Споделена история от Семейство

Тя направи аборт!
Здравейте, аз съм мъж на 27 години имам приятелка на 25 години(по скоро имах вече не, не знам дали бихме могли да бъдем и само приятели), заедно бяхме от 3 години и половина! Преди два месеца ми каза, че е бременна, но иска да абортира защото е фен на свободния живот! И тук ми беше най-голямата грешка, че една ли не я притиснах да остави детето. Започна да ми крещи истерично да чепи да хвърля да ме удря, че съм бил насилник, защото я принуждавам без тя да го иска, че искам да я заробя и какво ли не! Тя изпадна в тотална депресия още в дните, когато разбра, че е бременна! Започна да пие да пуши и какво ли не(аз все още не знаех)! В крайна сметка си дадох клсметка какво ще й причиня и реших да я подкрепя в избора й, тъй като ми светна лампата, че дори и да го остави, след това ще бъде същински ад за детето! Завеждам я в частна клиника и оттам ми заявяват, че дори и да не иска да го абортира, тя е дръжна да го направи, тъй като ембриона беше страшно увреден в следствие на пиянските и изцепки, дори ми призна, че се е удряла по корема с юмруци, за да си направи сама, аборта, защото видите ли
бил съм насилник и задължавал насила да го оставя, така или иначе щях да се смиря и да я остави да прави каквото си иска, след като видях че от нея няма да сатне майка и за десет години! И това беше края на нашата връзка, но ако беше станало нещо и с нея, щеше това да ме преследва до края на дните ми и да ми тежи! Не, че сега не ми тежи, чувствам се съсипан отчаян, депресиран, дори аз посегнах към алкохол! Ходя на клиничен психолог от две седмици, но имам чувството, че ще рухна психически, отчаян съм и депресиран, не знам къде се намирам просто! Просто се обръщам към всички мъже-ДА СИ ИЗЦИЯТ ОТ ГЛАВАТА, ЧЕ МОГАТ ДА НАКАРАТ ЕДНА ЖЕНА ПО ПРИНУДА ДА РОДИ!

Бях съсипан, не исках да убива неродено дете, против това съм безсилен! Все пак закона е с жените! Това ще ми
е обица на ухото и ще внимавам за следващи връзки напред, просто бившата ми е била
фен на свободния живот! Чудя се дали да и простя и да си бъдем отново само приятели, но не знам дали тя ще иска, не обичам да прекратявам отношение с хора, които сме били
дълги години заедно, много съм объркан!

Съжалявам, ако има грешки, просто пиша от телефон и целия треперя, докато пиша тази история!

Коментари

1.   Какви приятели бе брат? Тя е направила аборт от тебе, ако изоо е било от тебе това дете.
Какво приятелство след подобно нещо?
Като чета не е била и много в ред. Оставяй я да си треска главата. После ще хване някой, ще иска деца, ама няма да може.

2.   Започнаха отново да пускат теми и обичайните сеирджии, женомразци и елементарни провокаторчета се развихриха... Понеже темата е абсолютно истинска, не се и съмнявам изобщо, да питам автора - къде бля, докато беше във връзка с тая убийца долна, че да не я усетиш колко иска да е свободна и незаробена? Като си измисляш тъпи памфлети, поне ги направи така, че да не изглеждаш като балама. Кой знае и какви рога ти е слагала, щото нали е съвременна жена, а той се надявал дете да му роди, което не е ясно дали е негово изобщо. Загубеняк.

6.   Не е искала да забременява и по обвиненията, които ти е отправила е ясно, че си знаел. Тогава...как е забременяла? Предполага се, че трябва да сте вземали мерки това да не се случва.
Ако си го направил умишлено, реакцията и би била дори мека...

7.   Заради такива лигли сме в демографска катастрофа. Прабабите ѝ имали по 4-5 деца, въпреки че са били много по-бедни, а тя едно не иска да гледа, за да има повече пари и свободно време за себе си.

8.   Намери си някаква занимавка и не пиши измислени истории по форумите.
Така се уврежда ембрион - детински фантасмагории.

9.   Ми не се чувствала готова. На мъжът му е лесно-изпразва се и дотам. Жената носи плода, тя ражда бебето, тя си го отглежда. Не го е искала просто. Щяхте да направите едно дете нещастно с родители, които не го искат.

10.   Изглежда като абсолютна измислица.

11.   Не обвинявай момичето! Как би се почувствал, ако в твоето тяло се настани някой неканен? Не е готова да има деца от никого и това има отношение към нея самата.
Тя ще бъде майка и ще бъде щастлива майка, но след 8-10 години. Сега не е готова. Ако я обичаше, щеше да я подкрепиш, но пусти му мъжки егоизъм.
Горкото момиче!

13.   АХАХАХАХАХАХАХ страшно увреден бил ембрионът.... Като ще се изявяваш като писател, поне да беше проверил на теория как седят нещата, кога се вижда и се чува пулс, кога се разбира дали нещо не е ок с ембриона, че се излагаш...

14.   Спасил си се от множество потенциални проблеми в бъдеще. Би било по-добре да приключите с отношенията. Не виждам за какво приятелство може да става дума след подобна ситуация.

15.   Супер тъпа измислена история. Увреден ембрион от пушене, пиене и удряне с нейните юмруци в корема били видели.
А иначе двама глупака се събрали. Научете се да говорите едни с други, че май от това идват повечето проблеми на хората. Тя като не иска бебе що не са пази? Ти като не си се оженил къде се празниш без презерватив.

16.   Вместо да си депресиран, трябва да се чувстваш облекчен, че си се избавил от една завършена егоистка. Знаеш ли, че вече има доста такива жени, които на 43 години им е светнала лампата, че ще останат сами и неистово искат поне да забременеят. С времето, мъжете до тях са разбрали, че тази жена не става за семейство и са се отдръпнали. Можеш след време да направиш така, че поне да не сте врагове, но ти трябва жена, с която да имаш истинско семейство. Добре, иска да си живее живота. Докога си мисли, че този начин на живот ще продължава? Завинаги? Когато направи 40 години, обърне се назад и ще види едно нищо. Никой вече не иска да е с нея, освен за еднократно сексуално облекчение. Приятелките и приятелите се вълнуват от съвсем различни неща, а тя между тях е като извънземна. Това ли е животът който искаше? Ами ето го. Моля, заповядай! Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да се сбъдне. А това за ударите с юмрук по корема, наистина ме отврати.

17.   Българските жени удариха дъното… искрено съжалявам, че си преминал през такъв ад. Тази жена е лабилна психически и има нужда от професионална помощ. Прекрати контакт с такъв човек, за да не те завлече на дъното. “Жена”, която си нанася сама удари в корема, пие, пуши и изобщо прави каквото и да било, за да навреди съзнателно на един ембрион е ненормална. Дори и един живот да не е желан по някаква причина един интелигентен човек никога не би постъпил така. Бягай с 200, бягай колкото можеш по-далеч. Рядко срещам истории на читави и нормални мъже, искрено съжалявам, че си попаднал на такава ненормалница. Светът е пълен с жени ще намериш и ти своето щастие и ще имаш семейство. Казвам го от опит. Бъди здрав и не се обвинявай за нищо!

- една разочарована от обществото ни жена

18.   Правилно си я зарязал. Защо ти е такъв боклук ?

19.   От автора допълнение:

Преди време се чухме и ми заяви, че след аборта се чувства свежарка, също така ми заяви, че бременност за нея това е най-голямото проклятие на този свят, което може да и се случи и че никога няма да има дете! Щяла да си търси мъж със същите желания и отново останах в шок!
Явно не си струва да имам дори и приятелски взаимоотношения с човек, който мисли толкова негативно

20.   Не те знам що за "приятел" може да си с такъв човек. Принципно жената не може да е приятел на мъжа, защото ролята и в живота е само да взема от него. Така както детето взема от жената. Просто такава е биологичната реалност - има посока, за да оцелее вида... Баланс на лично ниво - няма. Просто явно още те бие хормона и не щеш да се откажеш от нея и се чудиш как да го завъртиш.

Принципно... свиквай с тези неща. Феминизъм... демек - детето е на жената. Ти си никой. Може да го абортира ако иска. Може да те изрита, и зор да вземеш права над детето... И естествено ако нещо не и хареса, ще каже, че насилваш нея или детето, а съдът е длъжен да и повярва. В такива времена живеем, и се съмнявам някой психолог да ти помогне с нещо. Колкото и да го въртиш, поне западният модел които копираме тук е такъв. Идеален е да прави курви... което естествено се харесва на повечето мъже... но не просто се опитвай да правиш семейство с такива жени.

21.   Здравей мисля че това между вас не може да бъде и приятелство след постъпката и това означава че тя изобщо не те зачита не е било дори в мислите и връзка това между вас тя просто е убивала време. А за нея карма ще има определно заради постъпката сток далече от такива хора и намери нормална жена услех

22.   Ако историята е истинска ,тази е за затвора.. да си удря корема , отвратително.. гнусен изрод... И ти искаш да се събереш с този убиец? Нормален ли си?

23.   Н 22, не! За затвор са всички мъже, които умишлено си навират нежеланата семка там, където знаят, че не е желана!
Вместо да приключват отношения ако искат дете, те ръгат като, че ли са собственици на жената! Това е проблемът им, такива не ги интересува да имат дете и щастливо семейство, а да "маркират" и "закопчаят" жената против волята им!
Когато тези неща са говорени предварително, когато уж са се разбрали и приели, че поне на даден етап няма да бързат за деца, мъжът няма право да пробутва семката си! Няма как подобен плод да се види като нещо повече от пробутана насила семка! Няма как да се изпита положителна емоция нито към семката, нито към "собственика" на семката...
За това и после толкова деца растат нещастни, заради тъпите примати за бащи които имат.
А жените да не вярват сляпо на мъжът, а да си вземат контрацептивите!

24.   От автора към номер 22

Няма как да е за затвор човек, желаещ да абортира това си е личен избор, но късно го осъзнах, а да си удря корема-аз
имам вина за това ,защото едва ли не леко я притиснах да го оставя и след това, да побесня, трябваше по-рано да я оставя
да прави аборта, но като хората в
клиника! Няма закон забраняващ тези неща! Тя е можела и на себе си да навреди, а техните родители ме направиха на нищо, като разбраха, че съм я притиснал да го остави, тялото си е нейно тя си решава, така ми казаха и те! Аз се предавам, просто момичетата в днешно време искат съвсем други неща от семейство, по -добре
да остана бездетен, отколкото да създам нежелано дете, което да е третирано и нещастно!

25.   Като лекар, твърдя, че тази история е пълна измислица! Или поне що се касае до медицинската част!

26.   По-спокойно, народе! За затвора са изнасилвачите, а тази, дето я е описал автора, е родена не за майка, а за психиатрията! Като гледам описанието ѝ, съзирам тежки конфликти с нейната собствена майка и вероятно подсъзнателна омраза към нея самата/утробата ѝ като начин за създаване на нейни копия/фактът, че се е родила. В тоя ред на мисли боя по корема си е съвсем на мястото, ако си увреден като нея. Да не ѝ давам идеи, защото ако не се лекува, може да стигне до доста по-брутални действия и епизоди на автоагресия - и то без да е нужно някой да я забремени преди това! Ти си бил случаен гост на спектакъла, казано така.

27.   Боже мой! Коментарите тук са под всякаква критика.

Оставям настрана, че историята не ми се вижда много достоверна, да наричате жената "убийца", защото не иска дете или е направила аборт.... По - добре се прегледайте.

28.   Тук има много болни мозъци! Мъже, никой не е длъжен да ви ражда деца, ясно ли е?
Да забелязвате, че масово всички жени с деца са пропищяли от липсата на секс, защото мъжете им не ги поглеждат?
И не защото са дебели, а защото тялото след раждането търпи известни провисвания тук-там и вече не е идеално.
Защо едно момиче на 25 г трябва да се лишава от секс?
Сексът е емоция, щастие, самочувствие.
И 35 г за раждане вече са ранна възраст, като се има предвид колко жени остават непоглеждани от мъжете си, зяпащи порно или плзващи компаньонки, еротични масажи или любовници.

29.   Номер 28, то и никой не е длъжен да дава цялата си заплата за вас, но колко жени биха се навили да се откажат от това? Какво се очаква да докажеш с това, че никой не бил длъжен да ни ражда деца?

Колкото до ранната възраст - от 36 нататък вече има проблеми при зачеването и износването на плода. Пък кой какво е планувал за първите 50-60 години от живота си е негов проблем! Тялото ви не се интересува каква кариера искате да правите или колко секс без забременяване ви се е прищял. Напоследък стана модерно да се надявате на научни номера - донори на сперма, сурогатни майки и т.н., но и те не са 100% решение на проблема ви!

30.   Олеле майко - си казвам аз като чета коментарите. Темата е много полярна и двата пола имат право. Относно историята на автора - ако е истина, да, лошо си постъпил като си я приндул да остави детето, може да е забременяла случайно, но в този случай е било добре да седнете и да поговрите нормално дали искате да задърбите бебето или не, трябвало е да се разберете, все пак в крайна сметка е направила аборт а и ти си разбрал че няма да станат насила нещата, което е добре, няма да доведе на този свят едно нежелано същество поне. Ако историята е истинска от друга страна - нейното поведение не е много нормално, тази жена ми се вижда истерична и емоционално нестабилна и от тази гледна точка е добре че сте се разделили, смятам, че след време тази нейна психическа нестабилност би се проявила дори без да се е случило това което ти описваш, така че от тази гледна точка добре че сте се разделили, недей да се опитваш да си орпавяте отношенията, няма смисъл. Продължи напред. Не си бил прав с това да ѝ се налагаш, но и тя не е постъпила правилно поне според мен.

А относно коментарите - жени, донякъде ви разбирам защо сте настроени така, да, тялото е ваше, вие решавате дали искате да изнсоите даден плод, защото все пак с това тялото ви би се променило, но от научна гледна точка истината е че колкото по-рано родите, толкова по-добре е и за вас и плода, тъй като една жена на 24 би възстановила старата си форма по-бързо и добре от жена на 35-40, рисковете за организмът ѝ са по-малки а шансовете да износи и роди здрав плод са по-големи отколкото при жена на 30 . Това е проста биология, не си го изсмуквам през пръстите, учи се даже в 10ти-12ти клас. И все пак, решението дали искате да родите е ваше жени, но тези неща трябва да се изясняват в даден период от връзката според мен.

Относно мъжете - Пичове, знам че може би ви е обидно това отношение, но разберете жените, все пак 9 месеца износват плод в утробата си и раждат в мъки и болка и понякога дори с риск за живота си. Ако толкова искате деца, седнете, поговрите с половинките си, разберете се дали искате деца на даден етап от живота и връзката си или все още ви е рано, обсъдете го, защото все пак за едно дете трябват двама и според мен едно дете трябва да бъде създадено от любов с пълното съзнание на двамата родители че на този свят ще дойде едно малко същество за което трябва да се грижат и защитават до определен момент от животът му.

Докато се съскате и наричате как ли не, упреквате се и укорявате, няма да бъде постигнато нищо, за да се развива едно общество то трябва да живее в хармония, но хармония тук няма, постоянно трябва да бъдем разделени от нещо, ок, да, всеки има различно мнение, но нужно ли е да се създава омраза и разделение само заради това, просто можем да седнем и да поговорим като хората, а не да изливаме злъчни коментари по този и онзи от отсрещния пол.

П.с. на 19 съм и смятам че всеки трябва да живее животът си както сметне за добре, стига да не нарушава законите и да не вреди на другите.

31.   Н 30, ще ти кажа нещо само защото си на 19 г и може би има време за теб...не е КОГА, а от КОГО!
Не одобри ли жената мъжът за баща, няма как да иска дете от него.
Поне тук в сайта по- голяма част от мъжете смятат, че детето е ангажимеnт на жената. Е, за къв' от такъв?! И това е само на малка част от всички против!

32.   Авторе, аз родих на 25, но да ти кажа не го чувствах, че ми е време и не защото ми се живееше. Просто, когато имаш дете, животът ти се променя много, ама наистина много. Няма значение дали ти се спи, дали си ял, дали искаш да отскочиш до еди къде си, просто жената и детето стават едно и не можеш да виниш затова жената, че не иска да.ражда. това е сериозна стъпка, просто не знам как се е получило при вас при положение, че всеки вече знае как да се предпазва т.е. вие сте били наясно, че може да стане бебе?

33.   От всички коментиращи до тука, от които лъха голяма злоба, само номер 30 ми се видя най-разумен.

35.   Не се е чувствала готова за дете, това е истината. А за ембриона, чувства и усеща емоциите на тази в която е, не случайно е бил толкова зле, не се развива живот там където не е желан. Крачката да имаш дете е сериозна, но не е нещо страшно и невъзможно, трябва да се чувстваш готов и всеки от двамата да желае това. Първото дете родих на 32, едва ок. година преди това осъзнах, че е време и точно това искам, моят партньор искаше деца от по-рано. Най -добре да се разделите за известно време, а след време времето ще покаже кой на къде

36.   Виж пич просто не те е обичала, не е била влюбена в теб. А това за свободния живот е било просто параван за акта и. Една жена, ако обича един мъж, първото нещо, което ще иска от него е дете. Психолога няма да ти помогне. Хобита, приятели, вземи си куче или друг домашен любимец. Времето лекува. Бъди благодарен, че си жив и здрав.

Чингис Хан-Скандинавеца

37.   Чакайте малко бе. Аз също съм фен на свободния живот но въпреки това родих дете и не съжалявам.
Да беше ми много трудно изпаднах в следродилна депресия но въпреки това пак не бих направила аборт. Не бих се държала толкова ненормално.

Бившата ти е изрод за мен.
По-вероятно е жена да не иска да прави аборт а мъжа да я кара.
Добре, да приемем, че има право да направи аборт това ли е начина няма ли по-разумни начини отива и прави аборт.

Щом и двамата партньори са участвали в зачеването на детето и двамата имат право на мнение.
Не е редно жената да направи аборт без да се допита до мнението на мъжа.
Какво я оправдаване мъжа насила я е забременяла.

Щом си е легнала доброволно с автора не е виновен само той, че тя е забременяла. Бебетата не стават само по вина на единия. И двамата партньори носят отговорност ако се случи забременяване.

Разбирам мъжът да я изнасилил и насила да е забременяла тогава има право да направи аборт без да му каже.
Не е честно ако я беше оставил да направи аборт некои щяха да нападнат автора как може да я кара да прави аборт? Щяха да защитават само женските права.
Ако мъж кара жена, която не иска да абортира насила да абортира веднага щяха да скочат някои ама как може детето е на жената.
Жена съм но въпреки това мисля, че и двата пола имат еднакви права.
А и ако тя обичаше приятеля си нямаше и да помисли да направи аборт.
Кое му е ненормалното всеки от обща култура знае, че бебе може да се абортира с удар в корема.
Онзи твърди, че е лекар.
Той е лекар колкото съм и аз лекар.

Автора ми направи много добро впечатление с това, че не е искал онази да абортира бебето. Браво, един добър човек. И той има право на мнение.

Авторе трябва да черпиш, че си се отвърнал от онзи изрод.
Тя е срам за жената.