Споделена история от Семейство

Време за забременяване и подпомагащи фактори
Здравейте, жена на почти 25 години съм и с приятелят ми от два месеца и нещо започнахме да правим опити да увеличим семейството си, но към момента неуспешно, което е малко разочароващо за мен. Това ще ми е първа бременност и не се чувствам достатъчно осведомена. Стремя се към здравословен начин на живот - тренирам 3-4 пъти седмично, наблягам на чисто месце, риба, яйца, млечни продукти, ядки, зеленчуци, плодове и някак очаквах, че ще се случи веднага. Преди три месеца от стрес и претоварване менстурацията ми беше прескочила два месеца, но впоследствие се нормализира. Цикълът ми е нередовен - подранява или закъснява с ден-два, но винаги така си е бил. Ходих на преглед при гинеколог и ми казаха, че всичко ми изглежда наред и ми дадоха "зелена светлина" за плановете ни. Освен това по препоръки или това, което съм прочела, започнах да приемем фолиева киселина, цинк, витамин В12 и витамин Д като хранителни добавки. Взех си тестчета за измерване на овулацията, но при прегледа ми беше казано, че точното измерване действа по-скоро стресиращо и съветът беше да осъществяваме интимен контакт през ден да не се разводнява качеството на спермата и че нещата най-вероятно ще се случат в най-скоро време.
Тъй като майка ми преди време беше направила няколко спонтанни аборта, а и имаме приятели, които дълги години имаха проблеми с безплодие и ходиха по лекари, стигнаха до инвитро и т.н., малко съм наплашена от подобна възможност. Това е деликатна тема и не се чувствам комфортно да я обсъждам с приятелите ни-двойки с деца.
Прочетох, че до изследвания и лечение се прибягва най-рано след година неуспешни опити, но все пак бих била благодарна да споделите личен опит или съвети. На вас колко време ви отне да забременеете и правихте ли нещо специално, което подпомогна забрееняването ви? Благодаря!

Коментари

1.   Като не става лесно и естествено, по-добре си осиновете дете. Има хиляди деца по сиропиталищата-осиновете си, така ще направите голямо добро-от една страна -давате семейство и дом на изоставено дете, от друга страна-предотвратявате идването на още една Душа в този свят разкъсван от агресия, войни, насилие, болка, страдания и мизерия.

2.   9 месеца първия път, три месеца втория. След полов акт не се къпеш и ако можеш вдигаш за пет минути краката си на стена да не изтича течността или просто за малко нагоре. Овулационният календар е добра идея, ако си под стрес няма да забременееш, редуциращ го до 0. Успех

3.   Правете секс през ден. Би трябвало да стане за 3-4 месеца.

4.   Спокойно, само два месеца са минали. Щом живееш здравословно ( и партньорът е добре да тренира и да се храни правилно, да няма вредни навици), вероятно скоро ще успеете и ще имате здраво бебе. Не трябва да се плашиш обаче- ти си млада, гинеколозите са казали да опитвате, проблем няма! Най- добре да го правите по време на овулацията, но ти е нередовен и затова не знаеш кога ти е. Скоро ще стане обаче, пожелавам ви много щастие!

5.   Два месеца е нищожно време за опити за да се поддавате на страхове, че няма да се получи. По най-груби изчисления чудото се очаква да се случи около 14 дни преди първия ден от цикъла, но това само ще ви натовари допълнително да следите дати и да правите сметки, а и цикъла няма как да е напълно предвидим. Най- добрата рецепта за мен е да се отпуснете и наслаждавате на семейния живот и ще се случи от самосебе си. Много вероятно ..докато сте на почивка например, защото всички грижи остават надалече. В допълнение..след акта не ставайте, а останете легнала.
И аз съм за осиновяването и на мен ми се иска всяко дете да получи майчина обич, но първия коментар ме потресе буквално. Имате право да желаете свое дете ..Два месеца са нищожно време за да се допускат мисли за осиновяване или здравословни проблеми, моля ви!
Говорим за чудото на живота, а не за швейцарски часовник!
Успех!

6.   Първо се успокои! Бях като теб преди няколко години и лекарката ми каза следното "деца се правят с любов, не с календар и термометър!".
Да, хубаво е да си знаеш кога ти е овулацията, но колкото повече се побъркваш да мериш температура и да изчисляваш, толкова по-изнервена ще си, а нервите и стреса, определено не правят нещата по-лесни.
Освен това са минали само 2 месеца. За проблем почва да се мисли чак като мине година без успех.
Така, че лято е, вместо да му мислиш, спретнете си с любимия едно любовно бягство извън града, пък макар и само за уикенда, ако няма как за повече, радвайте се на живота, на природата, на любовта си и един на друг и когато сте щастливи и отпуснати и го правите защото се обичате, а не с идеята, че работите за бебе, има много по-голям шанс да се случи.

7.   Децата не стават толкова бързо, само защото ти се иска. Не трябва да ти става фикс идея. Просто прави секс защото обичаш гаджето си, а не защото веднага трябва да направите бебе.

8.   Правете секс всеки ден или през ден, но само по веднъж да се изпразва в теб. Не повтаряйте в същия ден. След празнене няма да ставаш от леглото. Лежиш си и се отпускаш. Освен теб, е хубаво и той да взима фолиева киселина. Подпомага сперматозоидите с подвижност и качеството на спермата.
Успех и да не мислиш за глупости. То ще си дойде когато му е времето.