Споделена история от Семейство

Създаване на дете
Мили дами и господа, как и с какво намерение създавате едно дете?

По егоистични цели ( да го / я вържа, защото той / тя е много заможен / заможна )?
Или сте създали децата си по взаимно съгласие след дълъг разговор, с желание с любов? Или пък стана по погрешка случайно?

И според причината появило се едно дете на бял свят, влияе ли това върху отглеждането му през годините?

Благодаря за откровенията!

Коментари

1.   Имахме желание и имаме деца, но много хора забременяват и раждат, неочаквано, но се свиква.

2.   Вързах го, за да се измъкна от дупката в която живеех. Другото нататък все някак си ще се оправи.

3.   Аз само да добавя към егоистичните цели и: за да има кой да ни дондурка старческите задници и имане на дете за пред "хората".

4.   "По егоистични цели "

Да те светна, че човек няма друг цели...

5.   Планирахме първото, защото си знаехме, че няма да е лесна задача.
Второто не.
Това с връзването го има в живота, но не беше нашият случай. Не е точно едва да сме свързвали двата края, но никак не бяхме добре материално по онова време. Нещата бяха много несигурни, не знаехме изобщо дали ще оставаме в БГ.

6.   За мен децата не се създават с цели, те са плод на любовта, но как да обясниш какво е любов, на днешното консуматорско поколение.

7.   Стана неочаквано. Само времето и порастването на детето лекуват донякъде травмата. Аз съм против да се създават деца с цел егоистични цели и тяхното ограничаване в живота им. Вярно, уважението и благодарността като краен резултат са много важни от страна на децата, но не трябва да ги контролираме и да искаме от тях да ни гледат. Само ако те искат. Но не е добре и изобщо да не поглеждат родителите си, както са повечето за съжаление, освен ако няма някаква лоша причина. Това е признак за абсолютно неуважение. Кел файда, че родителите са се трудили и дали толкова много за тях.

8.   Такъв въпрос може да зададе само човек, който няма деца.

9.   Най-егоистично е да имаш възможност, а да не създадеш. Подчертавам, , Да имаш възможност, ,

Чингис Хан-Скандинавеца

10.   Всъщност по-егоистично е да нямаш възможност и да създадеш дете, за да не останеш по-назад. Но не бих съдила хората, не съм алтруист.

11.   Стана неочаквано, случайно но сега много си обичам детето.