Споделена история от Семейство

Ще се радвам за съвет!
Здравейте!
Ще запазя самоличността си. Но ще искам съвет….
Ще ви разкажа една история малко дълга е но ще се радвам да ми помогнете!
Аз съм момиче почти на 17 години живея в село близо до града. Майка ми е ромка а баща ми е българин. Но мен никога не ме е било срам от това защото не съм чиста българка. От половин година имам приятел, с него се разбираме перфектно, допадаме си виждам от него уважение, виждам че ме харесва със всеки мой недостатък държи на мен и се доказал и продължава да се доказва! Обичам го и не искам да губя този човек семейството му също са уникални хора и се радвам че ги познавам направиха много за мен!
Нашата връзка е в тайна тъй като моят баща знаех как ще реагира и не му казах веднага, майка ми знаеше още от самото начало познава се с това семейство защото са от един град, но баща ми не ги познава и проблема е че той не е българин а е ром.
Но не както всички си мислят защото повечето хора Кати чуят думата циганин и са лошо настроени защото много от тях не са добри хора да така е!
Но не всички са еднакви той е много мил умен работи има добра заплата, родителите му също майка му е маникюристка има по малка сестра и са много задружни много се обичат и са уникално семейство помагат си един на друг и много се уважават ОБИЧАТ СЕ!
Не са лоши хора!
Когато първият път реших да кажа на моят баща реакцията му беше просто ужасна!!!!
Обясних му всичко и се опитах да поговоря с него но той ме хвана и ме преби до безсъзнание! Трябваше да дойде линейка но не дойде заради него защото не позволи!
Свестих се някак пооправих се но ми взе телефона и не ходех на училище известно време.
След това дойде и ми каза няма да се занимаваш с тоя циганин защото ако разбера 2ри път ще те пребия в ръцете ми да умреш, ти ще станеш най-голямата курва ти си мърла и мърша какви ли не убиди и просто дума не обелих…
Даде ми телефона и след това се чух с моето момче криехме се отново той беше в ужас като разбра но с времето се пооправихме психиката ни беше разбита…..
родителите му знаеха звъняха на баща ми да поговорят че това не в начина и да не ме спира защото няма важно каква Раса си важното е да се обичаме и да се уважаваме и така нататък….
Баща ми каза ей тя няма да е с него да не я търси повече!
И след 2 месеца баща ми ни видя в града и тръгна на бой на момчето, но се спря. Моят приятел не е посягал заради мен, защото ми беше казал дори ако стане нещо и тича да ме бие аз ще стоя няма никога да му посегна той ти е баща трябва да го уважавам!
Поговориха но нищо не се промени.
Остави ме там поговорих с моят приятел баща му дойде да ни види и да говорим каза не се притеснявай няма да го бия няма да правим проблеми ще говорим всичко ще отмине. И се пробрах вкъщи и това ми беше най-голямата грешка вече бях пребита до безсъзнание трябваше да дойде линейка. Дойде линейката и ме откара в спешното. След това ме изписаха и беше някакъв стрес и до ден днешен продължва това заплахи ако случайно разбере че ще ме убиел направо ще иде да се бие с хората и аз постояно съм напрегната да не разбере че отново съм с него, защото ние сме заедно каквото и да стане няма да се оствим той е до мен в тези трудни моменти. Майка ми не ми помага не говори с моят баща никой от мойте близки не говори за това от страх!!!
Имам и проблеми със здравето ходя по лекари!
Но проблема е че искам спокойствие да продължа връзката си с това спецялно за мен момче не искам да го губя. Не се храня редовно отслабнах доста и продължавам в депресия съм защото се случват такива неща който не съм очаквала от баща ми!
С него бяхме прекалено близки обичкахме се много споделяхме всичко не ме е спирал от нищо татуси хиалурон дискотеки но само и единствено от момчета.
Искам да се преместя с мой братовчед той е гей но с нашите не се има толкова. Ако случайно се преместя да живея с него на квартира без нашите да позволяват какво може да се случи и какво мога да направя без да стават проблеми. Все пак ми е баща не искам да влиза в затвора и така нататък. Майка ми взима малка заплата не може да ни издържа със брат ми разходите ни са доста големи баща ми взима предостатъчно пари но ако нещо стане и спре работа ние ще сме финансово зле и не само обичам го каквото и да е направил баща е не е трябвало така но неговото мнение не се променя!
Моля дайте ми съвет прочетете моята дълга история много ще се радвам да ми помогнете!!!
БЛАГОДАРЯ!!!

Коментари

1.   Много интересно, баща ти не иска ром, а се оженил за ромка

2.   Между ром и циганин разликата е от земята до края на космоса и обратно. Ром е дума, употребявана за алкохолно питие, докато “циганин” си е коренна разлика и няма нищо общо с думата “Ром”. И това, че Германия вече не е немска а циганска държава в която циганиеще се казва “Ивайло, Петър, Павел” и тем подобни, по никакъв начин не ги прави българи, още по-малко европейци. И вземайки фактите, които правят по света като убийства, кражби и тем подобни, нормално е българинът да ги ненавижда и мрази.

Гаро

3.   Как така баща ти хем се е оженил за циганка, хем е против циганите?

4.   На 17 г. си и погледни какъв правопис имаш... прав е баща ти, първо се изучи и после върти любов....

5.   Баща ти няма право да те спира да излизаш с този мангал, защото той не може да ти даде личен пример. А и ти си наполовин циганка. Щом вече и хелорун имаш, коня е изтърван……….

Чингис Хан-Скандинавеца

6.   Загуби ме като читател някъде на половината. Баща ти се оженил за ромка, пък пребил теб, че ходиш с ром.
Абе, цигански работи.

7.   Мило момиче първо искам да ти изкажа съчувствие. Правилно не трябва да се срамуваш от това, че си циганка. Никой не избира от каква Раса да се роди.
Пишеш много грамотно. Направи ми добро впечатление.
Искам да си много щастлива.

12.   За какво е тази голяма драма, просто изчакай кротко да станеш на 18, намери си работа и се изнеси. Ако трябва сменете града с твоя любим. Явно баща ти няма да преживее зетя, та ти си прецени. Но не се подлагай повече на жестокостта му нарочно. Изчакай да станеш пълнолетна и да не си зависима и прави каквото решиш.

13.   Избягайте.

14.   При проява на домашно насилие се подава жалба в полицията, прави се медицинско и ако насилникът посегне отново, го чака затвор. Държавата защитава жертви на домашно насилие, още повече непълнолетни.

Това се прави. Ром, китаец, нинджа, расата тук няма значение.
А майката къде е в тази ситуация, питам, да пребият дъщеря й и тя да не прави нищо?

15.   Ако бях на мястото дори и да ме убият бих защитила дъщеря си.
Сигнализирай за домашно насилие.

16.   Но той се е оженил за циганка.