Споделена история от Семейство

Празничен стрес и еуфория
Здравейте,

Как "оцелявате" около празниците през месец декември?

Какви са рецептите за справяне с истерията и опашките пред магазините?

Още малко остана и януари очакваме затишие ;)

Коментари

1.   Хахах чак пък стрес. Абсолютно никаква еуфория и стрес нямам аз лично. Не че не се кефя на празниците, напротив. Обичам и да подарявам подаръци и да избирам, но нямам никакъв стрес, нито пък празнична еуфория. Даже 31 ще го празнувам сам, от няколко години на тоя ден отбивам всички оферти и си го празнувам сам и ми е супер яко и спокойно, колкото и странно да звучи. Един път се престраших и вместо на парти реших да съм сам и да си поръчам пица и толко ми хареса, че се пристрастих, вместо да слушам тъпи разговори и да се наливаме с алкохол всеки път.
А за да нямаш стрес и да не се редиш по опашки, купи 1 месец по-рано подаръците, 2-3 седмици по-рано си купи някакви неща за трапезата, ако ще празнуваш у вас и тва е. То вече всичко мина, така че няма значение.

2.   Избягвам по това време магазините, така че за мен не е стрес. Теб насила ли те карат да се редиш по опашки и да се буташ в хората?

3.   Много лесно - не действам като овча пача като всички останали.

4.   Тази седмица хората тотално изтрещяха и е тотален хаос навсякъде...

5.   Защо се буташ по магазините? Купи каквото ти е нужно по-рано и се наслаждавай на спокойствие и уют вкъщи.

6.   Аз имам един трик вместо примерно 20 неща наведнъж на даден човек да купя и подаря за Коледа или рожден ден, през годината, ако видя нещо, което ще се хареса на даден човек го купувам тогава. Даже сега се очертаваше да ми останат много малко пари за Коледа, понеже трета година майчинство не се заплаща от държавата и на Черен петък взех подаръка за Коледа на мъжа ми един парфюм, а срам не срам на свекървите нищо не взех, но вярвам, че той е представил че е от нас двамата. Нямам никаква еуфория по празниците, една седмица преди подобни празници пазаруваме, за да не се редим по опашки и сме си вкъщи.

7.   Ти имаш лукса да се редиш на опашки на магазините и да купуваш подаръци... Аз нямам този проблем, щот едвам бутам от месец за месец. Да ви имам проблемите.

8.   За мен особено Нова Година не е кой знае какъв празник. Това е просто физичен закон - Земята завършва една пълна обиколка около слънцето. Е, и? Защо това трябва да е някакво кой знае какво събитие, по-скоро е закономерно.
Отбелязвам го скромно - хапвам нещо вкусно, дори и да е вредно, пия 1-2 бири и към 1 часа, като се поуспокоят с фойерверките и пиратките навън си лягам и си се наспивам хубаво.
Последните години на 1-ви януари времето е хубаво и докато почти всички спят или са с махмурлук, аз излизам и си правя една хубава разходка в планината. И започвам новата година с хубави гледки и освежаване с чист въздух и малко приятно физическо усилие.

9.   Говедата последния момент се юркат да пазаруват и мен това ме дразни, защото обикновено съм за малко неща, а се образуват опашки по кауфланд и лидл и пазаруват кат не виждали. Та по темата да малко се напрягам и дразня от тази тъй наречена еуфория ама в същото време не ми дреме особено.

Хан Крум

10.   Варианта е да не се пазарува в последния момент и така няма да трябва да се справяш с опашките по магазините.

11.   Какъв стрес толкова е хубаво да се пазарува по магазините. Много е яко.
Само пари да има човек.
Повече обичам да правя подаръци отколкото на мен да ми подаряват.