Споделена история от Семейство

Какво да правя?
Здравейте. Момиче съм на 14 години. Днес се случи нещо, което ме съсипа! Недейте да ме обвинявате, че съм си съчинила историята, защото не съм!
Докато се оправях за училище, чух, че баща ми влиза в банята ми. (живеем в къща и всеки има собствена баня) По едно време той ми изкрещя името (ще запазя анонимност в темата ми) и аз отидох в банята, за да видя какво става. Оказа се, че докато е проверявал дали имам тоалетна хартия, е видял една серия на Гарние (марка, която той не харесва и ми забрани да я купувам) и ми удари звучен, силен шамар през устата. Докато му обясня, че така и така, комплектът на Гарние ми е подарък, (истината) той ми каза: "ИЗЧЕЗВАЙ, НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ГЛЕДАМ! " и ме изплаши до смърт. Изпрати ме да ходя пеш на училище, вместо да ме закара. Дори когато тръгнах, не ми каза "Довиждане".
Страхувам се, че думите му да изчезна и нежеланието му да ме чува и да ме гледа не са само блъф, а истина. И друг път се е случвало да се скараме жестоко и той да каже това, но никога не е било за такава дреболия.
По принцип живеем в малък град и ако наистина си събера багажа и си тръгна, на баща ми няма да му е много трудно да разгадае къде съм, защото има три места, където мога да отида: при леля ми, при най-добрата ми приятелка или при другата ми най-добра приятелка, която живее на село. Разбира се, ако си тръгна, баща ми ще тръгне да обикаля по къщите и ако ме открие, ще ме прибере у дома и ще избърше пода с мен.
По принцип, когато ми е много сърдит, той млъква, не ми говори, каквото и да му кажа, а ако започна да плача, той излиза някъде, за да не ми слуша истериите. Като му се обадя след училище да му кажа къде съм, той ми вдига, говори ми все едно всичко е наред и въобще скандал не е имало, а като се прибере вкъщи, пак "онемява". Знам му изтърканите актьорски игри, но не желая да се случва отново.
Въпросът ми е - да напускам ли дома си, или да отида при леля ми или при някоя моя приятелка? Разчитам на помощта ви, защото ми е изключително гадно и отново ви казвам - ИСТОРИЯТА Е РЕАЛНА, НЯМА НИЩО ИЗМИСЛЕНО!

Коментари

1.   Докато не навършиш 18, ще му търпиш нормера, такъв е живота... За съжаление няма психически тестове преди да станеш родител. В по-развитите държави има разни програми за защита на децата, ама тук...

2.   Имаш ли майка? Ако живеете сами с баща ти- ДА, говори с леля си ако и имаш доверие и поискал да живееш с нея.
Тя е жена, а ти си навъзраст в която ти трябва женско доверие, Разговори, насоки.
Баща ти НЕ трябва да ти влиза в банята- НИКОГА!
Спомени и това на леля си.

3.   Защо си му ядосана? Не разбирам, той ти забранява да ползваш дадена марка продукт, защото е нискокачествена, за бедняци, които нямат собствена баня и чийто бащи не ги возят до училище на 14г възраст, а се возят с автобуса. Оказва че неговата дума нищо не значи за теб, било дреболия да прекрачиш негова заповед. Това че е подарък, не значи че трябва да го ползваш, защо не е оставен в килера или дори изхвърлен, а сложен в банята ти с цел ползване, вероятно се е виждало че вече е ползвано. И вместо да мислиш как да му се извиниш и да обещаеш че вече няма да слагаш болкуци по тялото си, ти мислиш да бягаш? Щяла да си обере багажа, чий багаж ще обираш, та всичко което имаш го е плащал той!

4.   Не напускай дома си. Изчакай го да се успокои и поговори с него. Майка ти къде е и защо не се намеси?

5.   От авторката: Майка нямам, защото тя почина преди няколко месеца. Живея заедно с баща си, а забравих и да допълня, че имам сестра на 18. Относно съветите ви - благодаря, че ми ги дадохте и благодаря, че ми прочетохте темата.

6.   До 2 Прекалено мръсно подсъзнание имаш, авторката въобще не е била в банята си, а бащата е влязъл да чисти и подрежда, не да гледа къпещо се дете.

7.   Н 6, бащата НЯМА място в ИНТИМНОТО пространство на 14 г си дъщеря дори тогава, когато тя не е там!
Каквото му трябва- ще пита нея!
За чистенето на нейната баня- отговаря тя!
Не ми обяснявай как влязъл да и чисти банята... и после изведнъж полудял за това каква козметика ползва тя. Родил и в козметиката- на 14 г си дъщеря!!! В какво още рови в НЕЙНАТА баня? !
Млък!

9.   Няма право да се рови в нейната баня. Това каква козметика ползва си е нейна работа. А и не може ли като нормален човек да й каже, че не е редно да ползва някаква козметика.
Баща й не трябва да прави такива неща, ужасен е.

10.   Не е редно това, което той прави с дъщеря си. Ужасен е.