Споделена история от Семейство

Как може да има такива родители?
Сериозно, хора. Понякога направо съм потресен от родителите в България.

Имах съученик, който криеше от родителите си, че е бисексуален. Един ден, баща му го видял да се прегръща с момче. На следващият ден, момчето дойде синьо. Ама като казвам синьо, тъмносиньо, почти лилаво. Баща му го спукал от бой.

Моя позната е лезбийка. На нея си ѝ личеше от малка, че е леко мъжкарана. Когато признала на майка си, че харесва момичета, майка ѝ заявила, че от днес нататък, тя няма дъщеря. За нея, дъщеря ѝ е умряла и не иска да я види повече.

Кажете ми, как може тези хора да се нарекат родители? Умът ми не го побира. Такова закостеняло мислене все едно сме в 10 век. Ако не сте готови да приемете децата си каквито са, по - добре не ставайте родители.

Коментари

1.   Проблемът е тъкмо в родителите. Тяхната “грижа” в 80-90% от случаите води до хомосексуализъм. Липсващ баща - смазваща майчинска любов - Фройд си го е казал, но е табу, по-удобна е генетичната теза, въпреки тоталната липса на доказателства.

2.   Аз мога да ти дам друг пример. Хронично болен, магистратура, златен медал и безработен ми показаха вратата. Кой както се "уреди"... :Д

3.   Такава ни е нацията- живееща още по времето на соца и комунизма.
Явно щеше да им е по-готино тези деца да се друсаха, да пиеха, да крадяха. Това момиче да го спуква от бой някое гадже, или да беше родила на 13.
Не можеш да промениш мисленето на соц поколението.

5.   Ами аз намирам поведението на тези родители за правилно. И нищо от това, което каза не го намирам за контрапункт. Ти си имаш някакви изкривени, либерални разбирания, аз си имам "закостенялото" мислене от 10- ти век. И се радвай, че не съм ти баща!

6.   Никой не е готов детето му да е мекотело и смачкано от обществото и всеки се опитва да го вкара в правия път по един или друг начин.

7.   По зле от това да не си подготвен за родител е това да си нямаш друга работа и да обсъждаш хората

8.   И аз не разбирам честно казано. Нашите ме обичат и винаги съм се разбрала с тях. Те са такъв тип родители които биха ме подкрепили във всичко, но не и в това. Помня като осъзнавах че съм бисексуална казах на мама и тя едва не ме изгони и накрая се престорих че просто съм се пошегувала. Наистина старите възгледи трябваше да си останат в миналото. Нашите винаги казват "По Бай Тошовото време нямаше такава педерастия. Какво стана? " осъзнават ли че тогава такива хора са били убивани? Аз лично много обичам родителите си и се надявам никога да не ми се налага да им казвам, но е тъжно.

9.   Номер 5, какви изкривени либерални разбирания? Да не си убиваш детето, защото е с различна сексуална ориентация? Какви глупости дрънкаш просто!
Не знам за автора, ама силно се надявам да не си баща изобщо.

10.   5, значи ще си изгониш детето само защото е хомо? Помисли сериозно ли ще го направиш или просто така си пишеш.
Ако на мен ми се случи, няма да ми хареса, не си кривя душата. Но и няма да се отрека от детето си. Ако това е либерализъм, така да е.

11.   Аз бих добавил, че моя баща не харесва хомосексуални връзки, примерно нали да вземем вуйчо ми (брат на майка ми) и друг мъж. Баща ми е хомофоб и понеже аз имам приятелска връзка с друг мъж ( имал съм и приятелки) Той все едно живее в 18 век. Това се нарима закостенели мисления от страна на дорителите към децата.

12.   За ориентацията например не бих изгонила детето си, но ако разбера, че употребява наркотици или е злобен неблагодарник, независимо всички грижи, които сме полагали и правилните неща, които сме му казвали през годините, ще го изгоня!

14.   Но. 1 е прав
Да, проблема е в родителите, но не защото си бият децата (това е друга тема), а защото са допуснали да се стигне до тук.
Децата са огледала на родителите си.
Обществото носи по-голямата вина, но родителите трябва да подготяят децата за тия неща с любов.

Аз не съм обратен и моя баща никога не ме е биел. Как става при мене и при милиони други хора така?

15.   Изобщо не става въпрос за закостенели мисления, виждания и тем подобни, това си ни е биологията, която е една и съща при всички полови същества от хиляди години и няма да се промени още толкова.

Не, не е било правилно бащата да подхожда с насилие към момчето, това е прекалено. Можело е да го заведе на терапевт, да се опита да му помогне или най-малкото ако се вижда, че няма какво да направи, поне да го остави на мира и да не си троши нервите.

Но не е правилно да се изисква от бащата и от всички нас да се преструваме, че това нещо е нормално. Нали точно за свобода на словото става въпрос и за това как трябва да се уважават чуждите виждания. Тогава нека се уважи мнението и на нас, които не отричаме собствената си биология и предпочитаме да следваме християнските и семейни ценности, а именно - мъж, жена и дете. Аз не искам детето ми да става жертва на тази пропаганда, пробутвана на обществото от големите корпорации уж заради подкрепа към ''дискримираните'', но реално с цел единствено финансова изгода и изпростяване на народа за по-голям контрол.
Да, хомосексуални винаги е имало, но 80-90% са повлияни от средата в която са, кофти детство, липса на бащина фигура, интернет влияние, други въшни фактори или комбинация от някои от изброените. Не вярвам в генетичната теза.

16.   15, каква пропаганда бе, човек? Хомосексуалисти винаги е имало, винаги ще има. Такъв се раждаш, не ставаш такъв.

Авторът просто е възмутен/а, че има такива откачалки, които са готови да убият децата, защото имат симпатии към същия пол. На мен също няма да ми е приятно, ако синът ми ми докара приятел, а не приятелка, но просто ще си замълча. Защо? Защото за мен е важно моето дете да е щастливо.

Ако искаш вярвай в генетичната теза. Това, обаче, е факт, който нито ти, нито някой друг може да го промени.

17.   15, вземи прочети кои са реално християнските семейни ценности. Вдовицата се дава на брата на мъжа, ако ама. Никой не я пита, става му собственост и той и прави деца. Жената трябва да се омъжи за човекът, който я е насилил.
И куп такива ценности, служещи за цел жената да е подчинена.
Лично за мен би било по-противно детето да се друса, да краде, да убива, от това, че харесва своя си пол. Както и ако някой мъж я ступва от бой, защото е мъж и живеят според християнските ценности.

18.   Това са отвратителни родители да си бият децата.
Номер 5 ти сериозно ли?
Защитаваш едно убийство.
Не мисля, че сериозно би навредил на детето си. По-добре да не си баща.

19.   Щеше ли да е по готина ако децата се другата или крадяха.

20.   Да, чувала съм, че вдовицата я взима брата на човека, който е починал.

21.   Хора, не се карайте. Според мен българите малко или много сме доста либерални към хомосексуалните, даже те вече станаха мнозинство. Толкова си искат правата, била съм в компании, в които имаше лесбийки, открити лесбийки от малки, никъде никой копче не им е казал за ориентацията. Проблемът на българските родители е свръхпротекцията и това, че дундуркат синове и дъщери до 30-40. Ако един мъж е със златен медал и магистратура и хронично болен, това не значи, че не трябва да работи и да е самостоятелен. Това за един коментар горе. Българските синове и дъщери, определящи се като момичета и момчета на 30 , а са мъже и жени вече и имащи главен проблем да имат едно дете до 34-36-37, защото не са подготвени са глезени Ганки. Глезени до безобразие.