Споделена история от Семейство

Обич към морето.
Съпругът ми и аз обожаваме морето. Имаме мечта да останем по- дълго време близо до морето, да живеем там, но доходите ни не ни позволяват. Затова искам да попитам за близки села до морето с евтини дори срутени къщи, но все пак с жители и без роми или съвети как бихте постъпили ако обичате морето но само 5 дни в годината можете да му се порадвате.

Коментари

1.   Може да си намерите работа там и първо да сте на квартира, а после и апартамент да си купите.

2.   Евтини имоти близо до морето е оксиморон. По-скоро се огледайте за панелка във Варна или Бургас

3.   Същият съм :)
Бих ви посъветвал да се отдадете на тази цел и да спестяване, ако трябва работете извънредно и двамата, или по лошият вариант който не препоръчвам - кредит

4.   Гонят те комплекси.

5.   Няма евтино село до 10 км от морето. На север може купиш евтино къща в селата но ще е по далеч от 10 км

6.   И аз съм така, за това обмислям да си намеря работа в Бургас и да живея под наем в някой квартал близо до Морската градина или направо, ако нещата потръгнат, да продам софийския си апартамент и да си купя жилище в Бургас. Така, че не ви трябват порутени къщи в села, ами работа в Бургас/Варна и да плащате наем, а ако имате свое жилище, продавате го и си купувате нещо на морето.

7.   Блазе ви! Аз живея на 15 км от морето и не съм го виждала или усещала от 5 г!

8.   В Испания в районите около морето Аликанте, Алмерия имотите са по- евтини от България. Включително в село до около 20 км от посочените райони, можете да си закупите и някоя "съборетинка" за реставриране за около 10 000- 15 000 евро, а апартаменти примерно в Алкой, Елче (пак в района) има за по около 25 000 евро.
Иначе пък ако знаете език, можете да си потърсите работа тук. Аз живея на Майорка, на метри от плаж, но... не мога да плувам:((( само се накисвам малко и повече се разхождам, медитирам или спортувам по плажа хахха

9.   Абе хора работете си във вашите градове откъдето сте и после си купувайте апартаменти или дворци както желаете и си го представяте че ще стане край морето! Адски ме дразнят хора които идват и ходят в чужди градове у отнемат работните места на живеещите в тях! Не е справедливо! Взимате нашите работни места ( било Бургас Варна или... ) Идват некви цигани от Сливенски махали, нагли нахални и по държане поведение и се настаняват ттук и ме мърдат задници! Ходете там където заплатата е двойно у тройно по голяма! (! София например ) В Бургас със заплата 800 лв? За кога и какво ще спестиш? ! За оня свят...

10.   Отново проблем нуждаещ се от лечебен подход. Явно имате някакви хубави спомени край морето, тъй като по това време на годината не сте били на работа сред токсичните ганьовци, а сте били именно на морето. Само, че не морето само по себе си е причината за това, а просто го свързвате с това. Погледнете добре и реално нещата. Няма нито една причина да харесвате морето. В него се изливат химическите и отходните канализации на всички държави с които граничи. Реално се къпете във фекални води, то си и мирише на това. Пясъка на плажа по който се въргаляте е тоалетна за котки и кучета, а всеки ден го тъпчат тълпи от хора с обувките. Освен това хората там са алчни, надменни мислят се за важни и всичко е скъпо. Сори, но това са фактите. Проблемът е в ганьовците, а морето няма да ви реши проблема, а само ще се прекарате защото е въпрос на време човек да осъзнае че нещата които изброих за морето са верни и после да разбере че е направил голяма грешка като се е натресъл в него. При пълна адекватност човек го е гнус да докосне морската вода с пръст.

11.   Авторке и аз съм така и напълно те разбирам. Не обръщай внимание на критики от страна на невежи хора. Тъпо е да се съдят чуждите предпочитания. Има си хора които мечтаят да живеят в голям град, други на село в планината и трети на морето. Всеки си има своите причини.
Имате две възможности.
1. Да се преместите да живеете в някой морски град/село и да работите това, което там ви предложат. Обаче ако държите да работите по специалността си или това, което сте свикнали, вече ще е малко по-трудно. Все пак става дума за по-малки градове, с по-млко жители и оферти за работа.
2. Да пестите повече през годината и лятото да ходите за повече време. 5 дни наистина са много малко. Ние ходим семейно за 30 дена. Мисля че ако направите добре сметките, ще успеете да изкарате 10-14 дена. Примерно, не яжте всеки ден в ресторант а си гответе в квартирата. На нас месец на морето ни стига за да се заредим с енергия и ни държи през останалите 11 месеца. През този месец се наслаждаваме на богатата културна програма на Бургас и близките градове.

Друг вариант който изисква малко повече време и усилия е да се ориентирате към работа, която може да работите онлайн. Дори да не е 100% онлайн а да е 50%-50%, все пак ще имате повечко дни на разположение за да отскачате до морето през годината. Приятеля ми е програмист, от една година работи по професията си и точно сега обмисля този вариант. Моята професия е малко трудна за работа онлайн, но мога да се приспособя, нямам шефове. Тъй че всичко е въпрос на добра организация и малко късмет.
Искрено ви пожелавам успех в това ваше начинание.

12.   Номер 9, защо не го кажеш това на укрите? Откъде накъде българи да не се наслаждават на благата на родината си? Ако идват чужденци сигурно им се мазниш, а българите гониш, а? Я така софиянци да вземем да гоним провинциалистите от столицата, тогава ще писнат че имало дискриминация.

13.   До 8 Стига глупости Алкой е на 60 км от първия плаж, с по голям успех може да купи нещо в Карнобат, Добрич, Айтос или Средец и ще е по близо до морето. Но въпросът на авторката е да е по близо.
Авторке като бургазлийка мога да ти кажа че ние на море нямаме време да идем, или може би знаем че морето ще е там на 3 км от жилището и утре и вдругиден, затова все намираме друга дейност за правене в свободния ден и така всеки път. Живея в Бургас, обичам морето и кисненето във вода, на плаж последно бях преди три години.

14.   Н 9, откъде накъде ще ми казваш къде да искам и да живея!?
Нямаме жителство вече, и с удоволствие бих живяла във Варна или Бургас. Не заради морето, то е бонус, а за спокойствието, зеленината, спокойствието, Морската градина...
Природата дава нещо, което късно оценяваме...
София ще ви я подаря един ден....

15.   Номер 9 кой си ти, че да казваш кой къде ще живее. Да не си собственик на града. Я се осъзнай малко. Ще живее къде си иска. Теб какво те бърка това. Егати наглостта.

16.   И аз обичам морето като отида не искам да се връщам.