Споделена история от Семейство

Съжителството със жената е трудно
Привет :)

От година и половина живеем с приятелката ми в мой апартамент, за който си дадох горе долу всичките пари, аз го ремонтирах и плащам сметки и поддръжка.

То хубаво ама чувствам че все едно жената е като Гост у нас, някакси не я боли за това жилище и това ме дразни.

Ще дам няколко ситуации, вие кажете дали и при вас е така.

* Всички сифони вкъщи се задръстват с женски дълги косми, и всеки път аз трябва да ги чистя.

* Тя готви малко повече, но никога не се сеща да почисти филтрите на абсорбатора, нито един път, дори да са станали супер мазни, не може да се усети.

* Предната вечер съм си забравил ключовете от външната страна на входната врата. На сутринта тя излиза сутринта, оставя ключовете да си стоят така. Аз след няколко часа излизам и ги виждам. Питам я, защо не ми е казала, тя ми казва че не ги е видяла като е излизала

* На ТЕЦ сме в апартамента и миналата седмица го пускат, съответно аз съм пуснал всички радиатори да видя дали тече от някъде, обезвъздушил съм ги, и след това съм ги намалил. Обаче съм забравил един от радиаторите в тоалетната която не ползваме. След това за два дни съм отишъл при родителите ми, като съм я оставил сама. Връщам се и виждам че радиатора си стои на макс, даже дрехи се сушат на него. Викам от кога е така: тя ми казва еми ти така го беше оставил от два дни и не съм го пипала. Съответно плащаме излишни пари за ТЕЦ.

* Жената готви нещо в тенджерата, обаче по недоглеждане и силен котлон, водата кипва и се разлива по плота, тя го вижда и супер бавно и спокойно се насочва към котлона и тръгва да забърсва. Не спира котлона и водата продължава да се разлива. Казвам им че е важно да се подсуши бързо защото може да изгори плота, тя ми вика: не знаех че можеше да изгори.

И още такива примери мога да дам, но разбирате идеята. Буквално всеки един ел. уред вкъщи аз трябва да го сервизирам и да го наглеждам за да бъде ок положението.

Преди това живях със съквартирант мъж, доста по добре беше, всякакви неща които се разваляха заедно сме ги оправяли и сме си помагали, деляхме сметки, дори някой да забрави бойлера, друг го е изключвал и т. н.

Не знам какво да правя, малко съм се депресирал честно казано, супер по трудно ми е съжителството спрямо мъж, не само като пари, но и като усилия. Иначе всичко друго във връзката си е добре, секса е супер, разбираме се емоционално, само дето никакво техническо мислене.

Мерси че прочетохте докрай :)

Коментари

51-56 от 56

54.   Блек сабат, защо му се връзваш на чичото. Той нито има жена, нито има деца, нито има акъл, нито има психично здраве.

55.   53, ех, че си и ти ама!!! Black Sabbat, признавам си честно, че единствено теб харесвам тук от жените. Харесва ми начина ти на мислене, който малко жени притежават. С патриархално възпитание съм, което дължа на баба си и майка си и съм горд с това. Не знаеш как точно се ожених, и да, жена ми ме обича, и аз нея. Някога, преди 28 години се запознахме в една дискотека. Тя много ме харесала, но не смеела да ми го каже. Приятелите ми скроиха номер, запознаха ни и после се изнизаха, като ни оставиха сами. Беше най-красивото момиче от тези, които познавах и естествено интересът ми към нея се засили. Излязохме няколко пъти и нещата потръгнаха. Беше толкова скромна и красива, че не смеех да поискам това, което мъжете искат от жените. Така или иначе, дойде и този момент и останах силно изненадан. Аз я разпечатах, никой мъж не я беше докосвал. И така след близо година се оженихме, а след това дойдоха и децата. Първото падна, не разбрахме причината. След кюртажа досторът каза, че имала обърната матка и трудно забременявала, обаче не се оказа прав. След година забременя отново и се роди първата дъщера, а след още три и втората. Много ми е мъка, че нямам син. Всеки мъж иска да има своето продължение. Аз работих и в системата на ОСО (организация за съдействие на отбраната). Абучавах момчета донаборници за казармата (радиотелеграфия модерен петобой и др. ) Умирах от завист, когато разговарях с бащите им, питаха ме "как е синът ми, добър ли е"? Аз нямах такъв, щях да го направя перфектен и физически много силен. На шега казах на жена ми, хайде сега да си направим и едно момче, а тя толкова се обиди, чак се разплака и ми каза, като искаш момче иди ти да си дереш задника да го раждаш. Не ми говори два дни, но после нещага се успокоиха. Грешиш Black Sabbath, жена ми не ме търпи заради парите ми, а си ме обича такъв какъвто съм. Тя също работи, защото иска. Нейната заплата е около 1400лв, това е направо социална помощ. И моята заплата не е кой знае колко висока, ако 5-6 000 лв на месец ги имаш за голяма сума при днешната инфлация. Вярно е, че имам около 100 декара земя и получавам годишни ренти, но и това е малко в сравнение с останалите, които с далавери изкарват много пари. Когато казвам, че жените паразитират на гърба на мъжете имам предвид социума днес и това е вид метафора, която ти би трябвало да схванеш, защото виждам висока интелигентност при теб, която е рядко срещата при жените. Равенството и равнопоставеността м/у половете е във вреда и на двата пола, но много повече е вредно за жените. Жената няма как да е равна на мъжа, защото освен физически той я превъзхожда всячески. От това следва, че днешната система е сбъркана и отношенията м/у половете са много повече враждебни, от колкото хармонични. По подразбиране е, че жените (не всичси, само феминистките) искат чрез феминистични закони да наказват мъжете, а мъжете винаги да плащат заради патриархалното минало, когато оценката за женската същност е била различна от днешната. Само че, доста мъже това не го допускат и се стига до летален край за някои жени, въобразили си, че са недосегаеми и законите винаги ще наказват мъжете заради женските безобразия. Хайде сега Black Sabbath сложи си ръка на сърцето и кажи, нормално ли е жена да осъди мъж за изнасилване преди 30 години и без никакви доказателства??? Днешната женска извратеност е прескочила рамките на допустимост и за това мъжете раздават своята мъжка справедливост. По тази логика казвам, че няма невинна жена, но има различна степен на женска виновност. По библейска презумпция жената е виновна, и за това Господ я е наказал да ражда мъчително, а раждането е единственота и опция-предназначение в природния алгоритъм! Мъжът винаги ще е над нея, поради по-съвършената си физиология, която е природна даденост. Колкото до смяната на крушки, то и децата на по 10 години също могат да ги сменят, не е никаква философия. Тук говорим за мъжките и женските технически способности. Аз се занимавам с електроника, и смея да твърдя, че няма жена в България или дори в Европа, която да е на моето ниво. Мъжете притежават вродена интелигентност за разлика от жените. За това майсторите още от древността до наши дни са все мъже. Това не могат да преглътнат феминистките и за това беснеят и се чудят какви нови репресивни закони срещу мъжете да измислят, които винаги ще рефлектират вържу женския пол.
Поздрави от Херкулес (53, ех, че си и ти ама!!! Black Sabbat, признавам си честно, че единствено теб харесвам тук от жените. Харесва ми начина ти на мислене, който малко жени притежават. С патриархално възпитание съм, което дължа на баба си и майка си и съм горд с това. Не знаеш как точно се ожених, и да, жена ми ме обича, и аз нея. Някога, преди 28 години се запознахме в една дискотека. Тя много ме харесала, но не смеела да ми го каже. Приятелите ми скроиха номер, запознаха ни и после се изнизаха, като ни оставиха сами. Беше най-красивото момиче от тези, които познавах и естествено интересът ми към нея се засили. Излязохме няколко пъти и нещата потръгнаха. Беше толкова скромна и красива, че не смеех да поискам това, което мъжете искат от жените. Така или иначе, дойде и този момент и останах силно изненадан. Аз я разпечатах, никой мъж не я беше докосвал. И така след близо година се оженихме, а след това дойдоха и децата. Първото падна, не разбрахме причината. След кюртажа досторът каза, че имала обърната матка и трудно забременявала, обаче не се оказа прав. След година забременя отново и се роди първата дъщера, а след още три и втората. Много ми е мъка, че нямам син. Всеки мъж иска да има своето продължение. Аз работих и в системата на ОСО (организация за съдействие на отбраната). Абучавах момчета донаборници за казармата (радиотелеграфия модерен петобой и др. ) Умирах от завист, когато разговарях с бащите им, питаха ме "как е синът ми, добър ли е"? Аз нямах такъв, щях да го направя перфектен и физически много силен. На шега казах на жена ми, хайде сега да си направим и едно момче, а тя толкова се обиди, чак се разплака и ми каза, като искаш момче иди ти да си дереш задника да го раждаш. Не ми говори два дни, но после нещага се успокоиха. Грешиш Black Sabbath, жена ми не ме търпи заради парите ми, а си ме обича такъв какъвто съм. Тя също работи, защото иска. Нейната заплата е около 1400лв, това е направо социална помощ. И моята заплата не е кой знае колко висока, ако 5-6 000 лв на месец ги имаш за голяма сума при днешната инфлация. Вярно е, че имам около 100 декара земя и получавам годишни ренти, но и това е малко в сравнение с останалите, които с далавери изкарват много пари. Когато казвам, че жените паразитират на гърба на мъжете имам предвид социума днес и това е вид метафора, която ти би трябвало да схванеш, защото виждам висока интелигентност при теб, която е рядко срещата при жените. Равенството и равнопоставеността м/у половете е във вреда и на двата пола, но много повече е вредно за жените. Жената няма как да е равна на мъжа, защото освен физически той я превъзхожда всячески. От това следва, че днешната система е сбъркана и отношенията м/у половете са много повече враждебни, от колкото хармонични. По подразбиране е, че жените (не всичси, само феминистките) искат чрез феминистични закони да наказват мъжете, а мъжете винаги да плащат заради патриархалното минало, когато оценката за женската същност е била различна от днешната. Само че, доста мъже това не го допускат и се стига до летален край за някои жени, въобразили си, че са недосегаеми и законите винаги ще наказват мъжете заради женските безобразия. Хайде сега Black Sabbath сложи си ръка на сърцето и кажи, нормално ли е жена да осъди мъж за изнасилване преди 30 години и без никакви доказателства??? Днешната женска извратеност е прескочила рамките на допустимост и за това мъжете раздават своята мъжка справедливост. По тази логика казвам, че няма невинна жена, но има различна степен на женска виновност. По библейска презумпция жената е виновна, и за това Господ я е наказал да ражда мъчително, а раждането е единственота и опция-предназначение в природния алгоритъм! Мъжът винаги ще е над нея, поради по-съвършената си физиология, която е природна даденост. Колкото до смяната на крушки, то и децата на по 10 години също могат да ги сменят, не е никаква философия. Тук говорим за мъжките и женските технически способности. Аз се занимавам с електроника, и смея да твърдя, че няма жена в България или дори в Европа, която да е на моето ниво. Мъжете притежават вродена интелигентност за разлика от жените. За това майсторите още от древността до наши дни са все мъже. Това не могат да преглътнат феминистките и за това беснеят и се чудят какви нови репресивни закони срещу мъжете да измислят, които винаги ще рефлектират вържу женския пол.
Поздрави от Херкулес (Storm bringer)! )!

56.   55 съм, съжалявам за дублирането, имаше вирус в клавиатурния драйв, компютърът не беше мой. Дано не съм оттегчил някого четейки поста ми, извинявам се за което!

57.   Авторе прав си. Жената няма елементарна култура.
Толкова ли е трудно да се сети да почисти сифона от космите й.
И аз съм жена но винаги си почиствам космите.
А за ключовете и моя мъж ги е забравял но аз винаги съм ги виждала.
Винаги съм му се карала, че е опасно някой може да влезне.
Може би жената е бързала затова не ги е видяла.
Да не е малоумна да ги види и да си трае. Безотговорна е.
Не я оправдавайте с това, че е жена. И аз съм жена и какво не мисля, че някой трябва да се защитава защото е жена. За мен хората са равноправни.
Без значение мъж ли е или жена човек трябва да пази дома в който живее.
Най-вероятно автора плаща всички сметки затова на жена му и е лесно да не пази дома.
Ами ако живее сама дали ще прави така едва ли. Няма да е толкова безотговорна ако се наложи да плаща за всичко сама ще мисли повече.

Авторе пращай я при майка й да я превъзпита. Това е безхаберие да не ти пука за дома в който живееш.
Да не всеки има технически познания но елементарна култура трябва да има.
Трябва да се пести от парното.
По въпроса с ключовете и двамата имат вина. И при нас с мъжа ми се случват такива неща но аз не се оправдавам с това, че съм жена. Ако не видя ключовете и аз ще съм виновна.
Моя мъж често забравя котлоните но аз не се сърдя изключвам ги. Опасно е защото може да стане пожар но все пак двама души са за да се допълват и да си помагат.
Авторе опитай се да поговориш със жена ти за парното и за абсорбатори.
Не я оправдавам защото е жена но не всеки има технически познания.

За това с водата от котлона няма оправдание. И то авторе като си видял, че кипи защо не я изключи бързо.
Жена ти да не е малоумна, че да не я изключи. Май и на двама ви нещо ви има.

58.   Жените се защитавате една друга. Жена съм но за мен не е оправдание някой да не направи нещо защото е жена. Ако не може жена да почисти абсорбатори ще се сети и ще каже на мъжа си, че трябва да се почисти както и каквото друго се налага да се свърши.

71.   Това очевидно е твоят дом, не неиният. Тя не ти е съпруга, а приятелка. Всичко там си го направил и обзавел по своя вкус, не по неиния - за нея е заварено положение, тя думата няма, нито права. Утре ще се разделите - ти си оставаш у вас, тя си хваща пътя. Аз не виждам причина при това положение, защо очакваш да се държи като че ли е в собствен дом.

51-56 от 56