Споделена история от Семейство

Защо хората мразят различните
Чудя се защо хората се държат лошо с различните, без да са им направили нещо? Защо някой би се държал лошо с едно дете например? При мен това започна още от 5 годишна възраст защото родителите ми се разведоха и ме оставиха на грижите на баби и дядовци. Бях тормозен от връстниците си а възрастните ме обсъждаха и се държаха пренебрежително. И до сега понякога е така. Може аз подсъзнателно да предизвиквам такова отношение, знам ли... Но защо аутсайдерите като цяло са мразени и потискани?

Коментари

1.   Защото не се припокриват с общите представи на масата. Дали ще си под масата или над масата винаги ще има хора които ще искат да те издърпат на тяхното ниво. Хората кото биха те издърпали над масата са много малко и ако си успял да се отскубнеш можеш само да се радваш. Не така стоят нещата с тези които биха те дърпали надолу - на нивото на масата народ или под нивото. Там хората ще са много повече. Въпроса е да не се даваш и да устоиш. Надявам се да си ме разбрал.

3.   Като казах това, нямах предвид, че съм в същата ситуация като теб. Моята история не е същата, но пак съм различна в много аспекти и съм ги преживяла тези неща.

Да се подиграваш на едно дете, заради това, че не живее с родителите си е ЖЕСТОКО и ПРОТИВНО! Да се подиграваш заради болест, външен вид, чувствителност също. Особено за болест би трябвало да е подсъдимо! Вече да се подиграваш на някой, който те е ПРЕДИЗВИКАЛ по някакъв начин-наранил те е... или на простотията или глупостта на някой-МОЖЕ да се подиграваш!

Но безпричинно да се опитваш да накараш другите да се чувстват по-"нисши" е проява на КОМПЛЕКСАРЩИНА, ЛИПСА на самочувствие и липса на душа!

4.   Хората харесват различните, други ги ги мразят, защото различните винаги изпъкват, винаги получават повече внимание и гледат да те смачка. Самият живот постоянно ще ти подлага спънки и ще се опита да те смачка. Важното е да не се подадеш и вместо да изпъкнеш над останалите като различен, да станеш аусайдер. Все пак трябва и да си част от някаква група. И най-силния различен, ако е сам, бързо ще го смачкат. Надявам се ме разбра.

Успех!

Чингис Хан-Скандинавец

5.   Кое ти е различнот авторе, че си дете на разведени, че те отглеждат бабите и дядовците ти, това отдавна не е фрапираща разлика, хиляди деца в бг са като теб.

6.   Номер 4, хората сме различни и това което не е проблем за един, ще е зле за друг. Психическият тормоз и умаловажаването не са безобидни, особено за по-лабилната психика. Не ми се навлиза в подробности, иначе трябва да пиша до утре.