Споделена история от Семейство

Няма смисъл
Мисля за самоубийство. През изчиналите 7 години живота ми бавно се вгорчаше, но в последните 3 всичко рухна. Заради близка роднина на която имах глупостта да вярвам и я мислех за приятел. Загрях какво еправила когато ми каза "ти няма да си щастлива" "защо не заминеш някъде много далеч". Беше се вкопчила и попиваше всяка информация която докопа. Опита да ме раздели с човека с когото съм 10 години. Тя е нещастна и не е можела да понесе аз да съм добре. Един ден ми звънна и каза "искам една услуга. Моля те да не ме мразиш" Беше късно когато разбрах, че толкова години е действала против мен напълно умишлено.

Сега използва лошите ми години в гимназията от преди 20 години, когато бягах от училище. Бягах защото ме тормозеха. Разхождах се по крайните улички или сядах в някой парк докато дойде. време за автобуса(пътувах 30-40км всеки ден). Тогава се е случвало и да открадна няколко пъти, с което не се гордея изобщо и съжалявам.

Сега разправя, че съм бягала за да п.... уирам. Дори не мога да го напиша.
Никога не съм се чувствала по-смачкана през живота си. Тя много добре знае, че това което говори не е истина, но продължава. Всеки от съучениците ми може да потвърди, че не е вярно. А аз нищо не мога да направя срещу нея, защото никой не иска да ми помогне. Всички мълчат и се подсмихват. Приятелят ми със сигурност чува всичко, но нищо не ми казва. Не знам какво толкова съм направила, че да иска да ме съсипе по такъв начин. Не мога да пиша повече, не знам какво. Срам ме е да изляза дори да си потърся работа. Постигна си целта и сигурно е доволна. Вече няма защо да живея.

Коментари

1.   Към момента няма смисъл да се навлиза в подробности защо евентуално тази роднина се държи така. Още по- малко би имало смисъл да се ровим в това: защо ти се чувстваш нейна жертва и не можеш просто да я игнорираш или се защитиш адекватно като я пратиш на майната и, и си живееш живота без нейно присъствие.
Две неща обаче са много важни: твоят приятел не ти казал на теб нещо конкретно, от което да си мислиш, че се връзва на нейните номера.
А още по- важното е, че има много голяма вероятност да си отключила шизофрения. Ако е така, това е ментално, има възможности за контрол и да живееш нормално. Но за да знаеш, трябва да се консултирам с психиатър. Нито е срамно, нито е "болка" за умиране.
Имам позната, която ако сама не беше казала, че е с такава диагноза, никога нямаше да заподозра дори, пие си лекарствата, работи си, омъжена е и има едно дете за което се грижи много добре. Единственото, което може би малко по- пресилено се проявява при нея е, че все си мисли, че някой сваля мъжът и, но и сама се усеща, че позволява параноя да взема превес над здравият разум.
Потърси добър психиатър, отговорете си, виж какво ще те посъветва и после реши какво да правиш с живота си. Но докато има възможности, да си мислиш за приключване само защото някаква роднина интриганства...
Пиши пак тук, сподели как си и как напредваш, какво е казал психиатъра т. н

2.   А сега сериозно, тегли ѝ една майна, говори с приятеля ти и тези, които са важни за теб, да знаят истината, и да те боли путк... ох, дори не мога да го напиша за останалите.

3.   Всеки в живота е сам. Нямаш приятелки. Защо допускаш тази жена токова близо до себе си? Ако приятелят ти е още с теб заминете нанякъде заедно. Ако не е да не ти пука. Хората около теб са възрастни и могат сами да си съставят мнение за теб. Тази жена не може да им повлияе. Така че се стегни, вдигни гордо глава и продължи напред. Ако е нужно тръгни на психотерапевт. Явно нещата с твоя приятел не са вървели добре, защото за 10 години заедно вече или трябваше да сте женени, или да имате дете. Казваш си, че той не е бил човека за теб и толкова. Ти си си важна. Приеми се каквато си, Обичай се и се уважавай. Казвай си го всяка сутрин като станеш.
Започно нещо ново - отиди на курс по нещо, на танци, на йога. Промени нещо.

4.   Mисля, че преувеличаваш. Да, има лоши хора, но и околните много добре знаят това. Гледай си връзката, намери си работа и гледай да закрепиш собствения си живот. Никой не се интересува кой знае колко от теб, та да се занимава непрекъснато. Хората си имат свои задачи и проблеми.
Може би, си психически нестабилна, потърси помощ.

5.   Прочети системата ДЕИР на Верищагин!
Попаднала си на енергиен вампир, който за жалост твърде дълго смуче от теб. От там се появяват и мислите за самоубийство. Фактът е, че ти не си на себе си. Загубила си прекалено много енергия и продължаваш да гъбуш прекалено много енергия, защото не си се откачила от вампира.

Да се самоубиваш, защото ти се е лепнал вампир е глупаво.

Потърси помощ, информирай се!

Общувай само с хора, които са ти приятни. Ако в момента нямаш такива около себе си или си прекалено объркана, излизай редовно в природата. Сред природата енергията се въстановява от само себе си и главата ще ти се поизбистри. Също много помага плуването, тичане също не е лошо. Занимавай се с неща, които са ти приятни.

Подозирам, че никой от познатите не иска да ти помогне, защото не разбира ситуацията, в която те е вкарал енергийния вампир. Потърси помощ другаде! Ако трябва говори с психоаналитик, терапевт, че ако ще и със свещеник или ходжа!

Успех!

6.   Номер 1, държи се така заради наследство, мисли че така ще ме остави без нищо. Връща си на майка ми защото смята че тя има предпочитания към мен. Дразнеше се, че се чуваме често и че ме ползва да и помагам. Мечтата и е да ме няма а тя да е център на внимание.

Номер 3, тя ми е сестра, поне беше.

Нямам шизофрения, ходила съм където трябва.

7.   Номер 1, как да се защитя адекватно в такъв случай. Никой нищо не ми казва направо.

8.   Разкажу всичко това на нейните родители (трябва да ги познаваш, казваш че с тази сте роднини), на твоите родители и на всеки който се сетиш. Все някой ще направи нещо.

9.   Направих го, но тя разправя на всички, че съм луда и си измислям. Това е психопат като от филмите.

10.   Спри да си правиш сметка за проклетото наследство. Наследство има чак като почине човекът с наследството. Отдръпни се от сестра си. Колкото повече се обясняваш, толкова повече храна за клюки даваш. Концентрирай се върху собствения живот, писах ти вече. Когато започнеш работа и колегите ти видят какъв човек си, никой няма да те мисли за луда, ако не си. Ти си затънала в едно блато от селски истории, фиксираш се върху това, а и двете не знаете какъв ще ви бъде животът след - 10 години.
Темата ти е така написана, че не се разбира за какво става въпрос. Ако искаш помош, напиши точно историята.
Да, понякога хората има лоши отношения с близките си. Единственият полезен ход е, да се дистанцират от тях, а не да се тровят ежедневно. Помисли ти, самата какво можеш да направиш в собствения си живот, вместо да клечиш и да чакаш някакво пикливо, вероятно, наследство.

11.   Не съм мислила за наследство, докато тя не започна да прави интриги и да настройва хората срещу мен. Нея я е страх, че ще остане за мен, защото с майка ме не бяха в близки отношения. Не ме дразни наследството, а фактът че толкова време ми е правила мръсно без да се усетя, и то заради имоти. Отчасти, благодарение на нея и на мълчанието на някой хора може да се каже, че животът ми е съсипан. Дразни ме, че ще си постигне целта и ще злорадства на мой гръб. Аз дори не знам дали бих живяла в тази къща след време. Предателствота е проблема.

12.   това собствената сестра ли ти е.
Пишеш така все едно е непознат човек.

Така си написала темата. че нищо не мога да разбера.