Споделена история от Семейство

Тормоз от майка ми към мен
Здравейте, майка ми ме тормози психически от 4-5 години, а в момента аз съм на 10.

Тя почти всеки ден ме обижда и ми се сърди за глупости :( ако не съм си надписала тетрадката красиво) и за други подобни. Нарича ме маймуна, простачка, изрод, нещастница, к**ка, бавноразвиваща, не ставаш за нищо... ГОЛЯМ УЖАС!!! Когато ми се разсърди, не ми говори цяла седмица, постоянно ми бие шамари навсякъде. Повече НЕ я ПОНАСЯМ! Баща ми не знам колко пъти го е гонила от вкъщи и го е обиждала по същия начин като мен. Тя си мисли, че контролира всичко и всеки.

Моля давайте съвети как да се справя с нея.

Коментари

1.   Щом чак баща ти е такъв п*тьо (с извинение ама си е точно такъв), че да позволява на ЖЕНА да го изгони от собственото му жилище, то значи смятай, колко лошо и убийствено сериозно е положението. Тая жена са й били изпуснати юздите още от рано, защото баща ти не я е бил достатъчно и не й е взел страха, да придобие страхопочитание и респект към него като към мъж, затова сега се чувства свободна да прави, каквото си иска. Викни някой истински мъж от родата ти (дядо, чичо, вуйчо, все некой трябва да имаш), който да я вразуми от лудостта й, и да й набие акъл в главата, ако трябва и с бой. Ако дори и с това не стане, се махни от нея и заживей при някоя друга твоя роднина временно, сигурен съм, че няма да ти откаже. А междувременно сигнализирай в Закрила на детето, за физически и психически тормоз. Направи всичко възможно, но не я оставяй да ти скапе цялата психика и детство!

Дон Жуан

2.   Мило дете, ето какво бих ти дал като съвет, аз съм почти на 30, но пък знам как се държа с децата. Не й обръщай внимание и ти, направи се на сърдита. Ако те попита защо не й говориш кажи й, че поведението й те наранява и тя ще се извини- все пак ти е майка, но поведението й е неприемливо.
И моята майка ме е тормозила, но имаше защо

4.   Съжалявам че си в такова положение. Нямаш ли дядовци и баби да споделиш с тях? Лели или чичовци?

5.   Абсолютна измислица. Няма майка да говори такива думи на 10 годишната си дъщеря. И гонила баща ти от вкъщи. Ти чуваш ли се какви ги говориш. Май ти наистина си за лудницата. 10 годишна откачалка. Не майка ти, а ти имаш психически проблеми и то големи.

6.   Помоли баща ти да ти помогне, особено ако присъства на тези сцени. Говори с баба, с дядоо, с някой свестен роднина. Може да се обадиш и на телефон за защита на деца, анонимно и там има психолози, ще те посъветват какво да направиш. Мисля, че е 116 111, но го провери в интернет. Търси помощ. Ако продължава да те бие говори и с училищния психолог. Успех.

7.   Мило дете! Знам за какво говориш! Минала съм по същият път! 21 г аз също бях тормозена от собствената си майка - психически и физически по много жесток и несправедлив начин! 21 г по късно ми се отдаде възможност да споделя за това на хора които ме познаваха от 1 г и ми помогнаха тъй като преди това нямах на кого да споделя бях дете бях изолирана от света близки! Не знаех тогава как да постъпя и не само аз Ами и батко ми търпяхме такива тормоз!
Тпвяра майка гони баща ти защото НЕ иска той да става свидетел на всичко това! Изолирате за да няма свидетели и да не потърсиш помощ!
Това което ще те съветвам е - потърси помощ сподели спешно на някого на когото имаш безрезервно доверие и го помоли за помощ! Няма право да се държи така с теб! Ако с га мълчиш и търпиш вярвай ми положението ще стане по лошо след години! Действай докато е време!
Аз чак на 21 г събрах смелост да се оплача на хора които бяха ( и все още са ) отговорно за задрвето ми ( доктори ) защото просто н се издържаше и бх е състояние в което имам нужда само и единствено от спокойствие и подкрепа! Елошик се здравословно и благодарение на тези лекари днес аз съм добре спокойна уверена самостоярелна и щастлива! Те ме подкрепиха и ме спасиха от тозинрежък тормоз! Сега съм на 25 и отдавна издействах ограничителна заповед майка ми да не ме доближава защото би било смъртоносно за мен и много опасно за здравето ми!
Така че действай смело и се съветвай с някой близък или дори много доверен приятел/Ка как да се измъкнеш от тази ситуация!
Успех ти желая!
Жена на 25

8.   Аз съм номер 2 Номер 5 прочети си коментара и си задай въпроса да не би ти да си за лудницата.

9.   Майка ти има психическо разстройство. Биполярно афективно разстройство / БАР/ или обсесивно-компулсивно. /ОКР/. Говори с баба си и дядо си, които са родители на баща ти.

10.   Номер 5, пълно е с такива майки като гореописаната. Те обикновено също са жили подлагани на тормоз от собствените си родители някога.
Детето ина нужда от помощ, а не да бъде обиждани и от непознати.
Това, че водиш ограничен живот и не си наясно колко изперкали хора ина в България не ти дава право да обиждаш

11.   Виждате ли какво е като не си пие хапчетата???? А иначе, все бащите били тормозещи. Направете си труда да прочетете, колко жени Майки са лабилни? А знаете ли как се търпят? Не, не... защото феминистките Ви промиват кухите глави, че мъжете са проблемът. А четете сега директно от детето, как е тормозено.

12.   Аз написах статията.
Тези, които мислят, че съм за лудницата да си гледат работата. Нещата, които написах са истински.

13.   (към Дон Жуан)
Баща ми не е п*тьо. Той се страхува, че ако й направи нещо тя отново ще го изгони и няма да му дава да ме вижда.

14.   От авторката

Баба и дядо... та аз ги виждам 2 пъти в годината по заповед на, , Кралицата"(майка ми). Трудно е нашето положение.

15.   Съжалявам за това, което изживява.
Сигнализира в Закрила на детето.

16.   Номер 2 много си наивна.
Как и защо си заслужила насилие? Не никой няма право да насилие. Не оправдавай насилието.

17.   Много е жестоко това номер 7.

18.   Да гони баща ти за да няма свидетели.