Споделена история от Семейство

Манипулация
Здравейте! От 10 г съм омъжена за човек които обича скандали, старая се всичко да е както трябва, но все нещо не му харесва и се заяжда за дребни неща. Поне 5 пъти съм искала да се разведа с него.
Снощи беше черешката
Правим секс и когато го помолих да ме свърши започна да ми казва:

Сега аз да се старя ли? Ще ме слушаш ли през деня? Казах му че такива работи не се говорят по време на интимност
И той ми каза чувстваш се уязвима ли?
Дали е психо този човек или аз не съм в час :-( Това е чиста манипулация според мен, а според вас?
И на сутринта ми напомни какво ми е казал. Нали ти казах снощи. И аз му казах, че прекалява.

Благодаря за коментарите предварително.

Коментари

1.   Такъв като твоят мъж още същият ден ме е видял "случайно" с потенциален баджанак и ако иска да ходи сам да подава молба за развод, през оная незадоволена ще ми е.
Дори манипулатор не може да се нарече, просто жалко комплексарче в опит да те постави в по- ниска позиция и да се почувства "притежаващ и доминиращ" те.

2.   Типичен Психар и жалък манипулатор-точно такъв е. Ти сега, съвсем сериозно говоря-Откажи му секс, дръж го на сухо поне 2 месеца, дори да не те докосва, без прегъръдки, без нищо. Нека оня балък да си умре за секс и да му е гадно. После, като дойде да проси секс от теб-кажи му-Ооо, ти имаш нужда от мен? Чувстваш ли се уязвим в момента? Казваш му това с мазна, саркастична усмивка. Оня каквото и да ти каже, не се пречупвай, накарай го да ти се извини официално за всеки път, когато се е държал гадно с теб. После му кажи, че в момента не ти се прави секс, но ще имаш предвид желанието му в следващите няколко дни, Евентуално... и пак мазно му се усмихваш. Направи това, което те съветвам и тоя селяк, няма да посмее вече да се държи, като някой мухлясъл мачо.

3.   Как се омъжвате за такива психопати....
Защо до сега не си се развела? ! Мазохизъм и чалга любов.

4.   При ме жена ми се държеше така.
Един ден и казах че като пораснат още малко децата ще си тръгна.
Също и казах че дори да си живея сам ще ми е по- добре отколкото с нея.
И започна да се държи по съвсем друг начин. Сега постоянно ми повтаря че много ме обича. Дори и секс започна да прави.
Човек се държи зле само ако му позволиш.

5.   Ти не си в ред, че стоиш с такъв човек!

6.   Вие просто не сте един за друг и никога не сте били. А той има да чисти неща в психиката си, но то почти всеки има.

7.   Психар и комплексар с жажда за контрол. Имах такъв до себе си. Вече е минало.

8.   Ужас! Как си могла да вземеш такъв психопат за мъж и на всичко отгоре 10 години да го търпиш? Разкарай го тоя, явно че с него нищо никога няма да е наред. Не виждаш ли че и за секс не става? Просто се разведи, не си губи времето с него. Ясно че има някакъв комплекс за малоценност егоизъм психопатия. Ти няма как да го промениш нито той би се променил от само себе си. Зарежи го и си вземи свестен мъж.

9.   3, според някои мнения в сайта до тия бракове се стига след като бъдат пресяти ония, дето трябвало да не са част от генофонда. Явно психопатите имат място в него. Какво да ти кажа? Странни критерии за качество има групата!

10.   Не е добре това. ' което прави мъжа ти.