Споделена история от Семейство

Мъжете трябва да издържат жените
Здравейте.
Отгледана съм в семейство, в което дядо ми се е грижил финансово за баба ми, както и прадядо ми за прабаба ми. Дядо ми е възпитал чичо ми и баща ми на същото нещо. Според родата от страна на баща ми, ако един мъж позволи жена да му плати сметката, не е мъж. Ако не може да се грижи изцяло за препитанието на семейството, значи не заслужава да има семейство. Баща ми и майка ми са възпитали мен и брат ми по същия начин. Откакто се помня баща ми винаги е казвал на брат ми, че трябва винаги да се грижи финансово за жената на сърцето си, или тази която ухажва. Казва му, че в негово присъствие любимата му и дъвка не трябва да си купи сама. Та.. аз така съм възпитана. Жените си стоят вкъщи, чистят, готвят, грижат се за децата, а мъжете се грижат за финансовото благополучие.
Така ме възпитаха, така и се ориентирах с какъв мъж да се задомя. Той има същите разбирания като моите, аз се грижа вкъщи за децата, чистя, готвя, той ходи на работа, прибира се и гледам да му бъде възможно най-спокойно и да не го обременявам с грижи за домакинството, да не го напрягам по никакъв начин, да не правя скандали, да не му задавам тъпи въпроси и като цяло, колкото и грозно да звучи, обичам да му слугувам и ми харесва да му гладя дрехите, да му правя масаж, да му готвя каквото пожелае, да изчистя след него, след като си в оставил мръсната чиния на масата. Просто ми харесва се грижа за него и за децата. Харесва ми да бъда домакиня и да не работя, да се отдам изцяло на семейството. Така съм научена, това съм видяла вкъщи.
Но много хора, особено жени, намират поведението ми за ненормално. И много често чувам упреци от жените. Вечера например една позната ме попита дали цял живот ще съм слугиня и защо не си намеря работа по специалността, която изучих, а му слугувам на този “търтей” вкъщи. На което аз разбира се отговорих, че не е търтей, а си скъсва дупето от работа, за да сме добре с децата. Оттам тя започна да обяснява колко е хубаво вечер да отидеш “на кръчма”, да обикаляш кафетата, да се срещаш с колеги и колежки, да имаш думата в семейството.. еми на мен не ми харесва. Искам мъжът ми да взима всяко решение, той да коли и да беси, нали затова е главата на семейството? ! Харесва ми този патриархален модел.
Но това, за което ви разказах, е един случай. Имам още стотици такива. Мъжете разбират тази моя природа повече от жените. Жените ме гледат лошо, като малоумна тъпанарка, защото искам да бъда домакиня. Толкова ли е странно това в днешно време? Не съм феминистка, няма и да бъда, нито подкрепям това движение. Искам да бъда жена, а мъжът да бъде мъж. Защо това е странно…

Коментари

101-114 от 114

112.   Много писания тук! Моето мнение е че ти си много щастлива жена! А мъжът ти е голям ктъсметлия с теб! Аз не мога да се похваля с такъв късметИ И да се оплача, нокой няма да ми помогне. Първата ми жена се омъжи за мен за да не остане неомъжена, но искаше кариера да прави, а не да ражда деца и да гледа дом. Втората отначало се стараеше да бъде колкото може домакиня, но след като роди, реши че повече няма да ражда, ще си намери работа която на нея да й харесва, а пък аз трябва да я издържам. За да й осигуря прехраната зе забих из пустините, преведох и 200 хиляди долара, които тя държи на сметка, осен това пазарува с дебитна карта от моя сметка, а на мен ми каза ако искам любов или секс да си го търся навън. Та и тя е независима и щастлива, а мен кучета ме яли! Затова ти забвиждам, благородно разбира се! И ви желая здраве щастие и любов!

113.   100 и кусур години откакто е написано, , Под игото, , тя се стреми към свободата, и тъкмо вече е, , свободна и независина самотна работеща майка, , , и хоп, пак ценности. Еее аман с тези патриархални разбирания. Къде са ви евроатлантическите разбирания???

114.   Патриархалният начин на живот се е доказал, като най съвършен! Да, мъжът трябва да издържа семейството, само че трябва да му се плаща реално за това. Днес благодарение на феминизма, наложен по света от Сорос жените и те "работят", че и искат равно заплащане с мъжете, нищо че са нискокачествени работници във всяка професия и лежат на гърба на работещите мъже. Работещите жени са вредни за обществото, защото генерират само загуби за работодателя. Целта била жените да са независими от мъжете, а мъжете да се направят зависими от жените чрез феминистични уродливи закони. В свят, където жените нямат избирателни права няма война м/у половете и качеството на живот е много високо. В извратения "демократичен свят" жените са узурпирали съдебната власт (при нас над 70% жени-съдии) и налагат феминизъм с условия на гиноцентризъм, където женската извратения спрямо мъжете не закъснява. Когато в обществото мъжете разрешат на жените дейности несъвместими с женската природа, а жената престане да следва женската си природа (продължаване на човешкия род) това което Господ им е отредил, това общество загива бавно, но сигурно. Мъжът трябва да води, а жената да го следва. Обратното е пагубно за човечеството!

115.   Който може да си го позволи го прави, не виждам нищо нередно и да е 50 на 50, но жена да издържа мъжа си напълно вече не го приемам, защото така достойнството му пада и губи мъжкото в себе си, но както казах не пречи някой път и жената да почерпи дет се вика да купи подарък от акт на уважение към мъжа й.

Хан Крум

116.   Не е лошо мъжа да изкарва пари, че е кофти за всичко да чака да дадеш половината, да не може сам да купи някакъв уред или нещо за вкъщи, да не може да те накара да се почувства за миг слабият пол и да си обгрижвана. Не е лесно да си постоянно силната жена.

119.   Към 106: Тука стана като психиатрия - събраха се Херкулес, Чингис Хан и Кифляка. Остана само Наполеон да е пълен комплекта.. :))) Прочетох много от постовете и не спирам да се смея, но колуминацията бяхте Вие! :))) Рзсмяхте ме до сълзи! Имаме допълнение, Хан Крум... много хубав коментар, нищо лично към него. Едно нещо се питам! Къде е авторката и дали е видяла, какво хоро се люшна? Да е жива и здрава! :)))

120.   Ето, пак липсват коментари! Какво става тука бе? Що тъй не допускат всички коментари, за да мога да ги прочета? Много съм нещастен значи, защото ги няма всички коментари, а моето щастие се състои в това, жените като пол да са нещастни. То те и без друго са нещастни същества и заслужават съдбата си. Да са живи и здрави Чингиз Хан, Херкулес и останалите достойни мъже, които най-добре отразяват действителността и мръсотията на феминизма!

121.   Аз мисля обратното. Жената трябва да издържа мъжа. Нищо сложно, просто еманципация. Първата ми жена беше бедна и освен, че трябваше да я издържам, трябваше и да хабя сили, за да я задоволявам сексуално, което още повече изтощава.
На 42г се разведох и се омъжих за 27 годишна жена от богато семейство. Хубавичка, стегната, грижи се за мен и за трите ни деца.
М48

122.   В психиатрията са прокарали интернет, ако се съди от коментарите.

123.   Авторке, не знам дали даже не те и малтретира мъжа ти вкъщи, но аз лично не бих останала в такова положение някой да ме издържа.
Всяка уважавана себе си жена, не трябва да разчита мъжа й да я издържа! Причини мога много да ти изредя. Най-малката е например, утре като пукне и ти се окажеш вдовица с 0 стаж и деца? Дали според теб лесно ще се оправиш? Човек трябва да се научи, че ако ти не си помогнеш, няма кой друг!

124.   123, чуваш ли се какви ги дрънкаш? Ако утре мъжът и пукне, какво щяла да прави? !? Ами ако жената пукне, тогава какво? Защо точно мъжът трябва да пукне, не е ли по-добре за мъжа да пукне жената? Знаеш ли колко женени мъже си мечтаят за това? Я я жиж ти! Ако утре мъжът пукнел. То за това хората са измислили доста вицове за пукването на жената.
Питали се трима приятели, седнали по на чашка:

От какво пукна твоята жена? - попитали първия.
- Яде много гъби.
А, твоята от какво пукна?
- Пак от ядене на гъби. - отговорил втория
Твоята и тя ли от гъби пукна? - попитали третия.
- Не, почина от удар. Беше доста проклета и не искаше да яде гъби.

125.   Няма лошо живейте както искате но не е лошо и да си подготвена авторке не знаеш утре какво те чака. Не искам да предричам лоши неща но не е ли добре и да си подготвена за неочаквани ситуации.

Иначе не виждам нищо лошо в патриархалния модел.

126.   Не одобрявам това мъжа да бие жената, но и мен ме дразнят тези инстанбулски конвенции и подобни организации. понякога доста преувеличават нещата.
Грешка, поправям се. Не одобрявам насилиено между хората без значение мъж или жена. Дразнещо е да защитават жената само защото е жена. Жената също може да употребява психическо насилие. Трябва да изследват дали жената казва истината. Има и жени. които също бият мъжете си.

127.   126, прав си, но практиката показва, че битите и убити жени са в пъти повече от мъжете по чисто биологични причини, затова се акцентира върху насилието над жени. За психическия тормоз си прав.

101-114 от 114