Споделена история от Семейство

Аз ли греша
Здравейте, аз съм Иван на 19 години от известно време работя, но и същевременно уча в университет в България.
Работя в чужбина, където и майка ми е от 12 години на сам. Тя живее с доведения ми баща и двамата ми братя единият, от който ми е полубрат.
С работа която работя си изкарвам прилични суми от сорта на 2300-2400 евро на месец. Работя тук сезонно по няколко месеца в годината, за да мога да си плащам учението. Но проблемът е, че майка ми постоянно иска пари от мен и последният път при почти 5000 евро изкарани за два месеца се върнах в България с 1000. Не ме разбирайте погрешно аз съм навит да давам определена сума за това, че живея над техния покрив, но това ми се струва прекалено.
А те и двамата работят.
Дайте ми съвет какво да правя?

Коментари

1.   Следващия път си наеми стая при чужди хора. Така ще си спести да плащаш... рекет? ! За какво всъщност ти ги искат тези пари?
Аман от такива родители... и аз съм нечия дъщеря и майка на две момчета, но нямам подобни рекетьорски отношения с близките си.
Винаги бих помогнала или бих поискала помощ ако се нуждая, но всичко в граници. В никакъв случай обаче не бих взела от парите на децата си дошли да поработят сезон за да изкарат някой лев... това е долно.

2.   Кооперирай се с други момчета и излез на квартира. Но, помисли много добре, това колко ще ти излиза. И, да, като живееш при майка си, тя ти плаща разходите, а ти си пестиш. Явно и на тях не им излиза сметката.

3.   Вече си голям и спокойно се изнасяй. Ще се пробват пак да ти искат пари. Кажи, че си затънал и помоли те да ти дадат. След известно време пак помоли да ти дадат. Ако ти дадат. върни ги един ден на братята си.

4.   Не им давай

5.   Виж сега, нормално е всеки член на семейството, който работи, да дава пари за общите разходи и за храната.

Но, за да не се чувстваш ощетен, седнете и поговорете като големи и разумни хора, и определете по колко пари да даваш!

Вече, как ще определите сумата, зависи от вас.

Примерно, ако общите разходи са 2000 - единият вариант е да я делите по равно на всеки член от семейството - тоест тогава ще даваш по 400 на месец.

Другият вариант е да я делите на броя на работещите хора - тогава ще трябва да даваш 1/3 (или 1/4 ако и единия ти брат работи. )

Но както и да го решите - направете го трезво, с уважение, без спорове като нормални хора в нормално семейство!

Поздрави!

Странник