Споделена история от Семейство

Проблем с токсичен родител, съмнения
Имам въпрос. Възможно ли е неблагонадежден родител, чиято цел е да промие мозъкът на детето и да не стане нищо от него да го травмира по такъв начин, че да развие олигофрения? Имам съмнения, че това се е случило с мен. В смисъл, чувала съм от разказ на моята баба, че съм чула някакъв заговор срещу нея, който е крояла майка ми и съм я предупредила. От тогава майка ми е започнала да твърди, че имам заболяване от аутистичния спектър. Чувала съм и заплахи, че ще ме изкарат луда и няма да ми вярват на нещата, които говоря. Като малка наистина имах доста неадекватно поведение, лигавах се много и ме биеха заради това. Наскоро след като изкарах майка ми извън нерви чух същата заплаха, че ще ме изкарат луда и се почувствах много зле-като хваната в капан. Тогава се опитах да си спомня някои неща, имах чувството, че и преди съм се чувствала по този начин - объркана, заплашена и хваната в капан, защото няма кой да ми помогне. Знам, че е абсурдно да го мисля, но има ли вероятност да ми е направила нещо като малка, да ме е травмирала, за да не мога да мисля правилно - възможно ли е това? Проверих - нямам аутизъм, вероятно си го е измислила, тези неща не се лекуват. Дали е решение да се подложа на хипноза?

Коментари

1.   Може да е травма от минал твой живот и сега тая вещица, дето ти се пише майка, да събужда тая травма в Душата ти, с психопатските си действия към теб. Следващия път, когато реши да те изплаши и травмира, ти на свой ред -директно й кажи, че ще звъннеш на 112 и ще се оплачеш за системен Психически и емоционален тормоз. Че ще се оплачеш и на полицията и на социалните, ако трябва. И да я тикнат някъде за лечение, затова, че те тормози така. Най-малкото оная ще вземе да се стресне и няма повече да те тормози по тоя долен и жесток начин.

2.   На колко години си? Отиди на психотерапевт. Или говори с училищния психолог, ако имате такъв. Това, което си написала, съзнаването на нещата говори, че си нормално, здраво, интелигентно момиче. Жалко, че са ет били. Явно родителите ти са психопати. Ако можеш започно да работиш и като станеш на 18 г веднага се изнеси от вкъщи на квартира. И не давай на родителите си адреса. Здрава си, когато можеш се спасявай от това семейство. Успех.

3.   Всъщност е възможно родител да повлияе на психиката на детето си до толкова че то да получи най-леката степен на олигофрения (дебилност) или дори средната степен (имбецилност), но според мен авторке при теб случая не е такъв по скоро си прекалено наивна.
Родителите не влияят на децата си с цел да станат олигофрен, по скоро го правят несъзнателно или за да опазят детето си от "лоши хора" го затварят да няма свой приятелски кръг и никакъв достъп до самостоятелен разговор с други хора, резултатът е имбецилност. Или ограничават детето си с всекидневни упреци че е сгрешило и то се убеждава че каквото и да направи греши, само започва да ограничава действията си, думите си, дори мислите си и от там отслабва умственото му развитие (дебилизъм).
При теб решението е колкото е възможно по рано да си намериш работа и да се изнесеш далеч от лошото влияние.

5.   Няма ти нищо. Тя те манипулира. Това е жестоко и уврежда психиката. Мъчи те. Трябва да имаш самочувствие, а тя ти го взима.

6.   Номер 1 каква травма от минал живот.

Не си луда. Ако си пълнолетна махай се оттам.

Ако тех заплаши кажи. че ти ще звъннеш в полицията.