Споделена история от Семейство

Избор на име
Здравейте! С приятеля ми искаме да имаме дете. Искам да попитам няколко неща.
1- Задължително ли е според вас, името на детето на бъде свързано с близък роднина?
2- Хубаво ли е детето да бъде кръстено на баща си?
3- Бихте ли изброили имена за момиче и момче, които ви харесват.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   На баба не, на дядо съвсем не. Нито деца гледат, пък за един апартамент или къща е пълна глупост, то ако е читаво само ще си купи, е след време като остарее пак ще наследи с другите роднини евентуално.
На баща пък абсурд, като го прокудиш бащата какво ще викаш на сина или на дъщеря та.?
Имена хубави много, гугъл ти ги дава наготово и без да мислиш .

2.   Хубаво име за момче - Киприян, Калоян, Георги, Рафаел, Михаил, Вихрен, Аспарух.
Хубаво име за момиче - Вихра, Вероника.

Мое мнение :)

3.   Защо така с каруцата пред магарето?

4.   1. Все по-често в българските семейства има само по 1 дете и изборът на кой дядо/баба да го кръстят не е лесен. И за да се избегнат ненужни сръдни и препирни, родителите кръщават детето с "неутрално" име. Така че - не мисля, че е задължително.
2. На мен лично не ми харесва. Ако бащата се казва Петър Петров, например, и детето ще трябва да се казва Петър Петров Петров. Ще имат едни и същи собствено и фамилно имена.
3. За момиче - Яна, Елена, Елица ми харесват много. За момчета - Калоян, Николай, Георги. Все традиционни български имена.

5.   Хубаво е да го кръстите както ви харесва, това е хубаво. Е, макар че Армани Иванов не звучи много, ама ко да прайш...

6.   Според мен, не е задължително да се кръщава детето на някой роднина, но може да се избере име с първата буква на съответния роднина.
Харесват ми тези имена:
1. За момиче - Виргиния, Габриела, Ваяна, Калина, Сабрина
2. За момче - Мартин, Филип, Максим, Антон, Симеон
Това са моите предложения за имена, успех :)

7.   1 - Не, разбира се.
2 - Не, не е хубаво.

8.   1. Дете се ражда на съпруг, а не на приятел. Бракът е поемане на отговорност.
2. След като една жена носи 9 месеца бебето в утробата, тя трябва да има решаваща роля при избора на името и разбира се то трябва да се харесва и на партньора й.
3.Може просто да се случи така, че да харесваш име, което е близко до име на роднина, но да си кръстиш детето така, заради патриархални или матриархални порядки, е глупост.
4. С оглед на това, че много българи емигрират или работят в чуждестранни фирми е добре детето да има интернационалнл име, което да е популярно в цял свят, без да е твърде фрапиращо и у нас.

9.   Не е зле, преди да почнеш да изпитваш други хора за твоите проблеми, да си образуваш твое собствено мнение, съобразено с партньора ти.

10.   Не е зле, преди да почнеш да изпитваш други хора за твоите проблеми, да си образуваш твое собствено мнение, съобразено с партньора ти.

11.   Не е задължително да е кръстено на роднина, но някои баби и дядовци смятат това за знак на уважение и се ядосват, ако детето не носи тяхното име. Надявам се да нямате проблем в това отношение, защото така хубавият повод се помрачава от спорове и негативни емоции. Ако на момче се даде името на бащата, може да стават обърквания, но може да е само име с първата буква от това на таткото. Имена има всякакви и какви ни харесват на нас не е от значение- вие можете да си намерите списъци с имена, има много такива в интернет. Може да ви води хубавото значение или пък да търсите рядко, уникално име- има много варианти.

12.   1-Не.

2-Не е задължително.

3-Момче: Александър, Владимир, Николай, Димитър... Момиче: Симона, Лъчезара, Виктория

13.   Единственият съвет е да се поставите на мястото на вашето дете. Дали би си харесвало името. Понякога родителите си дават ужасни имена, за да бъдат децата им „модерни“.

14.   Ние избрахме имена, които ни харесват. За да се избягват конфликти и мрънкане изключихме всички начални букви на бабите и дядовците. Всички останаха еднакво разорачовани.
Сестра ми кръсти децата си на майка ми и баща ми, дори не си направи труда да промени нещо в имената им.

15.   Не кръщавай на никого, особено на бащата. Разрови се и прочети повече защо. Класическо име никога не е грешка.

16.   Каруцата пред коня! ПЪРВО забременей, ПОСЛЕ мини 12 седмици и НАЙ-НАКРАЯ задавай такива въпроси!

17.   Детето си идва с името, вслушайте се във вътрешния си глас и знаците на съдбата. И друго - когато се роди, оше в първите часове прекарани с детето мислено го наречи с избраното име и виж дали го усещаш като хармонично с човечето в ръцете ти. Ако не го приемеш, смени избора. Ако съвсем не ти идват идеи и сте православни християни, го кръсти с производно на някой светец/ светица, който е в месеца.

18.   Антон, Вероника, Виктор, Мартин, Кристиан, Кристина, Мариан.

19.   Любими мъжки имена(най-любимото ми мъжко и най-любимото -женско име-си ги запазвам за себе си, много са красиви и вдъхновяващи, но няма да ги споделям:)))-на второ място -любимо мъжко име- Диего; Сантос; Маркос; женски имена-на второ място, любимо ми е- Алма; Палома; Мия

20.   За момиче: Божидара, Радостина, Рая ( Божидара според мен най-хубаво)
За момче: Мартин, Георги, Любомир

21.   1 - Зависи от семейстовот ти. Ако сте някоя "по-така" фамилия, няма по-сигурне начин, да се нахендриш и да ти се спре издръжка, да ти се скнат връзките от смеейстовто и да осъзнаеш, след 20 години, че преди 19 мотите са били прехвърлени по фирми, братя и сестри, а ти си без една стотинка от тях. Ако си ок с това - прави каквото искаш.
2 - Не е точно традиция, но не е нито лошо, нито хубаво. Ако името ви харесва, то давай!
3 - Не, не бих.

22.   Не е задължително да се кръщава на роднини.
На мен лично за момиче ми харесват тези имена-Никол, Калина, Николета, Ивайла, Мария;
А за момче-Георги, Николай, Никола, Димитър, Ангел;

Но това си е мое мнение, ти винаги, ако поискаш можеш да видиш в Гугъл за още куп други имена :)

23.   Добре но не е ли още много рано да мислите за имена.

За мен е най$добре да се кръсти с първата буква с името но роднина.
но все пак вие си решавате.
Не сте длъжни на кръстите детето си на роднина и то заради имот или пари.

За мен хубави женски имена са Елена. Виктория. Аделина. Яница. Яна. Деница. Елица.

За момче само Виктор ми харесва.

24.   Незнам защо но виктор ми харесва.

25.   Ако някога имам син ще го кръстя Виктор. Незнам защо Виктор ми харесва.