Споделена история от Семейство

Брат ми е пълен глупак.
Направо на въпроса.

Аз имам брат, 2 години по - малък от мен. Аз съм на 35, той - на 33. И двамата женени, с деца.

Женени сме за две най - добри приятелки. Моята жена и неговата се познават от бебета. Израснали са заедно, били са в един клас - знаете как е. С "А" (приятелката на жена ми) работихме заедно. Имахме лека забежка, но това беше много преди да се запозная с жена ми и тя се омъжи за брат ми. (Важно е)

Скоро се бяхме събрали само ние четиримата. Децата оставихме на баби и дядовци и решихме да си спретнем едно импровизирано купонче. Към 11:30, вече порядъчно пийнали, почнахме да си разказваме някакви истории от времената, когато сме били свободни. Докато брат ми не реши да изцепи най - дебилното нещо на света. От наш бивш колега (даже не подозирах, че се познава с брат ми), брат ми бил разбрал, че съм спал с "А". Това бях решил да го спестя на жена ми, защото: 1. това беше отдавна и 2. не смятах, че е нужно да разказвам на жена ми за всички момичета, с които съм спал. Бях в шок от тъпотията на брат ми. "А" загуби ума и дума, а очите на жена ми се напълниха със сълзи и тя хукна към стаята. Аз побеснях и се разкрещях на брат ми. Дори и пил, има си неща, за които е хубаво да си мълчиш, мамка му!

В момента, вкъщи е страшна тяга. Жена ми не иска да ме погледне, независимо от опитите ми за разговор с нея. Брат ми ми звъни всеки ден, но аз не му вдигам. "А" съшо ми звънна и ми каза да дам време на жена ми. Има ли шанс да поправя брака си или е време да мисля за бъдещия развод?

Коментари

1.   Трябвало е да го знае; но от теб. Явно на брат ти му е останал някакъв "трън" от това за да използва "подпийнали" да пусне бомбата...
На мястото на жена ти бих чувствала предателство- с най- добрата ми приятелка, всички сте знаели освен тя. И накрая го научава по този начин и не от теб.
Не знам за брака ви, но вероятно приятелството и с А е свършило, а най- малко доверието към теб също. Дори да не се разведете сега, щом вече доверие няма да има... не са добри прогнозите.
Не знам защо е трябвало да премълчава нещо толкова важно. Не сте се познавали дори. Но така скрито, е предателство.

2.   От тук само излиза, че освен брат ти, жена ти също е малоумна. Дали си спал с някоя или не, когато ти или тя сте били свободни, не виждам какво я касае чак толкова. Тоест, дори да я касае, не може нищо да се върне назад. Подхожда като 16 годишна. Имай предвид, че за много неща сигурно ще ти реагира така. Голям и осъзнат човек не се държи като циркаджия.
Тук сега, понеже са масово жени, ще ти обяснят как е трябвало да ѝ кажеш в началото, да нямате тайни един от друг и ала-бализмите подобни.

3.   Опитайте да си ги размените, така всичко ще утихне.

4.   Защо да е виновен брат ти? Той ли те е карал да спиш с А? Или те карал той да премълчаваш пред жена ти за историята която имаш с приятелката и? Не нали? Това са си решения които сам си взел и сега ще си сърбаш попарата заради тях. Сори пич ама това е истината. И брат ти не е длъжен нито да ти мълчи нито да ти пази тайните. Да си мислил, глава си имал и тогава. Оправяй се сега и не обвинявай другите за твоите грешки.

5.   Цирк.

6.   Номер 4, какво значи "той ли те е карал да спиш с А"? Пичагата си е спал с нея, преди да се запознае с жена си. Нито е знаел, че тя е приятелка с жена му, нито е знаел, че брат му ще подходи като пълен келеш и ще го накисна така.

Авторе, ако жена ти се разведе с теб, ще ти е по - леко. Тя ми се вижда също толкова лека тенекия колкото и брат ти.

7.   Авторе, ти трябваше да разкажеш на жена си за това. След подобна случка между вас е трябвало да държи въпросната привтелка дакеч от теб. А приятелката явно е голям боклук.
Сам си си виновен! На брат ти също му тежи и дори на него не си признал, а го е научил от твой приятел.
Не си бил искрен и си позволил тази жена да се събере с брат ти. А дали не е било умишлено и всъщност е преследвала теб?
Позволил си брат ти да се ожени за курва, а сега му се сърдиш?
Е, носи си последствията.

8.   Аз също не знам защо брат ти трябва да ти е виновен? На всичкото отгоре го е казал в нетрезво състояние, когато задръжките падат. И ти му се сърдиш? За всичко си си виновен ти и тази, с която сте пазили тайната от жена ти. Вие сте подлетци. Така му се казва на вашето поведение.

9.   Е, чак за развод е прекалено да мислиш. Всички имате известна вина в случая освен жена ти:
- ти, че не си й споменал за забежката с А. Да, това е от преди времето да я познаваш, но все пак е важен детайл и не е добре да го научава от брат ти и то по този начин
- брат ти, че не умее да си мълчи за неща, които не го засягат и са станали отдавна. Да не говорим, че това засяга и жена му и излага и нея. Явно нещо го е ядяло по въпроса, за да го изтърси така.
- А. също е можела да каже на брат ти, за да не се изненадва и той като научи от страничен човек.
Изчакай на жена ти да й мине и говори с нея. Все пак не става дума за изневяра, а за забежка преди да я познаваш и да сте двойка. Да, кофти ситуация е, но не е нормално да си разваляте семейството само заради това.

10.   Развод - абсурд. Ако това беше след като с жена ти вече сте се познавали и сте били заедно - нещата щяха да стоят по друг начин, но в този случай си напълно прав. Хубаво е човек да е искрен, но като си знаел, че ако тя знае, това малко или много ще и влияе... може би си бил прав и за това да не й казваш.
Говори с нея. Накарай я само да ти отговори дали щяхте да имате толкова добри отношения, особено тя и приятелката й, ако знаеше? !

11.   10, много тъпо разсъждаваш.
То и жена му може да му сложи рога, или да е спала с 300 преди него, но да си трае, за да "имали хубави отношения".
Ами не се прави така.

12.   11, тъпо разсъждаваш ти. Дори и да е била жена му с 300 преди него, ако само един от тези е най- добрият му приятел и с времето продължава да бъде такъв, а той не знае, че е бол жена му, друга песен ще запеете.

13.   11, тук никой не е сложил рога, нито е спал с 300. Не си измисляй обстоятелства, коментирай конкретния казус

14.   13, аз коментирах номер 10 - да криеш от другия значи да го лишиш от изборът му, чист егоизъм.
Още когато са започнали да излизат с жена му и да усеща, че иска нещо по-сериозно е трябвало да й каже.
Дали той ще е толкова спокоен, ако открие, че жена му е спала с най-добрия му приятел, или с брат му и не му е казала?

15.   Какво като открие, че е спала, с брат му, приятеля му и др. преди него.
Това е минало. Вие правите ли разлика между минало и настояще.
Това с приятелката е било преди сто години.
Всеки е наясно, че партньора му е бил с други хора преди него. Да не би хората да са незаменими.

16.   Подкрепям номер 10. Това се е случило преди много години.
Няма чак такова значение.
Да, трябвало е да й го каже преди но не го е казал. Ако човек наистина обича партньора си няма да се раздели с него само защото някой не му е казал с кого е спал години преди него. Губи си доверието но все пак това не е станало в настоящата връзка.

21.   Съгласна съм с номер 2. Това е минало. Колкото и да не й е приятно не може да върне времето назад. Тя има два избора да се примири или да се разведе заради глупост.
Аз съм жена но не разбирам защо жените драматизират толкова. Това е било преди да се познават.
Това дори не е изневяра.

28.   Авторът е. Трябваше да потърся темата, защото ви дължа един лек ъпдейт.

С жена ми няма да се развеждаме. Това е хубавата новина. Една вечер, седнахме, поговорихме, казах ѝ, че с "А" сме правили секс 1-2 пъти, но не си паснахме в нищо друго (което е пълната истина). Жена ми си призна, че е реагирала малко остро и не е говорила с мен, защото е била объркана и бясна. Съвсем наясно била, че няма как да ми държи сметка за неща, станали преди нея, но искала малко време за себе си. Това, което пропуснах да кажа в първия пост е, че малко след този цирк, тя отиде при майка си за няколко дни.
Да кажем, че за момента нещата са ок и няма скандали. Със сигурност, обаче, трябва да поработим над брака си, било сами или в присъствието на специалист.

С брат ми и "А" съм говорил няколко пъти от тогава и то за някакво кратко време. Общо взето, вече се виждаме само по семейните поводи. Последният път беше на 83я рожден ден на дядо ми. Брат ми опита да ме заговори, но аз му казах, че съм тук, за да уважа дядо ни, а не да си оправям отношенията с него. Нямам представа дали някога въобще ще си оправим отношенията, но честно казано, това не ми е на преден план. "А" и жена ми мисля, че все още са приятелки, но не знам какви са им отношенията в момента. Това също не ме вълнува в момента.

Може би трябваше да ѝ кажа, може би не. Това няма значение. Важното е да спася брака си, а дали брат ми и "А" ще са заедно или дали ще са в добри отношения с нас - не ме вълнува особено.

29.   Номер 7 съм.
Брат ти не е виновен!!!
Ти си виновният в случая, че не си му признал, че си спал с тази "А", докато все още връзката им е била в зародиш. Могъл си да предпазиш брат си да се ожени за пачавра.
"А" е голяма пачавра...
Ти си този, който трябва да се извини на брат си..
Можеш да се виждаш насаме с брат ти, но забрави за семейни вечеринки и с жена му.
Дълбоко се съмнявам, че жена ти и онази "А" още са приятелки.
Приятелка никога не би постъпила така. Би предупредила и би се държала настрана. Убедена съм, че женати е споделяла доста семейни проблеми с нея, без да знае, че ти е бивша. Има и жени, които обсъждат мъжете си какви са любовници...

30.   Да освен това и жената на брат ти можеше да му каже истината.

31.   Авторе благодаря за отговора.

33.   Аз мисля, че не трябва да прощаваш веднага на брат ти. Все някога ще си оправите отношенията.

37.   Човек... кофти стечение на обстоятелствата... Щом си правил секс с най-добрата приятелка на жена си преди да се запознаеш с жена си - нямаш вина за това. Съдба.
Вината ти е, че в момента, в който си разбрал, че А е най -добрата приятелка на жената, за която искаш да се ожениш - не си й споделил.
Хубаво е било да знае, че се омъжва за мъж, който е имал някаква връзка или забежка с най-добрата й приятелка, за да си прецени дали ще й е окей в тая тройка... все пак тя ще живее с теб, а ще се вижда и с приятелката си, ще я кани у вас...
Абе и ти, и оная пача "най-добрата приятелка" на жена ти, сте станали долни лицемери в мига, в който сте разбрали, че имате човек, който ви свързва, който би трябвало да е важен и за двама ви, а вие сте лъгали в очите й... сещаш ли се?
Жена ти не е разочарована, защото си чукал оная А, а защото се чувства лъгана с години от човека, с когото живее и има деца, и от оная, която познава от бебе.... ебаси късмета. Да ви тегли една майна.. Със сигурност да тегли майна на "най-добрата си приятелка".
Със сигурност се чувства като пълна глупачка... Гаранция, че сега връща лентата назад и се сеща за всеки повод когато сте били заедно тримата, дори ако сте оставали насаме с оная А, жена ти 100% вече се съмнява, че си й изневерявал под носа. Сещаш ли се, бе галфон? Ти си глупак, не брат ти. Брат ти е чехльовец на теб и на А.

38.   Е могло е да й кажеш но все пак да не преувеличаваме. Какви долни лицемери случилото се е преди сто години. Да тегли една майна заради нещо случило се преди да се познават. А жената нямала ли си е други връзки.
Аз не бих искала да знам ако съм на мястото на жената. Защо да си съсипваме хубавото приятелство заради нещо случило се преди сто години. Предпочитам красивата лъжа пред грозната истина.
Да сега вижда лентата назад и се тормози за нещо маловажно затова е било по-добре да не разбира. Гадно става сега. Все пак има и благородни лъжи. Даже това не е и лъжа а премълчаване на истина.
А и ако тя ти прости това ще направи връзката ви по-силна.
Може би това е правилното да й кажеш. Все пак не е лесно да се каже подобно нещо. Как се казва подобно нещо. Брат ти интригант. Трябваше да поговори с теб ако държеше да каже щеше да те предупреди, ако не кажеш ти ще каже той. Разговор по мъжки.
А и не само ти си виновен. Жената на брат ти също можеше му каже.

39.   До 38
Ти ако си жена, си много проста. От ония, които ги мамят, бият и т. н. а те стоят в измислените си семейства.
Уважението е необходимо за връзка с друг човек, а в случая с тая история - уважение няма от автора към жена му, още преди да се оженят дори. Уважение няма и от А към жената на автора. За какви минали истории говорим? Какво драматизиране? Аман от широко скроени хора. Живейте си в т. н. отворени връзки като сте толкова ларш.

40.   Жена ти е инфантилна и реагира като пет годишно дете. Само това мога да кажа. Хората изневери си прощават, тя отива при майка си заради случка, станала преди да я познаваш. Какво от това? Верно ви трябва специалист, за да обуздае емоциите на жена ти и да я накара да се държи като зрял човек, а не обидено детенце.

41.   Прав си номер 40. Може би се губи доверието но все пак нека да не преувеличаваме тази случка е от преди да се познават.
Съгласна съм това не е изневяра. Може да е малко обидена но чак да не може да му прости.

42.   Аз съм жена. Аз имам проблеми в семейството. Как позна.
Съгласна съм с теб уважение няма и от А към мъжа й, който е брат на автора.
Но брата на автора също не е постъпил добре. Трябвало е първо да обсъди ситуацията с брат и ако брат му не се съгласи чак тогава да признае това, което знае. Можеха да си поговорят по-мъжки.

Все пак това се е случило в миналото. Изневяра няма как да не е драматизиране. Не говорим за изневяра в сегашно време. Губи се доверието да но тук не може да се говори за изневяра.
Може би мисля така защото на мен никога не са му изневерявали.

44.   Абсолютно съм съгласна с 37. С всичко написано.

Жена ти се чувства точно като глупачка. И това с евентуалните сценарии също е напълно вярно, както и всякакви мисли, които ще я тормозят.
Това, което дразни повече е че не си е между вас в семейството, ами “бивш колега” му казал, еди кой си бил разбрал, братът се бил напил, циркове всякакви. И фарсът става още по-нелеп.

45.   Е добре де, това е било някога, какво да направим. Вие в детската градина ли сте? Второ има една приказка, къси посещения дълги приятелства, пили говорили, тлупжсти на квадрат.
Просто и кажи да се осъзнаеш и, че няма да и играеш по театъра, за неща, които са са се случили някога си. Освен това не виждам защо трябва да се отчиташ с кой с колко е спал преди връзката ви, това показва страшна ограниченост. И не мога да разбера, защото като някой спи с някого после хвали.
Брат ти е доста ограничен, нито му е работа да се меси, нито да говори такива неща. Вдигна му и го питай доволен ли е от бъбривата си уста.
Но всъщност женати е най-зле в цялата ситуация. И поне, каквото и да е може да поговорите, макар, че в цялата ситуация проблем няма. Детско поведение.

46.   Смешните. Какво да си признава, все едно е убил някой. Имал е връзки спал е с някаква. Голяма драма. Тя надали е на 100 % коректна какво е правила преди връзката си с него. Проблемът в цялата ситуация е детското поведение на жена ти, и тъпотия та на брат ти. Масата хора нехзнаят какви глупости говорят.

47.   Да права си номер 44. Не е трябвало да го разбира от друг.
Този приятел също не е трябвало да казва. Това й не може да се нарече приятел. Предател. Той е интригант.

48.   Да губи се доверието но нека не преувеличаваме това не е изневяра случила се в сегашно време.

51.   Харесва ми как мъжете се подкрепят.. “Жена му се била държала инфантилно. Защо й трябвало да знае той с кого бил спал преди това”. Но пък можем да се хвалим пред приятелите си и да разкажем на целия офис, кого сме клатили и това не е проблем. Егати двойния стандарт. Ето затова жена ти се чувства зле. Защото организираш таен цирк и някой случайно я е поканил на премиерата. Извлечи си поука от станалото и стани по-достоен мъж за жена си.

52.   Стига сте нападали “А”, пачавра била. Пробвали са, не е станало, намерила си е щастието другаде. Ама че глупости.

53.   Аз съм жена но въпреки това не подкрепям жената може би защото не знам какво е да ми изневерят. Но все пак всеки си има личен живот преди да срещне половинката си.
Онзи приятел е предател.

54.   Авторе, представи си, че утре научиш, че жена ти преди брака е спала с брат ти, или с баща ти, или с най-добрия ти приятел.
Дали няма да ти е криво?