Споделена история от Семейство

Видях призрак на близък роднина
Здравейте, скоро ходих да видя близък роднина. Когато си тръгвах, го видях на външната врата(в къща живее). Зачудих се и се върнах обратно да го видя. Беше си в стаята роднината ми. Изобщо не беше излизал навън. Преди около три седмици се случи.
Тази нощ е починал.
За първи път толкова странно усещане.
Някой имал ли е такова преживяване?

Коментари

1.   Да, съвсем нормално е. Не е нормално за тези, чиито възприятия освен онези 5 (иначе натурални) са блокирани. Видяла си астралното му тяло, излязъл е за момент с него да те изпрати може би за последно, най- вероятно дори за него е било неволно излизане от тялото му, водено от желание и мисъл.
Татко беше млад (53 г) и съвсем здрав и работеше до последно. Месец преди да почине, дойде докато спях при годеника ми тогава, бъдещ съпруг.
Събудих се с истеричен рев, че татко умира. Веднага отидохме в дома на родителите ми. Нахлух в спалнята им и ги уплаших с историчната си поведение. Татко нищо не знаеше... не помнеше. Почина месец по- късно, внезапно, инсулт. Имах време да се сбогувам с него, да му кажа всичко, което тогава исках да му кажа.

2.   Е какво чудно има, че е бил на външната врата? Аз не бих се върнал, как така?

3.   Няма как да видиш призрак на роднина като не е починал, сигурен ли си, че не си бил на някакви субстанции през това време?

4.   Към н. 1-Астралното тяло(първо и аз това си помислих), но автора е бил БУДЕН, не е спяло физическото му тяло и той вече астрално да види астралното тяло на роднината си. Роднината му-също в това време е бил буден-което е още по-странно.
В твоята история-е било различно, ти си спяла... , затова историята на автора ми е странна-не казвам, че не му вярвам, но ако и той и роднината му са били будни... знам ли точно по такъв начин да види нечие астрално тяло(като тук не става дума за призрак)... странно ми е, не съм чувала или чела досега за такъв случай.

5.   Авторе, прочети за така наречения Doppelgänger! В общи линии става дума за същества, които се правят на живи хора, т. е. имитират вида им. Няма как да е призрак, ако човекът е жив. Не може да е и астрална проекция.

Това, ако приемем, че не си на разни субстанции и не халюцинираш!

6.   За да излезеш с астралното си тяло няма нужда спиш. Проекцията е друго нещо...
Освен това дори модерната квантова физика доказа, че материята е на минимум две места едновременно (много повече са, но... )
Това, което наричате "призрак" си остава около тялото и си броди из познати места дори след смъртта на тялото. Душата е, която си заминава и прибира у дома.

7.   Към н. 6, от н. 4 -то РЕАЛНО нито Душата, нито астралното тяло, излизат от физическото-Истината е, че физическото е вътре в Душата, в Духът. Физическият живот е СЪН. Просто съновидение на Висшето Аз. Всичко е фокус на Съзнанието.

8.   Номер 6, вярно е, но не вярвам близкият роднина от историята да е медитирал. Малко вероятно е и да е от онези, които излизат спонтанно от тялото си /има такива случаи/. А ти?

9.   Н 8, можеш да излезеш спонтанно дори по "извикване" на някой, който знае как, а ти не знаеш, че примерно си по- чисто поколение (гени) на извиканият/извиканата... да се окажеш срещу някакъв индианец примерно и не знаеш как по дяволите си попаднал/а там.
А можеш да излезеш спонтанно просто защото си на по- висока честота в момента и даже да ти е трудно да се "приземиш".
Можеш и по единствена мисъл с насочено желание, макар и не осъзнато.

10.   На никакви субстанции не съм, за първи път ми се случи такова преживяване. Сякаш знаех, че за последен път го виждам роднината ми...

11.   Халюцинирал си.