. Можв д им бъде от помощ в градината.
До номер 5 а не ин обяснявам нищо. Напротив, те ме обвиняват и ми натрапват тяхното мнение. Курва съм била и мръсни и боклук. Че аз преси мъжа ми и ах само един бивш с който бях 7 години.. С мъжа ми 7 години не подписахме зашото е трудно. Аз бях попнала работа в България. А той е грък. Трябваше да видим кое и как. В крайна сметка аз се пренестих в Гърция..
Зашо трябва да нападате веднага щом видите разлика в годините..
Аз оитам как може да придумам наше да не умрат сами на стари години и да не се караме

8.   7, с пенсионер си. Щом е чужденец, работата е ясна. Пенсийка, имоти и гражданство. Дете няма да ти направи, но ще го наследиш. Секс толкова и ще може, значи любовници ще въдиш. Живот-мечта.
И аз не бих искала детето ми да е с дядо. Родителите ти са прави.

9.   Нищо не можеш да направиш, освен да се обаждаш в седмицата веднъж и ако имаш взможност да наемеш някого да им помага и наглежда, когато са в нужда.

10.   До номер 9. Така е. Мен не искат да ме чуват, но съм инструктирала една роднина да им се обажда и после ми казва как са. За наемане на пивек съм мислила, но не искат. Те щяли да си наемат ако трябва. От мен не искат. Ако всичко беше нормално можеше да ходим често при тях и за повече време. Мъжа ми работи за себе си и сам си е шеф. Така че разполага с време. Но уви. Да можеше някак да се разберем ми се иска.

11.   До номер 8. Не е пенсионер. И няма пари. Взима помощи за бедни. Любовници не. Под достойнството ми е. Не се интересувам само от секс. Човека още си може. Аз до 26 години без секс съм живяла. По ценно от любовта и уважението в една връзка няма. Секса е хубав завършек. Секс без чувства, не благодаря!

12.   11, в предния си коментар пишеш, че сам си е шеф и работи за себе си. Сега пък помощи вземал. Уж до 26 не си правила секс, с този си 7 години, пък в друг коментар преди него, 7 години си била с друг. Уеднаквявай си версиите малко.
Инче такива огромни разлики са само за пари и проблеми с бащата. Щом е чужденец-наслеството му, гражданство. Дори и деца да има, пак ще си наследница. Има милиони жени като теб с чичовци и пенсионери за пари, не е нещо ново.

13.   Ами първо, те са те създали/осиновили на доста зряла възраст - на 48 години. Оттам и влечението ти към по-възрастни мъже. Но едва ли са мечтали за зет, малко по-млад от тях. Ти не си се съобразила с тях, съответно те не уважават твоя избор - логично е. Живей си в Гърция, бъди щастлива, щом това е твоя избор и си понеси последствията. Връзки с голям възрастова разлика просто не могат да са дълготрайни. Но - всеки сам си преценява. Правиш избор и отговорността си е твоя. Толкова!

14.   Моля за адекватни мнения относно въпроса ми а не относно възрастта на мъжа ми. На 60 кой нормален човек се пенсионира. Рядко е. Работи на частна практика и не е богаташ. Повече обяснения няма да давам, защото питането ми е свързано с родителите ми.

15.   14, не искат да общуват с теб, защото си с дядо. Това е простичкият отговор. Ужасно е, че ще зарежеш стари хора ,за да се мяткаш в друга страна с някакъв почти пенсионер. Нито той е беден, нито ти си била девствена до 26-с един бивш 7 години(на 18) , с този 7(25 години). Кога забрави предния, кога залюби тоя? Дано не станете като Деп и Хърд.Тя сега е на 32, той е на 58-59.

16.   До номер 12. Да осигурява се сам. Защото изкарва много малко пари и взима помощи за бедни. Относно бившия ми партньор се вуждахме един ден на година или две з два рри часа.. Това си е почти без секс. И не съм била с други през това време... Просто е... Мислете малко

17.   До номер 13. Напротив връзките с голяма възрастова разлика са по стабилни и по-истински. Колко житейски опит да има един млад мъж и колко да е сериозен. Не казвам, че и част от младуте жени не са за критика, но както и да е.. По-новите поколения са доста посредствени. Нямам никакво влечение към тези на моята възраст. Възприемам ги като лигльивци или братя или сестри... Генерално и общувам с жени, които са по-гилеми от мен. Още в училище си дружах с учителките.
Когато с един човек имате общи възгледи, еднакво мислене, еднакъв режим на живот. Най-важното е човека да е истински и да има сърце да обича.. А в днешно това е много рядко срещано...
Не губя аз. Родителите ми губият. Аз не съжалявам за избора си

18.   Дърти консерви - това са родителите ти. Познавам няколко с такива връзки. Ако човекът си може, какъв им е проблемът? И деца може да имате. Едни жената беше на 38, а той на 75, когато им се роди син, а други мъжът беше на 75, а жената на 44 и имаха дъшеря на 6 години.
В крайна сметка, по-добре по-възрастен мъж, който те желае, отколкото на близки години, който заради 5-6 кг скед бременността, да не те поглежда, защото не си вече в идеална форма.
Гледай си живота в Гърция и ги остави. Правила си опити, бтрябва да ти е чиста съвестта, ако са на зор, те сами ще те потърсят и в крайна сметка това е техният избор, затова не се чувствай виновна.

19.   Зарежи родителите си. Казвам ти го като жена, избягала от баща си навремето.
С голямо дете, което вторият ми мъж отгледа като свое. Имаме и общо и двете се обичат, приети са от семейството на мъжа ми.
Също голяма разлика имаме - 20 години. И моят не е богаташ.
Бягай, момиче!
А който не вярва, да чете биология. Мъжете почти винаги могат да имат деца и до късна възраст.
Н. 13, така е. Но ние осиновените не сме отговорни за делата на осиновителите ни, като сме били в невръстни години. Факт, че и аз си падам по възрастни откакто се знам, а за това е виновна системата, която е позволила осиновяване на 50 годишни на бебе.... за да го моделират по свой вкус...
Да, ама моята връзка с мъжа ми оцеля над 10 години... Още сме си заедно. Обичаме се.
Сексът не е всичко на тоя свят. Важен е, Но не всичко.
На 51 съм, той на 70.

20.   17, що да съжаляваш. Пенсията му ще взимаш, гражданство и наследство.

21.   Благодаря на 18 и 19 за разбирането. Деца не желаем, най-вече аз не искам. Той никога не е бил женен ореди мен и няма деца. Искам ористо да си живеем двамата, да се обичаме и да ни дане малко спонойствие Бог. Мойте стари и болни родители, на него баща му е зле.. Нешо ако може да се по закрепят да се успокоим и ние.. Достатъпно грижи и проблеми. Не искам деца и той няма нищо против. Едно бреме по-малко и за него... Бедни, но щастливи сме на пук на всички, дето мислят, пе връзки с голяма разлика са за облаги... От 7 години заедно и съм още толкова влюбена в него, като деня, който се запознахме. Не се отделям от него. А и той много ме обича и го е доказал милион пъти. Мъжът за който винагинаги съм мечтала да инам до себе си, мил, грижовен, добър... Не е като младежките дасе ритат и да се щипят по ушите... Излизала съм с такава двойка на ресторант. 30 годишни и се боричкат на масата. Срам... Да не са бебета... Аз харесвам сериозно и глатно отношение на истински мъж, а не детски игрички. Милион пъти да трябвада избирам мъж пак ще избера мъжът ми. Мъж със стил, вкус, добра визия, официално облечен, чист и най-вече много много добър

22.   Мила, остави ги, обаждай се, община приказки, времето и до там. За мъжа ти, ти проектиран точно стаите разбирания и затова си с този мъж, дали осъзнаваш или не, това не е тема сега.

23.   21, бездетна ще си ходиш, защото дядото вече не може. Когато ти си на 40, той на 70, ще се зазяпваш по млади и ще си мечтаеш за друг живот.... Кой каквото сам си надроби, и Господ не може да му помогне.

24.   До 23. По млади никога не съм се заглеждала. Не ме интересуват. Деца не искам още от малка. Не харесвам деца. Нека който иска да си има и да им се радва и да се грижи. Който не може да бъде родител и няма нагласата за деца е по-добре да не ги създава.... Дано да живее мъжът ми до 90-100 години. Има ген. Баща му е на 91 сега. Да който каквото си надроби това ше куса. Въороса обаче е свързан с родителите ми а не с моя живот

25.   24, какво искаш да се промени? Да умират от кеф, че дъщеря им ще е без деца? Че с доста по-стар? Ами няма как да стане. Живей си там и това е.

26.   Разбирам те мила. Моят е с 37 години по стар от мен. Разбирам много добре че тази връзка си има минуси разумът ми казва едно сърцето съвсем друго.
Аз съм живяла без родители.
Може би затова.
Но не мога да се откажа от него.
Аз не очаквам другите хора да ме разберат. И ти не можеш да имаш
очаквания.

Ние имаме дете но и двамата не ставаме за родители.
Аз не мога да отглеждат дете.
Аз не съм добра майка.
Няма как да накараш родителите ти да го приемат.
Въпреки че съм живяла без родители роднините, които ме отгледаха приеха любимия ми веднага. Не съм имала проблеми с тях. Въпреки че е по стар от твоя.

Ще го приемат може би като грозна и имат нужда от помощ.
Тогава ще спрат и на теб да ти се сърдя.