Споделена история от Семейство

Мъжете трябва да издържат жените
Здравейте.
Отгледана съм в семейство, в което дядо ми се е грижил финансово за баба ми, както и прадядо ми за прабаба ми. Дядо ми е възпитал чичо ми и баща ми на същото нещо. Според родата от страна на баща ми, ако един мъж позволи жена да му плати сметката, не е мъж. Ако не може да се грижи изцяло за препитанието на семейството, значи не заслужава да има семейство. Баща ми и майка ми са възпитали мен и брат ми по същия начин. Откакто се помня баща ми винаги е казвал на брат ми, че трябва винаги да се грижи финансово за жената на сърцето си, или тази която ухажва. Казва му, че в негово присъствие любимата му и дъвка не трябва да си купи сама. Та.. аз така съм възпитана. Жените си стоят вкъщи, чистят, готвят, грижат се за децата, а мъжете се грижат за финансовото благополучие.
Така ме възпитаха, така и се ориентирах с какъв мъж да се задомя. Той има същите разбирания като моите, аз се грижа вкъщи за децата, чистя, готвя, той ходи на работа, прибира се и гледам да му бъде възможно най-спокойно и да не го обременявам с грижи за домакинството, да не го напрягам по никакъв начин, да не правя скандали, да не му задавам тъпи въпроси и като цяло, колкото и грозно да звучи, обичам да му слугувам и ми харесва да му гладя дрехите, да му правя масаж, да му готвя каквото пожелае, да изчистя след него, след като си в оставил мръсната чиния на масата. Просто ми харесва се грижа за него и за децата. Харесва ми да бъда домакиня и да не работя, да се отдам изцяло на семейството. Така съм научена, това съм видяла вкъщи.
Но много хора, особено жени, намират поведението ми за ненормално. И много често чувам упреци от жените. Вечера например една позната ме попита дали цял живот ще съм слугиня и защо не си намеря работа по специалността, която изучих, а му слугувам на този “търтей” вкъщи. На което аз разбира се отговорих, че не е търтей, а си скъсва дупето от работа, за да сме добре с децата. Оттам тя започна да обяснява колко е хубаво вечер да отидеш “на кръчма”, да обикаляш кафетата, да се срещаш с колеги и колежки, да имаш думата в семейството.. еми на мен не ми харесва. Искам мъжът ми да взима всяко решение, той да коли и да беси, нали затова е главата на семейството? ! Харесва ми този патриархален модел.
Но това, за което ви разказах, е един случай. Имам още стотици такива. Мъжете разбират тази моя природа повече от жените. Жените ме гледат лошо, като малоумна тъпанарка, защото искам да бъда домакиня. Толкова ли е странно това в днешно време? Не съм феминистка, няма и да бъда, нито подкрепям това движение. Искам да бъда жена, а мъжът да бъде мъж. Защо това е странно…

Коментари

1-50 от 114

1.   Мене ще ме е срам аз лично да нямам "мои" пари с които една дъвка да си купя. Като се прибере половинката в къщи да му кажа"мило, искам да си купя една вафла, дай пари". А когато остарея да нямам пенсия, или по тая логика като не работя, съответно нямам здравни осигуровки. Живеем в 21век и жената е рамо до рамо с мъжа. Тя гласува, кара кола, работи и т. н. Сега са други времена, а ти все едно живееш 300години назад!

2.   Ужас! От мъж НЕ ЩЪ нищо. Моето си е мое, неговото да си го държи, да го дава на родители, близки, приятели, на който ще. Даже и едно кафе не приемам да ми плати. Това, което си описала е доброволно робство. Напрегнах се само докато го прочета.

3.   Хитруша си и ти.

4.   Е, ти се описа като жена мечта и те го знаят, затова завиждат.

5.   Изобщо не е странно ами точно така трябва да бъде. Повечето жени си мечтаят за това, но не могат да намерят истински мъже, които да им дадат възможност да са в ролята, която им е определена от Бога-да раждат деца и да ги отглеждат и възпитават спокойно. И тогава ги е яд и завиждат.

6.   Ти си доста странна жена. Що си мислиш, че някой ти е длъжен да се грижи за теб, а ти да седиш вкъщи със скръстени ръце. Ето затова не искам да се женя. Жените си мислят, че мъжете са им длъжни и трябва да ги водят за ръчичка като малки деца, понеже жените явно са прекалено смотани и неоправни и не могат да се оправят сами в тоя живот - затова все си търсите някой шугър дади, който да ви плаща всичко. Безплатен обяд няма, научете се, "жени"!

7.   Що за разбирания и живот е това? Реално си напълно безполезна. Единственият плюс е че просто си родила, оттам насетне мъжа ти може и домакиня да си наеме, за да върши същите неща. И след като си възпитана по този начин защо си се хващала да учиш образование, при условие че живота ти е предопределен? А един ден с пенсионирането какво правим, като няма да имаш 1 ден трудов стаж? Мъжа ти ще трябва да те издържа до самия край! Ами ако стане така че се разделите? Кво правиш?

8.   Тук има едно Но- ако мъжо те напусне, без трудов стаж и работа за къде си? Ако се случи нещо и остане на легло? Ами пенсия?
Не вдявам как има толкова мързеливи жени, които си умират да са робини. Да получават джобни. Да са домакини, защото е най-лесното. Да минават цял живот между капките.
В моето семейство всички жени са работили. И аз работя. Бих умряла от скука, ако трябва да стоя само вкъщи, да готвя, чистя. Да зяпам сериали и да си дрънкам глупости с други мързеливи жени. Целият ми свят да се състои от домакинстване, мъжо и някакъв телевизор. Такива жени лично за мен са глупави и кифли.

9.   Поздравление Авторке!

Това е едно истинско семейство на Мъж с Жена. Това е допълването на Мъжката с Женската природа. И о, чудо! Всички са щастливи - и ти, и мъжът ти, и децата. Няма как да го обянсиш на съвремените жени/момичета, подобни семейства са изключенията. Бъдете винаги такива и двамата, така и децата ви ще имат същите модели на поведение, което е страхотно.

Остави ги съвремените жени сами да си решават съдбата, знаеш какво ги чака - пропиляна младост, нерви, станали вече на 40 - независими и с ненужна кариера. И нещастни!

Бъдете здрави!

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

10.   И баща ми винаги е давал повече пари в къщи, но майка ми докато е била здрава е работила.
И у нас винаги е било чисто, сготвено, изпрано и вс беше наред.
Но само мъжа да работи -това само в приказките го има, защото живота е много скъп и няма как да стигат парите, освен ако не сте милионери.
И в филмите го има но и в реалния живот но само при богаташи.
Ти трябва да работиш и да се грижиш за дома а ако един ден се разделите кой ще ти дава пари??
Без трудов стаж и без пари не става нищо.
Ми след време каква пенсия ще взимаш???

11.   Виж сега, ти си решила така. Ок, в това няма нищо лошо. Щом си щастлива, добре.

Сега, ще ти кажа моята гледна точка като мъж. Родата на баща ти са със супер антични разбирания за семейството. Те гледат на жената като просто някакъв аксесоар. Това ме подразни в цялата ти история.

Аз съм женен от 10 години, имам и две прекрасни дечица и обожавам жена си. Тя също е домакиня, но две неща:
1. Ние живеем в друга държава
2. Тя сама го реши. Никой не ѝ е казвал от малка, че тя става само за това.

Родата на баща ти, а и самият ти баща трябва да е наясно, че 15 век отдавна е минал. Ако имаш братя, силна се надявам те да имат глави на раменете си и да не търсят точно такива жени.

12.   Щом така ви е добре и на двамата, аз не виждам защо трябва да ти пука от хорското мнение.
За мен например твоят начин на живот не е опция. Не бих допуснала да съм толкова зависима от който и да е, нито пък е "моето" да слугувам на който и да е, но не ми пречи по никакъв начин, че ти го правиш.
Лошо впечатление направи със сравненията, които уж ти дали за кръчми и подобни... накланя ми мисълта, че по- скоро ти се дразниш от тях, може би свободата им?
Единственото иначе, което аз отчитам като евентуален проблем е ако (недей боже) мъжът ти почине. Изглежда поне, че си абсолютно неспособна да се справиш без него.

13.   Защо то ва им е станно ли? има няколко причини, за които се сещам. Имай предвид че уважавам избора ти и щом се чувстваш добре и си щастлива те подкрепям с две ръце.
Първата причина е че днешния европейски свят е устроен материално и никоя държавна институция няма да те защити ако се разделите с твоя мъж. При евентуален развод, няма да получиш нито частичка от семейното имущество което сте закупили, защото само той би доказал доход по време на брака и съответно ще му признаят че той е изплащал жилище, автомобил и т. н., за теб нищо.
Второ в случай на раздяла децата остават с него съдът предполага че ти няма да ги възпиташ на труд и плащане на данъци и осигуровки, щом ти сама не го правиш, а държавата има нужда от бъдещи роби, които да плащат.
Трето в случай че заболееш и получиш процент инвалидност няма да имаш право на инвалидна пенсия, защото нямаш стаж. Едно от изискванията за отпускане на инвалидна пенсия е стаж над 5 години, нищо че ще докажеш висок процент неработоспособност.
Четвърта причина е че в днешно време хората от мъжки пол са много но мъжете са малко. Няма достатъчно такива които са мъже и биха поели сами мъжките задължения за финансовото благополучие на семейството.
Петата причина е че повечето жени не са възпитавани като теб и за тях "слугуването" е унижение, а не гордост. За тях е унижение да измият тоалетната в къщата си, тоалетна която ползва само семейството им.
Шеста прчина е че днешното поколение хора са научени/възпитани на егоизъм и не осъзнават удоволствието от грижата за друг човек, въобще не могат да приемат да се грижат за нещо различно от себе си или най много за домашен любимец и до там, грижата за друг човек им е чужда и ги отвръщава. Става въпрос и за жени и за мъже, нито мъжете са съгласни да се грижат за някой друг нито жените, това е главната причина и за ниската раждаемост в европейските общества. Самата мисъл да създаде дете и да трябва да се грижи за него 20 години ги отблъсква от решението да родят/направят дете.

14.   Живей си така, както ти харесва и си щастлива, но не всички сме като теб. Само да не изпаднеш в ситуация след десетина години мъжът ти да те смени с някоя по-млада и нова жена, а ти тепърва на 40-50 да излизаш на пазара на труда и на квартира. (Не е единичен случай от хората около мен) Да не говорим, че и пенсия няма да имаш, не че е нещо, на което можеш да разчиташ.
Че ей тогава, ще видиш кон боб яде ли. Затова аз никога не бих си позволила да завися от мъж дори и за дъвка. Ако трябва няма да спя 25 часа в денонощието, но няма да позволя мъж да ми каже “Нямаше да имаш това, ако не бях аз”. Глупаво и наивно е, да разчиташ в днешно време на нещо толкова лесно разтрогващо се и заменимо като любовта и мъжете.
Ж23

16.   Аз съм напълно съгласен с авторката (ако темата не е измислица и е написана от омъжена жена). Истина е, че векове наред мъжът издържа отдалата девствеността си за него жена, която преди това не е била с други мъже и му става невеста млада, за да роди също млада - когато е най-хубава и здрава.

В наши дни почти всички жени обаче не споделят тези вековни обичаи (макар да изискват все повече пари от мъжа) и предпочитат да или да раждат на късни години, или въобще да не раждат. А половия си орган повечето момичета го предлагат рано - още в 5-6 клас. Устите си ги предлагат 1-2 години по-рано по пейките в междублоковите пространства и по купони. И не на мъжа, с когото да споделят остатъка от живота си, а на поредица от момчета и мъже. Това е техен избор и никой не може да го оспорва. Щом съзнателно са решили така, точно така и се случва по тяхно изрично желание.
Много от тях не са и добри домакини, но това също не е задължително и е по лично желание на всяка отделна жена.

Най-голямата разлика обаче е в самосъзнанието. Навремето жената е била предана на мъжа и негово вдъхновение и опора, докато той се е борил за общото благосъстояние, изхранване и условия на живот. Сега част от жените дори не са надеждни, не може да се води разговор с тях, а ако останат без телефон и интернет за няколко дни, истерясват така, сякаш светът е свършил за тях. Някои и без сапунените сериали не могат, но основното, което поддържа самочувствието им, е телефонът и ежедневното чуждо внимание към тях по интернет от страна на познати и най-вече на непознати.

Част от мъжете също не са стока, но не в такъв голям размер като много от жените. И докато и до ден днешен от мъжете биват изисквани (и то много повече отпреди): пари, коли, подаръци, почерпки, пътувания и предоставяне на цялостни добри условия на живот, то младите жени днес не предлагат съразмерно на това, което са предлагали жените в миналите десетилетия и векове. Тук-там има някое нормално семейство, но те са игла в купа сено. Повечето жени, родили млади и хубави от първия или от един от първите мъже в кревата си, си остават самотни майки, защото са предпочели да изберат ненадеждни мъже за осеменители. После, почти винаги безуспешно, си търсят някой захлупен послушко да ги издържа, да жертва свободното си време, винаги да е на последно място по значение (дори след котката и/или кучето) и да преглътне това, че ще се съобразява и отглежда дете/деца на бившия осеменител, само и само за да има някакъв (скоро намаляващ или спиращ напълно) достъп до половия орган на въпросната жена. Последния похват с намаляването или пълното спиране на половия живот го прилагат и много от нераждалите жени, така че е по-скоро до самосъзнание, лукавство и пресметливост, а не дали жената вече е раждала.

Ако някой иска да оспори горенаписаното, с лекота ще приложа като обосновка и официални статистики за броя на самотните майки и децата на същите, дела на жените с болести на половите органи, дела на разводите спрямо браковете, броя на жените спрямо мъжете в България (по села и по градове), дела на работещите мъже и жени и прочее. Обществена тайна е, че много от нормалните мъже са девствени, а почти всички момичета и жени са "спали" с немалко тъпкачи.
А ако по изключение някоя по-смела жена изяви желание, нека престане да ползва за една седмица телефон, интернет и кабеларка, да няма достъп до Facebook, Instagram и клюкарника в бегемама, за да си проличи доколко нейното самочувствие ще спре да зависи от постоянното внимание и одобрение на околните.

- Кифлоприземител

17.   Хе-хе, авторке, обзалагам че, че "феминистките" ще те изядат с парцалите, чакай само да одобрят първите коментари, за да се насладиш:) Иначе аз съм мъж и в моето семейство е точно това, което ти описваш. И не просто те разбирам, а съм категорично за, защото патриархалният модел е основа на най-здравите семейства. Остави какво ти говорят хората, слушай сърцето си. От друга страна съм на мнение, че всеки има право на избор. И който харесва нещо друго, ок, животът си е негов, само да не натрапва избора си. Защото почва да се получава като с гейовете - феминистките не приемат друго, освен собствените си виждания и тормозят хората с по-патриархални възгледи. Ти сама си жертва на подобен натиск и разбираш какво имам предвид. Бъди жива и здрава и поддържай здравият дух в семейството си!

18.   И аз разсъждавам по този начин. Ако мъжът ми изкарва достатъчно, за да се грижи за нас финансово, от мен ще бъде всичко останало. Без проблеми. Ще се науча да готвя каквито ястия иска, къщата ще бъде блестяща, на децата всичко ще им е изрядно. В интерес на истината обичам да домакинствам. Но не съм попаднала още на такъв човек, който да може да ми осигури финансовото спокойствие.
В обратния случай обаче, ако и двамата работим, не би трябвало да очаква докато аз се прибера от работа да хващам метлите и тиганите, а трябва заедно да вършим тази работа.
Така че, повечето мъже, които слушат за red pill теориите, първо трябва да видят те в какво положение са и после да установяват ролите в семейството.

19.   Бъди каквато щеш, на никой не му пука. Като те кефи да слугуваш, ами слугувай, пречи ли ти някой? Само едно не разбрах- за какво ти е било да учиш и да придобиваш някаква специалност, като може да си готвиш, чистиш и переш и без средно образование даже? Сигурно е някакъв бонус към домакинските умения.
Това казвам ако темата не е фейк, какъвто мисля, че е.
А, бе чичак, сега кротка домашна овца ли го играеш? За феминизма, че си против вече знаем, макар да работи жена не е феминизъм. С това "мъжът да взема всяко решение, да коли и беси" съвсем се издаде. Както и с думата задомя, която в наше време никой освен теб не използва.

20.   Жените, които не могат да правят нищо, не им се учи, не им се работи, с една дума - мързи ги - залепват за печката. Най-фрапантното е че и с децата им не им се занимава. Имам такава позната. Праща сутрин детето на градина и цял ден блее в една точка. Голямо постижение, да готвиш някакви манджурляци и да чистиш. Като жените в Афганистан. Но те там нямат избор. А тук някакви женички доброволно се подлагат на това. Че и се гордеят, че са изцяло зависими от мъжа си. А ако в един момент им се развали брака остават на улицата. Живот - мечта.

21.   Това е така но проблема е за нас мъжете да приемем този факт то означава да си изкореним целия мироглед с който от малки са ни възпитавали като равенство и тн. Също така това да издържаш друг човек е бая по-трудно и повечето мъже са прекалено кекави да се наемат с такава отговорност.

22.   Ами ако ти така си щастлива и доволна, ок. Няма защо чужди хора да ти казват как трябва да си уреждаш живота ако не си им искала мнението. Сега аз ако трябва да бъда честна, твоя начин на мислене и на живот не го разбирам. Но светът е голям и хора има всякакви. Аз пък не си представям някой да ме издържа. Не искам никой да ми държи сметка за парите които харча, затуй предпочитам аз сама да си ги изкарвам. Никога не ми е било приятно да съм финансово зависима от други, затова и много рано почнах работа, не исках родителите ми да ми дават пари, защото знаех че заедно с парите поставяха и условия. Та не си представям гаджето ми да финансира дрехи, козметика и подобни. От друга страна, ако заживея заедно с него, бих искала по равно да делим сметки за наем и разходи. Досега всички разходи за пътувания и екскурзии сме ги делели. Не бих понесла да се скараме и той да ми каже нещо от сорта на "жилището аз го плащам и ти ще мълчиш и ще се съобразяваш". Такива неща е редно да каже родител на непослушното си дете, но аз вече не съм тийнейджърка, а жена. Да не говорим че ненавиждам домакинските задължения, струват ми се черна работа която не допринася по никакъв начин за умственото развитие на човек. А все пак, аз за да си получа дипломата за висше съм учила много и пари са влагани в моето образование. Това си беше сериозна инвестиция и искам да бера плодовете на моя труд. Ако съм искала с домакинство да се занимавам, на 18 щях да се омъжа. Просто не мога да си представя по цели дни да вися вкъщи и да се занимавам с готвене, миене и чистене. Бих се гръмнала, никога не съм обичала да стоя затворена вкъщи. Затворените помещения и рутината ме убиват психически. Ако става въпрос за определен период от време (примерно ако съм останала без работа), да. Но не и като стил на живот.
Аз съм израснала в семейство където майка ми плащаше голяма част от разходите, баща ми беше малко като заврян зет. Майка ми домакинстваше, грижешеше се за нас и изкарваше пари. Баща ми не е мързелувал, но парите които изкарваше просто не стигаха да издържа едно семейство. Та и тя ни е казвала че е най-добре когато бащата осигурява финансово семейството, а майката се занимава с децата и с къщата. Но аз като почнах сама да си изкарвам парите ми хареса свободата която придобих. Майка малко се чуди като и казвам че с гаджето делим сметките, ама ме е оставила да се уреждам както аз реша и не ме критикува.
Просто свободата е на първо място за мен, а и не съм идеалист, знам че в един момент двойката може да скъса. Ако човек е подсигурен финансово, всеки си хваща пътя и няма шантажи.
Патриархалния стил на живот не ми допада. Не обичам да се подчинявам никому. Вкъщи никой не е колил и бесил, нещата са се обсъждали, майка е искала съвет от татко и обратно. Дори децата като бяхме по-съзнателни вече ни позволяваха и ние да си кажем мнението по важните въпроси. Иначе не съм феминистка, изобщо нямам нищо общо с тия движения, защото както казах, не обичам друг да ме командва. А тия движения са управлявани от политически партии с цел контрол на обществото. Изобщо си мисля че е най-хубаво всеки сам да си реши как ще живее. Ако някой иска патриархален модел, няма лошо. Важно е хората да уважават личното пространство и живот на останалите, а не да си бъркат носа в чуждите работи.

23.   Странно е, защото е измислена история писана от мъж, затова е странно.

24.   Няма лошо, щом ви харесва, ама се поставяш в зависимост. Утре ако се разведете или мъжа ти не може да работи, какво правиш? Или поради някаква причина в бъдеще искаш да го напуснеш (примерно се пропие или изневерява), не можеш да го напуснеш, защото не си свикнала да се оправяш сама нито финансово, нито по какъвто и да е начин, и какво правиш? Просто търпиш побоища, обиди и изневери до края на живота си? А както става в 90% от случаите ако умре преди теб, какво правиш без ден трудов стаж и пенсия дори? Просто увисваш на врата на децата си? Помисли над тия въпроси.

Според мен жената трябва да работи. Не толкова да помага на семейния бюджет, колкото за собствената си независимост най-малкото. Да не говорим, че човек цял живот пред печката и почти никакви реални отговорности и контакти закърнява и тотално се откъсва от реалността.

Мъжа ти ти прави мечешка услуга, а и има интерес да те държи в зависимост. Едно време е било разумно, защото хората са имали земи, много деца и т. н. Сега времената са други и не е много разумно. Баба ти например едва ли цял ден е стояла, сигурно е работила градини и гледала животни, вероятно е имала и доста деца. Дори да е починал дядо ти, тя е можела да се оправя с прехраната, защото предполагам са имали животни и градини и баба ти е знаела как се гледат и се изкарват пари от тях.

26.   Аз съм мъж на 29 г. За мен е най-важно човека до мен да е щастлив. Ако желае кариера и развитие, аз ще направя всичко възможно да има възможност и време за тях. Ако желае да седи вкъщи и да се грижи за домакинството, пак е ок. Лошо е човекът до теб да няма амбиции за нищо и само да се оплаква. Имам познати семейства, които мъжа се къса да работи, а жената "седи" вкъщи и все се оплаква от нещо и нищо не върши, тъй като не можела да гледа детето, да готви и чисти едновременно. И постоянно е навън по градинките, уж да извежда детето, а се налива с кафета и обсъжда целия квартал. Оплакванията са, че никъде не излизали, не я водил на екскурзии, не й помагал с домакинството и детето и т. н.. А мъжът работи по 12 часа, 6 дни в седмицата. Разбира се имам примери и от другата страна, мъжа алкохолик, цял ден не става от дивана и все не можел да си намери работа, тъй като нямало да работи за тия смешни пари, а домакинството било женска работа.
Така, че за мен истината е някъде по средата, както жената, така мъжът трябва да си поделят работата и грижите по дома и децата. Ако жената желае и има възможност, това че не работи няма лошо. Просто в днешно време много трудно може да се издържа едно семейство с една заплата. Другото е, че ранно или късно ще се наложи да се пенсионирате, а без трудов стаж увисваш на врата на мъжа ти и неговата пенсия или ще трябва децата ти да ти помагат.

27.   Щом ти харесва да слугуваш на мъжа си, слугувай си, какво ни питаш нас? Не е важно какво мислим ние.
Само ще ти напомня, че в живота има доста превратности, които човек не може да предвиди: болести, разводи, смърт... Какво ще правиш, ако мъжът ти например се разболее и не може да издържа семейството? Ако си намери любовница и те напусне? Не казвай, че е невъзможно, защото слугините могат да му писнат и да поиска някоя по-равностойна и амбициозна жена. Никой не е застрахован от кофти събития в живота. Тогава? Ще търсиш друг мъж, на чийто врат да се обесиш?

28.   Щом те устройва така.
Аз не издържам само да чистя вкъщи, ако чакам за всичко на мъжа ми парите няма да ни стигат.
Е България много мъже не могат да си позволят да издържат сами жената и домочадието. Друго е да харчиш собствени пари.

29.   Имам чувството, че мъж е писал темата. Ако ли не, то това не е човек, а робот. Готвене, чистене, пране и за капак му пазела тишина. Сигурно и му отговаряш с "Да, господарю" По-добре стара мома с 50000000 котки отколкото такъв "живот".

30.   Някои искат друг да поема отговорност за живота им, а други си ценят свободата. Никой никому не е длъжен. Живей си живота и не се обяснявай на другите как да живеят техния.

31.   Този пост ми намирисва на изказванията на чичо Кифльо, но -да речем, че е реална историята-тогава до авторката-Щом така ти харесва-значи всичко е ок, какво се тормозиш, заради чуждото мнение? ! Но, ако на теб не ти беше комфортно и да живееш по начин, който са те учили, тогава-кофти.
Авторке-на колко години си и колко деца имаш? Какво си учила, че не желаеш да работиш това, което си учила...

33.   Толкова е свястно това откровение.
Трябва да даваш щастие и грижи за другите и това е по-важно от кръчмите и всякаква кариера.
Браво!
Много е просто--щастлива ли си? Ако е ДА, всякакво друго мнение е излишно
Браво на мъжа ти също.

34.   Не вярвам, че написаното е от жена. Това само някой мъж може да го измисли.
Който мисли, че няма акъл за друго, да си стои домакиня.
Всички ние, които работим, също готвим, не си мисли, че правиш нещо кой-знае какво, което другите не правят или не могат, само защото работят. Щом сив, скучен и еднообразен живот те удовлетворява, живей си така. Ние, работещите се чувстваме свободни и самостоятелни. Работя за себе си, не съм наемник и не мога да си представя да искам пари от някого, за да си купя нещо.
Времето на зависимост от родителите ми отдавна мина, та бе съм си взела мъж, за да изпълнява ролята на приемствен родител и да ме отглежда.

35.   Хахахаха, искам да те видят като ти пораснат децата и после като надживееш мъжа си!

37.   Не е странно, то по природа си е така заложено. Просто в един момент с интегрирането на жените в индустриалната работа, главно поради липса на мъже, тъй като са отишли на война, те самите осъзнават силата, която им дава тази финансова независимост. Нито те упреквам, нито те подкрепям. Има си хора за всичко. Но ако си твърде добра и послушна вкъщи, не допускаш ли, че може да отегчиш мъжа си в един момент? Че може да си намери любовница, която да е страстна, претенциозна, но с това да му привлече също природния инстинкт на ловеца? И тогава ти да му се сториш скучна в послушанието и еднообразието си. Имаш ли план, ако реши да те напусне - как ще спечелиш дело за децата без работа, как ще си намериш работа без някаква кариера и опит зад гърба си? Иначе наистина няма нищо неморално в това ти желание.

38.   Определено. Но не винаги завършва благополучно във времето. Поради ред причини.
Непрекъснато ме ръчкаше да заминавам да работя, а имаме деца с много малка разлика и с радост си ги гледах и обгрижвах! Той обаче нещо негодуваше и непрекъснато ми натякваше, че много работел, вечно беше уморен и не му се ходеше никъде…, имал нужда да си почива.
Децата бяха още мъничета като престана да прави секс с мен и негодуванието продължи.
Качих кг, от сравнително скоро работя, имам ценз, който ми послужи чак като навъртях години.
Тръгнах на фитнес, взех да спортувам активно, да изправям глава и да придобивам самочувствие.
Не знам дали ще остана с този мъж обаче.
Отношението е почти същото - мрънкалник, но понеже нося пари в къщи, по-малко ми мели на главата.
Но пак уморен, иска да почива и не ходим никъде.
Децата скоро ще отлетят - умни, възпитани, хубави, гордост голяма! Вече си гледам и професията и собственото самоусъвършенстване. Той ако продължава да негодува и да живее по старому, ще диша прахоляка след мен като си тръгна и толкова. Ще стисна зъби още малко заради децата и така.
Та понякога идеята е идеална, но практиката адски куца…
Успех в начинанието ви желая!

39.   Щом животът, който водиш, ти харесва, какъв е проблемът и защо трябва да плащаш данък обществено мнение?

Аз пък съм възпитана да работя наравно с мъжа, да се реализирам, доказвам професионално - всички жени в родата са с добри професии и кариери. Никога не ми е минавало през ума да стоя вкъщи и да домакинствам. Но, ... след 25 години работа, извънредна работа през почивните дни, командировки, оставяно при баби и на самотек дете, съчетавано с домакинската работа, се питам защо беше всичко това?
Най-вече съжалявам за годините, когато нямах време за дъщеря ми, а сега тя е голяма и няма нужда от мен.

41.   Това добре, но утре ако започне да ти изневерява, ти ще го търпиш ли? Ще си затваряш ли очите? Ами ако реши, че иска да се прави на велик и те зареже и отиде да живее с някоя негова колежка, ти какво ще правиш? Кой ще те издържа? Иначе е супер, разполагаш с време, по-ценно от това няма. Но си изцяло зависима от неговата благословия, ами ако утре му писне да те издържа?

42.   Това да ти е проблема. Аз съм женен за азиатка от сума ти години. Там мисленето е точно такова, но според тяхната култура и разбирания заплатата на мъжа трябва да се държи от жената. Уж е родена в България моята, ама техните са я възпитали по азиатски. Ама свикнах й де. Хора всякакви. Важно е да сте щастливи и всеки да допринася в семейството с нещо. Ако и двамата родители се скъсват от работа за пари - кой ще гледа децата? Аз мога да кажа, че в няколко случая се е налагало сам да гледам децата за по 2-3 дни и хиииич не е лесна работа, предпочитам да работя честно казано, а жена ми да го прави, както и става. Мислех, че е лесно, ама хич не е, особено пък за мъж. Ще ви кажа, че учех уроците с голямата, после пък с малката, а след сесиите по математика за 4ти клас и родинознание за 2ри се чувствах като някакъв пълен идиот :), без майтап ви казвам, нищо не разбрах, не толкова от математиката, но от родинознанието.

43.   "Жените си стоят вкъщи, чистят, готвят, грижат се за децата, а мъжете се грижат за финансовото благополучие. " -авторе така трябва да бъде, това са семейните ценности от векове, но насъпи криворазбрана западна ценностна система, заля ни феминизма, жените навириха нос, навлякоха панталони и станаха "мъже", как да направиш семейство с такива? №1 го доказва това, такава жена няма да има щастливо и спокойно семейство. Няма го вече, старото традиционно семейство, затова вече и няма бракосъчетания, появиха се времянките, живеят година две и се разделят, такива жени ли да издържаме? Свободията води до разпад, затова няма семейни ценности.

44.   Коментиращите- злобни женички, които не са успяли да намерят истински мъж и сега кроят планове като мъжа ѝ вземе, че пукне или се пенсионира. Хи-хи. Доказахте тезата на жената. Ако мъжът ѝ издържа нея и две деца, едва ли не ѝ внася пенсионните.
А пък виж, мъжете те подкрепиха. И аз те подкрепям. Това е истинска жена. Това е истински мъж. Остави ги кариеристките да си делкат сметките и да се унижават. И после да пускат теми “изневерява ми”, “той не е достатъчно мъж”. Дерзай!

45.   №13 написал си неверни неща -" При евентуален развод, няма да получиш нито частичка от семейното имущество което сте закупили, защото само той би доказал доход по време на брака и съответно ще му признаят че той е изплащал жилище, автомобил и т. н., за теб нищо. В кой век живееш, описваш времето на баба си. Прочети семейният кодекс и тогава пиши.

46.   Това с виждаш, той ще се разведе с тебе е поредната доза глупости. Подобни съмнения/мисли имат единствено типът жени с КОИТО НАИСТИНА СЕ РАЗДЕЛЯМЕ. А именно - мрънкащи, неподдържани, качили 100 килограма, психични отклонения, манипулаторки със секс, кариеристики, всякакви кучки - всеки може да ги види в темите раздел семейство.

НИкой нормален мъж няма да се разведе с жена като авторката. Да не е луд. Имам такива приятели. Дори и изневярвата не е е на дневен ред, често си говорим за тия неща. Лично аз съм бил с таква жена през живота си цели 9 години. Не съм и помислял за момент за изневяра. Няма да си кривя душата, аз бях виновен за провала на отношенията ни - топките ми не бяха достъчно големи за да се справя с огромната Женска енергия в нея. Малко хора могат, трябва си опит и умения.

Още нещо което не разбират феминистиките, подобен мъж отдавна се е погрижил за бъдещото благо на семейството си - чрез подходящи инвестиции/спестявания/застраховка живот/ собствено жилище/а. Шанса семейството му да остане гладно/на улицата клони към нула.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

47.   Да не би да си от някое забутано помашко село? Нищо против хората, но вече май само там хората имат подобно верую. Светът се развива и развива, а вашият род е спрял някъдепреди около 200 - 300 години. От няколко неща буквално останах втрещена :
1... "ако един мъж позволи жена да му плати сметката, не е мъж" - що за глупост??? В много от случаите съм плащала сметка. Например взела съм заплата и искам да излезем или да поръчаме храна за вкъщи. Какво лошо има да платя аз по дяволите. За мен е срамно все да седя и да чакам. Като една приятелка. И тя не работи и все пита "Мише, може ли да си поръчам това? Иде ми да се гръмна.
... "да му бъде възможно най-спокойно и да не го обременявам с грижи за домакинството, да не го напрягам по никакъв начин, да не правя скандали, да не му задавам тъпи въпроси" - Това ме уби. Как така няма да смееш да му кажеш дума. Това го има само в турските сериали. Мъжът гледа лошо, а жената трепери. Но донякъде е разбираемо, ти не можеш и дъвка да си купиш.
... "Искам мъжът ми да взима всяко решение, той да коли и да беси" - Сигурно ти избира и дрехите. Както ти казаха горе имаш живот на роб, Сигурна съм че ти си тази която завижда на нормалните жени. Но никога не си имала правото да избираш. Сигурно нямаш и приятелки, защото господаря ти не позволява. Разкажи историята на жена от Запада. Ще помисли че си луда.

49.   На мен ми е странно, че си си намерила мъж по семейния ти модел, но се случва и това. Не би трябвало да те интересува хорското мнение, но да не съдиш и ти другите според твоя аршин.

50.   Като искаш така си живей, но недей да даваш наклон на другите как да живеят. До преди няколко десетилетия на жените не е давано дори право да гласуват. Имат много държави, в които продължават да ви смятат за втора категория хора. Това, че на теб ти харесва така да живееш, не означава, че всички останали трябва да се откажат от извоюваните с годините права, защото на места жените дори трудно получават образование, което ти каза си получила.
Живеем в много по-различни времена за щастие и това да допуснеш да си зависима от някого не е в твой плюс.

51.   С колкото повече ситуации може да се правя сама една жена толкова по-добре за нея. Ако на мъжа ти му писне да те дундурка оставаш на улицата. Ще ти вземе и децата, защото ти нямаш финансовата възможност да се грижиш за тях. Работа ще намериш трудно на дърти години и без никакъв опит. Евентуално прислужница в някой частен дом или в почистващите компании, които обикалят и чистят домовете. Та трябва цял живот да внмаваш какво говориш и какво правиш, за да те търпи робовладелеца ти. Междувременно тези жени, които обсъждаш работят и са независими. Имат свое недвижимо имущество и никой не може да ги изгони от никъде. Помисли пак кои е в по-лоша позиция.

52.   Ех, и аз бих искала така както е описала авторката. А ако мъжът е с по-високи възможности и може да ми осигури луксозен стандарт на живот още по-добре.
Но все пак е важно и мъжът да ми харесва и да не ми е неприятен.
Сега си живея при роднините ми и те плащат битовите разходи, а аз парите от работата си харча само за мен. Все пак като няма друга опция и това е добър вариант.

53.   За майката най-важно е психическото равновесие. Как не лудвате, като работите, домакинствате, обгрижвате деца и мъж? Все някой елемент ще остане на заден план.

54.   Аз не разбирам защо изобщо трябва да се спори по този въпроси и всеки да напада другия заради различните му разбирания. Нали авторката си е намерила човек с като нейното мислене и си живеят добре? Вас какво ви бърка? В моето семейство пък е обратното - жените са носили парите вкъщи и на мен би ми било странно аз да нямам собствени пари и някой друг да ме издържа. Но и затова си имам човек до себе си, с който се разбираме идеално по този въпрос. Никой не ви кара да мислите като нея.

55.   Жените разбираемо веднага скочиха (някои от тях с доста злобни коментари). Истината е, че няма значение какъв ще бъде семейният модел, защото над 90% от жените не стават. Дали ще се омъжи девствена или не, дали ще бъде домакиня или не, няма такова значение ако жената като характер не е свястна. Всичко опира до самосъзнание. Днес отношенията между мъжа и жената приличат повече на сделка с ненадежден партьор (най- вече от страна на жената). Някои жени скочиха, може би защото знаят, че тъпкачите им са отрепки и не могат да разчитат на тях. В една друга тема, ( ако е истина) жената се оплаква, че мъжът иска да й изневери докато е бременна. Такива олигофрени си ги има, а и все пак са желани от жените. Същевременно много свестни момчета си стоят девствени. Тази нова " модерна" роля на жената в съвременното западно общество ще доведе до превръщането на т. нар. " бели" в малцинство до края на века. А България не е нито запад, нито изток, но за сметка на това българката е взела и от двете страни- хем да е силна и независима като западните жени, хем мъжа й да е длъжен да си й осигурява всичко. Този извратен модел на мислене ще превърне българите в малцинство в собствената си държава още по- скоро- до средата на века. Сега някой ще каже, че България е бедна страна и затова раждаемостта е ниска- да ама в т. нар. западни държави раждаемостта сред местното население е ниска. Бяла жена с дете рядко виждам, но арабки и негърки с по няколко доста често. Същото е с циганите в България. Историята го е доказала, че даде ли се сексуална свобода на жената, нейната курвенска природа се разгръща до 100% и в крайна сметка се стига до края на тази цивилизация. Никой не ви задължава да раждате, но същевременно да спиш с един отбор мъже си е показател за хедонистично съществуване. Така само си трупате грехове на сметката, но това е тема, която няма да засягам. Сега очаквам доста злобни коментари от добри и нежни същества от женски пол.

56.   Не искам да съм на твое място когато това свърши... а то рано или късно ще свърши, дали защото на мъжът ти ще му писне от теб, защото то хубаво че му слугуваш, ама интелигентните хора имат нужда и от партньор, който се развива, а не затъпява, дали защото твоят мъж ще се пенсионира и вече няма да има достатъчно пари... и тогава ще разбереш каква феноменална грешка правиш като си се отказала от развитието си. Ма щом ти е голямо удоволствие да си изтривалка, кои сме ние да те убеждаваме да се развиваш? ! То е все едно са караш мързеливо и незаинтересовано дете да учи, ами не, не става, колкото и да го убеждаваш, че образованието е важно.
Така, че гледай си сериалите, готви си иси живей като в 18 век, но няма да е вечно.

1-50 от 114