Споделена история от Семейство

Несполучлив партньор и живот
Здравейте, моля историята ми да бъде публикувана, както и за съвет защото вече незнам какво да правя и как да продължа с живота си.
Жена на 35 години, с дете на 5. Живеем в Англия.
Още от самото начало не се разбираме с бащата на детето, както и с майка му и неговото семейство. С течение на годините нещата стават по зле, а аз психически не издържам. Цялата тежест в отглеждането на детето е моя от както се е родила на 100 %. От него нито получавам пари, нито морална подкрепа, с майка си са настроени против мен и моето семейство. Всеки път организират скандали за най малкото и после изкарват мен и моето семейство виновни.
Непрекъснато се извиняваме и се опитваме да сме добри но не се получава.
Мезнам как да се справя с ситуацията и към кого да се обърна в чужда държава. Нямам никого, родителите ми са в България.
Благодаря на всеки за съвета.

Коментари

1.   Първото вие не сте длъжни да влизате в обяснителен режим и да се извинявате. Оставаш или не с него първото е да не се обяснявате и извинявате. Сами се поставяте в позиция под тях. И другото - изобщо за какво ти е този човек? Финансово ли те подкрепя, че търпиш всичко това? Ако и това не прави, късай и не поглеждай назад

2.   Чудя се какъв съвет да дам на жена която смята детето си за тежест. Отглеждането на 5 годишна собствена дъщеря е удоволствие а не тежест! Но пак всеки както си го направи де.
Пари от мъж не се получават по задължение (защото ти е длъжен), трябва да направиш така че с удоволствие сам да ти ги дава. А свекървата трябва да баламосваш така че да не може да те тормози. Ти си тази която е настроила свекърва си и мъжа си против теб, и само ти имаш силата да ги настроиш в твоя полза.

3.   И ти разбра, че е несполучлив след като му роди дете? Не вдявам как има жени, които раждат деца просто ей така.
Връщай се тук, семейството ти е детето.

4.   Детето ти може да си ходи на градина, ти на работа и да си с детето на квартира без мъжът ти и семейството му.
Какъв е проблема в такъв случай? Не искаш да работиш ли? Какво значи, че нямаш към кого да се обърнеш? Обърни се към обявите за работа!
Защо намесваш родителите си от България, не разбрах? Искаш някой друг да се грижи за теб или какво?
Проблеми да си самостоятелна нямаш, май само мързела ти е в повече...

5.   Детето, документи, билет и самолет. Четири неща, най важните. България е незаменима. Другото, дом, работа, детска градина, се намества само. Успех. От Ж 57г.

6.   Какъв съвет търсиш? Грешките в живота се плащат... Ако можеш да се разведеш с него по английските закони, поне пари можеш да вземеш...

7.   Не мога да повярвам какви отвратителни коментари има. Хора, вие безгрешни ли сте? Или просто много нещастни и ви олеква като си изливате яда и злобата върху човек, който в момента е в труден момент от живота си. Авторке, на твое място сериозно бих се замислила да се прибера с детето в България. Тук ти е дом. После ще се наредят нещата. Но се махай от там, нищо добро не те чака. Където си нежелана, място нямаш.

8.   Това емигрантите сте все едни такива странни птици... По принцип емигрантът трябва да е силен, смел и решителен човек, защото се иска дупе/топки (според случая) да заминеш на майната си и да си започнеш живота от нула. До някъде се получава и после какво се случва, нямам идея.... затъва се в едни драми, ама не мога да взема решение, нямам изход, помагайте... Ми не си само ти така. Десетки познавам-едно и също.

9.   "Още от самото начало не се разбираме с бащата на детето, както и с майка му и неговото семейство. "

Моля, уточни: самото начало на връзката ли или момента, в който се роди детето? Ако е връзката, защо си стояла с тоя, че и дете си му родила?

10.   Н 7, какво по- различно каза ТИ, освен, че първо и основно имаше нужда да метнеш чернилка? Толкова ли си черно същество отвътре, че навсякъде вече само това виждаш- каквото ТИ проектираш? !

11.   Номер 10, май се откри в написаното и не ти хареса? Помисли върху това.

12.   И като се върне в България, какво? Ганьовският манталитет към разведени с дете да не би да е изчезнал. После ще пише по форумите: "Разведена с дете такъв проблем ли е? ". Еми, проблем е да.
От една разведена

13.   Върни се в България с детето. Тук майка ти ще ти помага. Детските градини в БГ са целодневни и ще може да работиш. В Англия детските градини са по 3 часа на ден и не може да работиш. Като поотрадне детето може да се върнеш в Англия. Но там много трудно е да се гедат малки деца без помощ от роднини. Успех.

14.   Обърни се към някаква неправителствена организация за да ти помогне.
На и аз мисля. че не е трябвало да раждаш дете от такъв човек.

16.   Номер 10 и аз мисля. че има много чернилка в коментарите. Все пак става дума за една майка. И не е редно да й пишат такива коментари.
Подкрепям номер 7.

17.   Аз не разбирам историята. Авторката твърди, че сама гледа детето и не ѝ помагат нито финансово, нито с гледане. Така описано, има някакви безполезни паразити, които ѝ тровят живота. Какъв съвет да дадем? Има нещо неправилно или недоизказано. Моля за пояснения - каква зависимост имаш от този човек? Защо ти е нужен в живота, ако си вършиш всичко сама?