Споделена история от Семейство

Проблеми
Не знам как да се оправя с това. "Сестра ми", в кавичи защото повече не искам да я наричам така, е решила, че ще ми съсипе живота и ща ме остави на улицата. Страх я е, че майка ми ще ми остави къщата или дори половината, и не спира да и говори измислици и да я настройва. На мен май.. та ми, но ме е яд че ядосва и тревожи майка ми. Някой неща стигат до мен и ги опровергавам. Но разпространява още слухове, никой не ми казва точно какво говори, но хората ме гледат все едно съм последния боклук. Майка ми също не иска да ми каже нищо. Дайте идеи как да се оправя с това и как да разбера какво говори всъщност.

Коментари

1.   Запиши я на диктофон или на телефона си... , но каквото и да направиш тя т. нар. ти майка, като е решила на нея да й оставя къщата... Ох, в подобна ситуация съм, но при мен случаят е по-кофти, защото т. нар. ми майка, която си е чиста мащеха реално погледнато-предвид цялата и злоба и т. н., винаги е изпитвала симпатии към сестра ми и макар апартамента да е на името на баща ми, не знам след време какво ще стане, оная вещица ще го изманипулира нещо и... абе да им приседне всичко дано.

2.   Ако намериш решение сподели го, аз го преживях като загубих по голямата част от наследството от родителите, но може да помогнеш на други.

3.   Номер 1, това със симпатиите ми го е натяквала многократно. На нея и се струваше, че майка ми предпочита мен, защото съм била кротка и т. н Обаче не мислех, че до там ще стигне да разправя лъжи и да манипулира. Вади всичко от контекста и прави интриги. Това което казвате вие, да я запиша с диктофон, тя го е правила с мен без да се усетя. Вече не се чуваме, нито се виждаме. Не ми и трябва. Но както казах, най-ме боли че ме изкарва каква ли не пред майка ми а тя се ядосва и и вярва за всичко.

4.   Аз сега ще кажа какво се случи с мен. Дядо ми и баба ми са направили завещание, с което оставят къщата на мен и на сестра ми, т. е пропускат баща ни като наследник. Той се ожени повторно а те не искаха и за това са го направили. Обаче на мен никой нищо не каза до последно, даже баба ми. Разбрахме чак когато баща ни почина, потърсихме завещанието но имаше само една папка с входящ номер, завещанието го нямаше. Оказа се, че всички са знаели, само ние със сестра ми не. Та кобствените ни хора ни оставиха на улицата.

5.   До н 4:Ако завещанието е направено пред нотариус, би трябвало при него да има копие, открийте го и тези мошеници са чао...

6.   Говори с адвокат. Мисля, че дори и при завещание по закон имаш право, колкото и сестра ти. Иначе е лесно да разбереш какво говори - остави включен телефон или диктофон в стаята, в която седи майка ти и пусни на запис. Но това освен до още по-големи разправии до нищо няма да доведе. Говори с адвокат и виж какво ще те посъветва.

7.   Номер 6, да говоря с адвокат за клеветите ли? Нямам свидетели.

8.   до номер 5, не знам дали е правено пред нотариус, но щом е вписано в съдът, сигурно. Обаче е правено между 1990 и 1995 и не знам дали се пазят толкова стари копия при нотариус.

9.   Не е хубаво това сестри сте. Разберете се.
Не е хубаво това, че сестра ти разправя лъжи за теб.