Споделена история от Семейство

Неразбирателство
Здравейте! Аз съм момче над 20 до 24 години(нека да е анонимно) и живея с родителите ми! Някой в момента ще се изсмеят ама какво да направя така ме подреди живота!
От 1 година ходя на работа и колкото мога помагам от заплатата си!
Ежедневието ми е от вкъщи на работа и от работа вкъщи, тук там се случи някой ден да се видя с приятели.
Това е общото! Сега искам да разкажа сбито историята си и да ми дадете съвет...
Общо взето не се разбирам със родители си или по скоро те не ме разбират. И това може би е цял живот...
Не им споделям нищо от сорта как се чуствам и какви са ми мислите, защото просто знам, че няма да ме разберат... Страх ме е!
От 18 годишен продължават да ме контролират и т.н(разбирате какво искам да кажа).... Вече не знам какво да правя.
Почнах обмислям дали да не си взема квартира някъде и да се отделя, защото вече ми идва в повече....
Дайте ми съвет какво да правя...

Коментари

1.   Защо първо не поговориш с родителите си? Не е нужно да споделяш с тях твоите най-лични работи, но според мен трябва да им кажеш че не ти е приятно да те контролират защото вече не си тийнеиджър, имаш работа, отговорност и т. н. Опитай първо с диалог да се разберете, все пак са ти родители. Пък ако с диалог не стане, тогава вече обмисли варианта за квартирата.
А от какво точно те е страх? От реакцията на родителите ти ли?

2.   Можеш да си наемеш стая вместо сам цял апартамент или бокс. Така ще ти е по- лесно финансово, пък и ще имаш своето лично пространство без разправии. Ще можеш спокойно и гадже да си доведеш.

3.   Ти искрен ли си като казваш че си момче. Само жени в повечето случаи си прикриват възрастта. Какъв ти е проблема да си кажеш точно годините. Не, не разбираме какво искаш да кажеш че от 18 годишен продължават да те контролират. Защо не са те контролирали поне от 10-12 годишен, а чак от 18. Какво премълчаваш. Я сподели. Моя съвет е да кажеш истината. Ще го направиш ли.

4.   Имаш пропуски в разбирането за живота, първата от които е че се самонаричаш "момче", кога според теб ще станеш мъж?
Втория ти пропуск е в това че обвиняваш че животът бил виновен за положението ти, а пропускаш факта че ти сам си подреждаш собствения живот, особенно след навършване на пълнолетие. Тоест вината за положението ти е изцяло твоя, а обстоятелствата около теб сам позволяваш да ти влияят и сам трябва да си ги промениш.
По принцип на повечето хора по света ежедневието им е "от вкъщи на работа и от работа вкъщи, тук там се случи някой ден да се видя с приятели", без значение дали живеят с родителите си или са самостоятелни животът на работещите е такъв.
Колко е голям контролът от родителите ти няма как да знаем докато не ни кажеш, но възрастта ти ни показва че ти е време да се отделиш и сам да носиш отговорност за собствения си начин на живот. А контрола спира когато ти сам не му позволиш да навлиза в личното ти пространство.

5.   Ами много ясно, че ще мислиш за изнасяне, няма да живееш с тях до пенсия? Ако имаш финансовата възможност, почвай да оглеждаш квартири. Наемаш си нещо, което те устройва, събираш багажа и айде чао, живи и здрави.

6.   Хайде сега да те попитам, те директно ли ти казаха, че не те разбират, или ти още от тинейджърските години си си решил, че не те разбират?
2. Докога ще издържиш, да мълчиш и да не споделяш нищо с тях? Осъзнай те не са ти врагове. След още няколко години ще гледаш по трезво на живота и ще се чудиш защо си бил лишен от родителска обич и подкрепа, ами защото ти сам не я допускаш. Да идва време в което мъжът се отделя от родители, и като го направиш, поне вземи да се сетиш, че тези хора са били и ще са до теб винаги, барем тогава се сетиш да поговориш с тях за истинските неща от живота

7.   Защо не можеш да разговаряш с тях.

8.   От написаното изглежда, че животът ти е нещо, което се случва от само себе си и ти нямаш особено участие, а се носиш по течението. Осъзнай, че си мъж, а не момче и носиш пълната отговорност за живота си. Вземи се в ръце и спри да обвиняваш този и онзи. Като не те разбират родителите, изнеси се и плащай наем. А всъщност не личи да си опитал да говориш с тях, все пак тийнейджърските ти години са отминали и може да се окаже, че се разбирате доста добре.