Споделена история от Семейство

Много кофти ситуация
Мъж съм на 33. Ще започна от начало. Преди 2 години и половина се запознах през социалните мрежи с жена която има дете с проблеми. От ден втори това дете съм го приел, че ще е между нас. Съобразявах се с това че не иска да се отделя от майка си толкова лесно за да излизаме. Не след дълго разбрах че детето е с епилепсия и забавено развитие. Правих компромиси много от тази гледна точка, секс, излизания, пътешествия, такъв тип компромиси. След това започнахме да изпитваме нормалните проблеми от типа искаме да живеем заедно за да ни е по-спокойно и да сме си самостоятелни. Стигна се до там, че открихме един апартамент, аз поисках на заем пари за да мога да заплатя наем+депозит и да се нанесем, пари който успях след това върна за няколко месеца (сумата беше 1200лв). Нанесохме се и за отрицателно време тя започна да ми намира някакви косури, като го приех до някъде за нормално и си казах, че все пак живеем заедно и всички хора имат косури, няма как човек да е съвършен. Търпях я. Тук дойде и момента в който тя забременя. Всички сметки като наем, ток, вода, телевизия и т. н. плащах аз. Като цяло от изградените впечетления до този момент, виждах в нея една изнервеност спрямо болното си дете. Постоянно му викаше, като сме в мола или в парка хората около нас се обръщаха, защото и крещеше доста високо като не слуша. Това ме изнервяше. Не го приемах. Болно дете, с епилепсия и забавено равитие, проблеми с ученето, не може да говори добре и не и се разбира и т. н. Доста фактори заради които не би трябвало да очаква това дете да е като останалите. Като сме излизали само двамата с детето също си правеше поразиите и не слушаше, но не съм му викал. Къде му влизах във филма, къде с леко по заповеден тон се справях, но излизахме ли тримата почти всеки път като се опитвах да упражня накакви родителски права и малко по заповедно да говоря на детето тя се месеше и се карахме. Докато наближаваше момента за раждане, успях да спестя пари за подготовка за бебка и на 6-тия месец от нейната бременност и искарах 3000лв. за да ги спести в нейната сметка и каквот трябва, като кошара, дрехи, аксесоари да се взема с тези пари. Дойде момента и ми се роди прекрасно момиченце. Тя излезе в майчиснки. Взимаше заедно с пенсията на болничкото дете около 1100лв., като нейните пари аз никога не съм ги търсил. Ако се ходеше до магазина се решава на касата кой ще прати и няма дразги. Също така и оставях пари. Единствено като вземех заплата, отивахме в някой голям хипермаркет и правих покупки за целия месец за 200-300лв. Получавах добра заплата и успявах да го издържам това семейство както се казва, но с времето започна едно неуважение към мен. От работа се прибирах вкъщи и от вкъщи на работа. Не съм човек който ходи по кафета, кръчми, дискотеки, казина и т. н. Прибирах се от работа, каквото можех в началото помагах, като с времето се престрашавах да започна да къпя малката винаги аз вечер, да я мажа и да и правя масаж и да правя повече неща с нея и за нея. Помагах да се сготви, като се има предвид че не мога да готвя, но каквото можех от части в приготовленията помагах. Имало е случаи, в които и аз съм правил вечеря. Почти всяка вечер разчиствах масата, измивах чиниите, ако имаше пране го пусках или простирах/събирах докато тя гледаше бебка или обратното аз гледах малката. Започна да ми казва че нищо не съм правил, че трябвало постоянно да ги правя тези неща. В спор никакво зачитане на моята дума, ако аз тропна с крак тя тропва два пъти по-силно и се е стигало да големи скандали, и лошото в случая е, че има деца около нас. Преиначаване на думите ми, отговаряше ми на всичко, а ако аз се разкрещя ми връща и тя без да се усети да спре. На всичкото това отгоре през цялото това време не спираше да крещи доста често още от сутринта на болното си детенце, защото примерно е разляло вода или не прави това което тя и казва. Имало е моменти в които е държала малката на 8 месеца и се развиква на голямата а ушлето на бебенцето е на 5 сантима от устата и.... Много пъти съм и казвал да си промени подхода, и да прогледне, че с викане явно не става. Никакъв резултат. Мине малко време два, три дни пак и вика. Имало е момента в които съм бил свидетел как я обижда на „Ти тъпа ли си, това е числото 0, 10 пъти го повторихме”, да и посяга и да я удря. Винаги каквото ми е казвала че трябва да се свърши, да се отиде някъде да се купи нещо, съм казвал добре и го правим. Всичките пари които изкарвах ги харчех за семейството като не съм делил децата. Насреща получавах постоянно неуваженеи когато трябваше да ми се чуе думата. Общо взето така изкарах 9 месеца и се изнесох от апартамента, като не видях никакво отношение по този въпрос, а само като си решил разкарай се. В момента ми е много болно че не съм до бебенцето ми, но не исках то да расте в среда в която има постоянно скандали и то сериозни. Макар, че тя няма да спре да спре да овиква болното си дете. След всичко което ви споделих без задръжки, искам да ви попитам. Къде сбърках?

Коментари

1.   Здравей. Не си сбъркал никъде, поне съдейки от това, което си споделил тук. Проблема не си бил ти или болното дете. Жената очевидно има някакъв психически проблем, какъв точно би станало ясно след диагноза от специалист, но със сигурност нервите и агресията са и в повече. От това, което прочетох, се забелязва и липса на всякакво майчинско чувство. С две думи бившата ти жена най-вероятно е нарцисист, придружено с още няколко отклонения от нормата. Не се обвинявай, направил си каквото можеш, най-важното е да спестиш на детето си травмите и да му дадеш нормално и щастливо детство. Жалко за другото детенце.

2.   Сам си се набутал при майка с болно дете, ся ревеш. Какво си представяше, че ще е? Сега пък си си обрал крушите и оставил сама жена с две деца. Единият я е зарязал с болно дете, другия с бебе. Тази жена не от добро държание е така.
Мъжете в тая страна не струват.

3.   "Къде сбърках? "

Ами много червени лампи си пропуснал пич... Особено с това дете... Не знам колко пъти е писано и тук и на други места. Първо, ти нямаш права над възпитанието му, и трябва само да плащаш и търпиш. Второ - говори много за нея като хакартер. Точно защото детето е със специални нужди, това обикновено обединява родителите. Oсобено като жена, тя трябва да се усети, че това дете е огромна отговорност, и да се опита да задържи мъжа си. За да не усее, дори в такава сериозна ситуация... това какво ти говори? Е, вече ти е проговорило...

Принципно всяка жена прехвърля отговорността за провала на една връзка върху мъжа. ВСЯКА. Понякога е вярно, понякога не. Така че на приказки само, не се връзвай. Обикновено и двамата имат винаги, единия повече от другия. Но не си бил там, не си им светил да знаеш, само можеш да ти светне лампата, че има нещо, не да ги третираш като "жертви".

Принципно, НИКОГА не се обвързвай с жена, докато не сте се карали и не си я видял как реагира. Адекватна ли е, може ли да общува, може ли да се вразуми. Повечето - НЕ МОГАТ. Така както го описваш е - вижда само тя какво прави, само нейната гледна точка, и просто няма как да и угодиш. Те затова са САМИ. Има мъже които имат тоя синдром да "спасяват" жени с проблеми. Само че в повечето случаи те са създали тези проблеми, и ще ги създадат и с теб.

Крайният резултат го виждаш, поредното дете което ще израстне в токсична и непълноценна среда. Но повечето жени (за съжаление и мъже) продължават да не разбират, защо уважаващ себе си мъж избягва жени с деца...

4.   Сбъркал си единствено, че си си оставил детенцето при нея.

5.   Сбъркал си в това че не си говорил с нея за всичките ти мисли и чувства, от страх да не ти се разсърди си спестявал, но си забравил че тя не е гадателка и навярно дори не знае, че са ти тежали повечето неща описани в темата. Всички знаем, голяма част от българките викат, когато се чувстват недоразбрани, това са видели от техните родители а те от техните родители и така столетия поред. Но има начин да научиш любимата да не вика. Разбира се е нужен и разговор на спокойствие в приятна обстановка, че от викане полза няма, че нито ти, нито децата имате слухов проблем и чувате много добре и че разбираш че понякога я изнервяте, но да не забравя че също така я обичате, затова ще сте й благодарни да опита да се научи да не крещи, защото по този начин ви наранява жестоко. И тъй като човек в яда си често забравя че е обещал да не вика твоята работа е да й напомняш да не крещи. като всеки път когато се провикне, вместо да й се караш, й кажи с тон по тих от нормалното за разговор "скъпа ние сме тук, наблизо и те обичаме", нещо такова да стане вашия код, вместо нормалното за мъж българин "спри да викаш ма"
Сбъркал си и в това че не си създал в семейството си ритуал за разказване на кой как е минал деня, така жена ти щеше да разказва нейния ден, за да знаеш ти колко се е изморила покрай децата, а ти щеше да разказваш твоя ден за да знае тя колко си изморен и да ти спести доста домакинска работа.
Такива подобни неща правят семейството, СЕМЕЙСТВО, това което описваш ти е съжителство със съквартиранти.

6.   Стореното е сторено вече, все тая кой и къде сбъркал. Опитай се да си вземеш детенцето, ще е трудно, но не и невъзможно при така описаните обстоятелства. Но действай сега - колкото повече чакаш, толкова по-малък ти е шансът.

7.   Грешката ти е още в самото начало, че си се запознал с жена с дете братко. Оттам тръгва всичко, не си виновен за нищо друго.

8.   От Автора:

До 6. Детето няма как да си взема. Нямам преки доказателства освен думите ми. Отделно е бебе на 9 месеца. Говорил съм и с адвокат.

9.   А ти какво очакваше, че ще е лесно и просто ли? Гледането на болно дете със забавено развитие не може да не е оказало влияние върху психиката й. Жена с дете по принцип е предпоставка за проблеми, защото не си му баща, а такова със забавено развитие - още повече.
Опитай да си вземеш малкото дете, поне то да не живее в такава обстановка.

10.   Да бе, мъжете не струват, че тоя пич не стои да я търпи, да си дава последната стотинка, а тая да го прави на лайно. Ако мъж правеше така на жена, щяхте веднага да наскачате, злобни лелки с двоен аршин.
Давай зор за споделено родителство и си гледай детето!

11.   Грешката ти е че като всички мъже когато се видят с някой лев вземат някоя кифла много по слаба и бедна от тях, а ти на всичко отгоре си взел и жена с проблемно дете чиято психика е явно разбита и си очаквал уважение от човек който си видял че дори болното си детенце не уважава а му крещи и мачка. Аз ако съм ще е побъркам със социалните и ще си взема детето.

12.   Затова има доктори, лекувай я тази истеричка, иначе ходи от време на време да си поиграеш с децата, така и те ще са щастливи. Помагай с пари и следи поведението на майка им. Гледай филма "Укротявяне на опърничавата" с Елизабет Тейлър, може да ти помогне, ще видиш как се укротяват такива жени. Като си толкова паралия, наемете си домашна помощница, но най важно е, води я на психолог, той ще ти каже какво да правиш, тук само си губиш времето.

13.   Авторе, номер 3 е право в целта с коментара си.

Няма смисъл да го повтарям същото, само ще добавя - за да опознаеш една жена / човек е необходимо време. Следващия път, преди да се обвържеш, изчакай да минат поне 2 години (две години, да) за да разбереш една жена и да я видиш в истиснката ѝ светлина. И в добро и в лошо. Ти точно след два дни си решил - ТЯ е. За съжаление, когато мъж като тебе няма избор, ще яде и помия вместо да стои гладен. И аз съм бил в подобна ситуация, знам какво се случва.

Сега какво да направиш. Няма да ти чета морал, ще ти кажа това което ти дори не смееш да си помислиш. Това е най-добрия избор/резултат за ТЕБ. Не за жената, не за детето ти, а за теб самия: Оставяй всичко!
И нея, и дететото ти. За първото ѝ дете хич не трябва да ти пука. Оставяй докато още не си се привързал към бебето и не си прекарал достатъчно време с него. Хич не се чувствай гузно, гледай собствения си интерес. Каква ти е алтернативата - постоянни разправии с една луда жена ли? Набутване на цялата ти заплата/пари за "издръжки" и разходи? . Имаш късмета че това не с еслучва от другата страна на Атлантика - тогава щеше да ядеш хурката здраво. Тук най-много да те одрусат 150 лева на месец за издържа за твоето дете. И сам виждаш льольовци като тебе е пълно - следващия рицар ще се втурне да я спасява в комплект с вече две деца. Прочети, дори в момента има актуална тема десетките теми/коментари от мъже които се забъркват със сингъл мами. Споикойно, детето ти няма да гладува. Няма никакво значение дали ще израсне без теб или с теб, ако средата е такава каквато я описваш. Тая жена няма да се промени. Детето ти ще израстне в нестабилна среда, както и да го погледнеш. След това ще си има своите daddy issues, което пък допринася за благото на бъдещите Играчи.
Следващия ти по-добър вариант - съдебни спорове за попечителство само над твоето дете - ти ставаш родителя и всички грижи и отговорности са единствнео за теб. Считай тук пак си заробен поне още 18 години. Мнозинството от жени жени ще те отбягват като чума в бъдеще, защото никоя не иска да гледа чужди ремаркета. Само мъжете сме достатъчно глупави да го правим, жените са по-практични и разумни в това.

Колкото до тебе - гледай да не бъдеш льольо в бъдеще. Няма нищо по-страшно / жалко от мъж който е зажаднял за малко женско внимание. Готов е на всичко - както виждаш сам - да се занимава с луди деца, но и едновременно да предаде дори приятелите си за малко женско внимание. Аз лично избягвам хора като тебе в живота - появи ли се жена - те са готови да потъпкат всякакви принципи заради една вагина.
Трябва изцяло да промениш възгледите/принципите в живота си и да осъзнаеш че да си Мъж е трудна задача - включва постоянни тежки избори, както и настоящия ти, поемане на пълна отговорност за Живота ти, за своите действия и бездействия. В противен случай биваш постояно използван за чуждите цели/интереси. Избора е твой - последствията също.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

14.   Продължение на заглавието-... в която се набутах сам.
Грешката ти е, авторе, че си се събрал с неподходящия човек. И много си го търпял. Показал си, че си слаб и се примиряваш да си в подчинена позиция на един провайдър, изпълнител на чужди желания. Обезличил си се като човек и като мъж. Тази жена е като енергиен вампир, просто е вземала от теб, какво ти е дала насреща? Ти най-добре си знаеш. Според мен търсил си семейство, имал си илюзия за такова. Грешка е и че си направил дете на тази жена. Вече си виждал каква е, как се отнася с детето си, болно при това, а си осъдил и твоята дъщеря да расте в подобна лудница. Защото тая ще овиква не само едното си дете.
Като си осъзнал нещата си дезертирал, спасил си себе си и си зарязал детето си. Да беше проявил разума да го направиш преди, а не след като я забремени. Има един как да го нарека, глас на разума ли, здравословен егоизъм ли, самосъхранение ли, което си пренебрегнал. Сега за това обаче ще плаща детето ти.
За протокола - жена съм, омъжена с деца.

15.   Много ми стана мъчно за голямото детенце.

16.   15, на мен и за малкото. Голямото не знам доколко е адекватно и осъзнава ситуацията, но малкото със сигурност ще има съсипана психика.

17.   Много тъжно ми стана за децата, след като прочетох написаното.
Винаги съм мислила и вярвала, че хората могат да се променят, няма ли някакъв шанс да оправите отношенията си... заради децата?

18.   Няма как грижите за болното й дете да не се е отразило на психиката й. Нямаше ли начин да й помогнеш, да поговорим с нея, да й кажеш, че може да разчита на теб. Трябваше да потърси и професионална помощ.
То така е най-лесно да си тръгнеш но грижите за децата остават без значение, че болното не е било твое.
Трябва да помислиш как да помогнеш на децата защото все пак вече си приел болното дете като част от семейството.
Грижила съм се за такива деца и знам колко е трудно. На всеки би се отразило на психиката.