Споделена история от Семейство

Моля ви дайте съвет какво да правя? Ужасно съм притеснена
Здравейте на всички. Аз съм жена на 30г. До преди седмици имах приличен живот, не мога да кажа блестящ но приличен. Само че живеех с 1 мъж, който непрестанно ме тормозеше и биеше. Живяхме заедно 8 г в дома на родителите ми и майка ми постоянно заставаше на негова страна, на мен вече ми беше писнало от всичко и реших да се махам. Проблемът е че, мъжът от който съм бременна сега и на него сигуацията му е сложна, живее с родителите си, които гледат 10 г му син. Те претендират, че той дава много малко и нищо за отглеждането на детето, а майката го е оставила, но той го е припознал. Тя Дава някой лев за него, търси го, но старите и болни хора едва оправят 2 та края. Бабата не работи никъде и не взема пенсия, защото е загубила 10 г да го гледа, откакто детето е на 1 месец. Майка ме изгони от къщи след като разбра новината за моята бременност. Пък и условието и беше да съм с човека който живеех и ме тормозеше, иначе не съм можела да живея там. Разбрала се е с баща ми и аз понеже нямам нито брак нито дете с него, пък и исках да запазя моето си и си тръгнах. Но не знаех как стоят нещата тук. Къщата чака доста за ремонт. Бременна съм в 9г. с и още мога да го махна.. но това не решава нещата. Живеем в 1 село на 8 км от областен град. Със средно образование съм. Не сме роми... Надявам се да ме разберете. Просто искам да си подредя живота и да бъда щастлива.

Коментари

1.   "Не сме роми. "

То в днешно време като че ли няма разлика...

2.   Ти си пример за това, че когато човек не е зает с някаква дейност, мисли за секс. И така от един у-й, хоп та на друг. Кога го разкара стария, кога се надена на новия? Че и с бебе си се сдобила. Картинката е пълна, а и шарена.

Заченала си от мъж с 10-годишно дете, който живее при техните! Очевидно ти с новата си рожба ще сте някъде посредата между него, детето му и бабата и дядото.

Да те питам, за теб нямаше ли необвързани мъже без деца, без предишни жени, които да са навити за семейство? МмЪ?

Не знам какъв съвет да ти даде човек в тази ситуация. Питай по-умните. Нито е добре да се прави аборт (грехота е), нито имаш мъж като мъж, който да ви гледа, нито имаш път назад.

Пожелавам ти успех!

3.   Ти въобще работиш ли? Ако работиш защо си се оставила да живееш с родители, с които не се разбираш? Днес 18 годишни напускат дома си, работят и живеят сами. За мъжа нямам думи- как можеш да наричаш приличен живот, в който някой те тормози и те бие? Че е наврял и да живее у вас? Другият, от който пък си бременна и той е същата стока, че и по-зле. Не стига, че живее с родители, ами е трапосал и детето си да му го гледат 10 години. И какво очакваш от този освен пълна мизерия и евентуално да те изостави? Той за едно дете не се е грижил, направил и второ? Не сте цигани, ама явно ще живеете като такива. Що за мъже- мизерници си избираш? На какъв живот обричаш твоето дете? Съвземи се малко, на 30 години си, не на 13 за да чакаш нещо от майка си и баща си. Можеш ли сама да гледаш дете, да наемеш квартира? Мисля, че не, ти не можеш да се грижиш за себе си. Иначе всеки иска да е подреден и щастлив, само че трябва да работи за това. Ти не си направила нищо по въпроса все още.

4.   Махай се от всички и започвай живота си на чисто. За какво ти е бебе от мъж който не гледа детето си което има и е беден като църковна мишка. Направила си си кефа ся мисли как ще живееш живота е пари а ти себе си дори не можеш да отгледаш, а за любов и деца говориш... Замисли се

5.   Хм, и мислиш че бабата ще приеме в къщата си нова жена която да командва и да прави ремонти с парите на сина й, които тя с години се старае да вземе, всичките тя да ги разпределя? Или мислиш че той ще търгне с теб на квартира далеч от детето си и майка си? Или мислиш че ще отделиш първото му дете от бабата и ще го отведете в квартира? Това са невъзможни каузи, майката на първото му дете се е отказала, дори е оствила дете, което за никоя майка не е лесно, повярвай пробвала е да се бори с бабата, от хубаво никой не бяга, особенно ако е изоставила и бебе нещата в тази къща са крайно тежки, тази баба е прекалено властна и умее да увърта акъла на сина си и ако засега се прави на мила пред теб, просто си търси нова слугиня на семейството, напредне ли бременността ти, вързана си, или да слугуваш до живот или да бягаш без детето си, затова прави аборт и бягай сега! Такова семейство в което бабата не е работила и е гледала внуче от бебе, говори само едно бабата е много властна и много мързелива и върти сина си на малкия си пръст, разбира се винаги ще реве за още пари и ще държи сина си и внучето виновни че заради тях, тя няма пенсия, затова те и жената до тях ще са длъжни да й осигуряват каквото й хрумне. А научиш ли се да си прилежна слугиня докато бабата е жива, мъжът и децата ще свикнат с това и няма да приемат да отхвърляш дори част от слугинските си задължения, дори и детето което родиш ще те приема за слугиня.

6.   Ето ви мисленето на средностатисточеската жена. Пример за търсенето на бедбой типажа в мъжете.
Постоянно я бил тормозел, ама иначе 8 години жиеяла с него.
Писнало й и вместо да се съвземе малко, намира веднага втори като първия, ама тоя път и забремвняв директно.
Не ми е жал за такива жени, сами си го правите така. И честно казано си е доста нагло да питаш за помощ, като ти си знаеш твойто и си търсиш от същото.
Това или е супер измислица, или просто си много зле.

7.   Прекалено много роднини предатели около теб. Майка ти, нямам коментар за такъв човек. За новата ти връзка... Има син, ще искат повече пари. Бабата финансово е на тяхна издръжка. Не те навивам да махаш детето изобщо, просто според мен го гледай сама, те за него тъй и тъй пари няма да намерят с цялата им ситуация. С майка ти спокойно прекъсни контакт, според мен. Какво значи не си била женена, не си била това и онова? Брака да не би да зависи само от теб. Бременностите да не би майка ти да трябва да ги определя, това не е дрога, алкохол или кражба, нещо за което е оправдано гоненето.

8.   До 6 - Какъв "бедбой" - това е пример за мъж прост като бакла и на всичкото отгоре беден. И жена, която вероятно се е хванала с такъв, само за да не говорят че е стара мома.
Мъжът "бедбой" е красив, богат и трудно се спира при някоя - например
някой футболист милионер.
А в случая имаме някакъв селски прошляк с 2 лева в джоба и глупава жена, която не може да направи правилна преценка кой мъж заслужава внимание и кой не.

9.   (1) проблемът ти не е, че си бременна от беден мъж. Проблемът ти е, че си с такава психика, че си търпяла 8 години тормоз от мъж и родители. Ако не промениш коренно светогледа си, нагласите си, неминуемо ще ти се случват подобни неща и занапред. Ако поведението ни допуска да ни унижават, ще се намери някой да го стори, да не казвам, че поведението ще привлича като магнит този, който иска да го стори.

(2) за разлика от предишните коментиращи, няма да оплюя мъжа, от когото си бременна, защото не си дала достатъчно информация. Той обича ли те силно, уважава ли те? Защо е толкова зле с финансите? Фактът, че не е изхвърлил детето си говори добре, но от друга страна, защо се е натъкнал на безотговорна майка?

10.   До 6 и 8 за всеки влак си има пътници и е добре и вие да го разберете, нима мислите че авторката би я взел някой развит или развиващ се амбициозен мъж? Щом попада на подобни мъже, значи и тя си има своите трески, които карат свестните мъже да бягат от нея.

Но както казах в №5 този мъж авторке е по зле и от първия, с първия поне си имала казваш "приличен живот" е с новия животът ти ще е доста по труден, да живееш при майка си с мъж който тя защитава е лошо, но да живееш при свекърва която ще защитава не само сина си но и внучето е още по лошо.

11.   Направи аборт с вакуум / безрисков е/ и не загробвай живота си с този мъж.

12.   Колкото и гадно да звучи, направи аборт, вземи се в ръце, намери си работа и не разчитай на разни мъже и роднини да се грижат за теб. Като станеш независима и знаеш, че ако нещо се обърка можеш и сама да си отгледаш детето, тогава раждай.

13.   Аборт. Млада си още, ще срещнеш твоя човек.
Ж23

14.   Какво ще правиш с бебето си е твое решение, но в никакъв случай не се връщай при бившия си. И не знам как може да наричаш живот при човек който те бие "приличен".

15.   Здр. ще ти кажа накратко и моето мнение...
Ако обичаш човека от който си бременна не се замисляй, опитайте се да си създадете семейство, това че живее с родителите си може да се промени, може да излезете на квартира или да теглите заем и да си вземете нещо ваше, важно е да държите един на друг и всичко ще се нареди все пак сте на 30 год. и времето е пред вас. След като детето му е при него значи е отговорен родител така че би следвало да може да се разчита на него, важното е да бъдеш смела и независима от родителите ти които в твоя случай ти казват как да живееш въпреки случващото се.

17.   Е как си объркваш живота момиче. Защо не мислиш.