Споделена история от Семейство

Депресия
Здравейте! Един ден ми се прави всичко, друг ден не. Всичко ме дразни.

Занимавам се до обяд с детето готвя, чистя. И след обяд продължавам пак. Уча го да свири, играем и т. н.

С мъжът ми не се разбираме все намира за нещо да мрънка и търси под вола теле.
Хладилника да изчистя от до, каналите да изчистя защото се запушва мивката и в банята сифона. Нищо не съм вършила. Идва ми да го хлопна с нещо по дървената глава.

Само команди раздава, не помага с нищо за детето имам чувството че гледам 2 деца. Постоанно ме подтиска иначе го играе жертва. Иска да му се подчинявам и ако не - става лош. Заповядва.

Не ми се занимава с мъж или дете добре ли съм? Лошо ли е това? Или ме гони яко депресията?
Искам да ги оставя за седмица, искам да общувам с хора.
Какво ми става?

Коментари

1.   Не си в депресия,, просто си изнервена. Той работи, също е натоварен. Двамата сте натоварени. Това е.

2.   А на каква възраст са "децата"?
Че хладилника трябва да се чисти е вярно, че каналите не трябва да се запушват също е вярно. Но при днешните условия в домовете ни, това трябва да се случва много по рядко от времето когато майка ти е гледала теб като бебе. Затова си мисля че в твоето поожение проблема е в теб и не се нарича депресия, а е по скоро неорганизираност и мързел, или да го кажем така майка ти е била по организирана и работлива.
Дали мъжът трябва да ти помага? Разбира се че трябва да ти помага, но точно толкова колкото ти му помагаш с финансирането на семейството. Ако си в майчинство, и имаш нормален дом с нормална домакинска техника, не виждам защо не можеш да се справиш? Нима нямаш пералня и ти се налага да переш памучни пелени на ръка? Преди 30 години майките на бебета и това са правили. И кой по точно те спира да общуваш с хора?

3.   "иначе го играе жертва"

Като те слушам, и ти силно я играеш... Типична ситуация - всичките жертви...

Принципно всеки иска с приятели навън, кафенца, екскурзийки.
Семейният живот на малцина им допада. И да работиш допада на малцина. И да учиш... Ако си мислиш, че твоите родители са те отглеждали с широка усмивка... Повечето се насилват. Както децата ги насилваш да ходят на училище, същото е било и да правят семейство. Сега семейството и детето са по-скоро "мода". Да се представим пред другите - виж каква "половинка" имам, какво хубаво дете, идеалният живот. Ама повечето го усещаъ, че не си струва усилията. И няма като навремето някой да ги принуждава, така както в училище е било. Та се самоизмъчват, и се чудят на кого да го прехвърлят вината. Обикновено го отнася т. н. "половнка", щото няма друг, трябва някой да е виновен нещата да не работят.

4.   Преди да му родиш дете, не поживя ли известно време с този мъж, за да го видиш как се държи в къщи? Едва ли е станал такъв от сега. Започни работа и ще имаш контакти. Детето - на градина, ако е голямо или детегледачка или баба. Има варианти.

5.   На колко години е детето? А мъжа ти какъв е по професия?

6.   Нормално, имаш нужда от разнообразие и време за себе си. На колко е детето? Те повечето мъже са мрънкачи и са свикнали наготово, поне внася ли пари вкъщи?
Ако има на кой да го оставиш малко го оставяй от време на време.

7.   Авторката съм: На село сме и няма на кой.

Аз не работя.
Не искам да помага, а да си върши неговите мъжки неща.
Не искам караници затова си мълча той винаги е прав за всичко и не го вълнувам. Поне с*кс правим само че от моя страна с голямо нежелание, но го правя...

Няма любов между нас. Беше ми казал, че го ядосваме и искал да си почине от нас.

Как някои хора се обичат цял живот и им е хубаво.
А някои само обичат да командват и да заповядват.

8.   Ужасно е уморително да гледаш къща и дете. Отделно може да имаш следродилна депресия, която да продължи години. Съвсем нормално се чувстваш, особено ако и нямаш помощ. Едно време нас ни изгледаха баби и дядовци, не е като сега майките да гледат по едно-две деца съвсем сами.

9.   До 8 бабите ви се пенсионираха на 55 годишна възраст, днешните баби, заради вас че гласувате за евроатлантически партии и плащате ниски осигуровки се пенсионират на 62 год.

10.   До 7 кои са мъжките неща които трябва да върши, миенето на хладилника ли???
Как се обичаме с моя мъж цял живот ли? Ами вече 28 години се грижим един за друг, всеки от нас мисли как на другия да му е по леко, да му е по приятно, как другия да е доволен и щастлив. Грижим се да увеличим почивката и удоволствието на другия. Не съм и помислила да го карам да мие хладилник или да отпушва канали. Просто в хладилника ни всичко се слага в кутии и той не се замърсява, а каналите гледам да не запушвам (каналите не се запушват сами, ние хората ги запушваме). Никой от нас не обича да пере килими, затова у нас навсякъде е теракот, нямаме килими и перем само чехли и пантофи. За децата да сядат по пода в Джъмбо има гумени постелки които се сглобяват. Моят мъж никога не се е занимавал с децата, особенно щом не работя. Децата започваха да ми помагат в чистенето преди да навършат три години, а в готвене преди да навършат 5 год. На възраст около 10-12 вече всяко дете имаше поне едно задължение на ден, което трябва да свърши за общото домакинство.

11.   До 9,
Те защото "бабите ни" се пенсионираха на 55 и държавата фалира 3 пъти! А "хубавият" соц. без доставките на петрол и суровини от СССР почти безплатно си бяха фалирали от много преди 1989г!
Няма комунистическа страна в света, в която хората да имат нормален начин на живот!! Във всъчките има 98% бедно население и 1-2% богопомазани!

12.   Като не ти се занимава, защо си се омъжила бе?
После пак мъжете виновни нали? Мъжът ти може да е зле, ама кой го избра? Аз ли ти го избрах?
Кой те кара да ряждаш?
Тъпи като за световно. Цял живот в депресия

13.   Гадно звучи. Често се замислям, че може би няма да ми е зле неомъжена.

14.   И теб женомразците те налазиха, че ти си виновна, че мъжът ти е леке.
Мъжът ти също живее в тая къща и това дете е и негово и е редно и той да поема част от грижите и ангажиментите, а не да ти е в тежест като второ дете.
После защо българките вече раждат само по едно дете - ами защото отглеждат 2 - едно тяхно и едно от свекървата.

15.   14, а кой го направи "неин мъж", докато той вече е бил завършено леке? Във всяка една тема в Сподели-то с гордост ни обяснявате, че жената избирала и решавала кого да извади от генофонда, сега бъдете така добри да приемете, че кофти решенията са по вина на жените, както и правото на избор! Нали вие решавате? Ваши решения, ваша вина при кофти решения! Много готино така - ти ще решаваш, ама аз ще съм виновен, че си оплескала работата! Беше готино, когато бях в 3-ти клас и това беше преобладаващата тенденция, още е готино, ама все пак сме маааалко по-възрастни и се очаква вече да можем да носим отговорност за последствията от наши действия и решения! Ако искам да слушам такива смешки, ще отида да говоря с някой третокласник - сигурно и сегашните са наясно с концепцията "аз решавам винаги добре, гафовете са по вина на друг". Но ако си завършила училище, е нелепо да звучиш като тях! Държиш ли да го правиш, мъжът в историята не е единственото леке тук.

16.   Всеки може да се обвърже с неправилния партньор. Все пак на челото не пише кой какъв е

17.   Отиди на психолог.
Трудно е с малко дете не само при теб е така, на всеки му е трудно с малко дете да се оправя в домакинството.
Толкова ли е важно да миеш ти хладилника няма ли кой да го измие, ти трябва да си гледаш детето. Детето ти е приоритет.

18.   Сигурно и на други майки с малки деца домовете са им кочина, нормално е защото е трудно да гледаш дете и да въртиш домакинство. Малките деца цапат непрекъснато.

19.   10 защо да не се занимава с децата, нали им е баща.

20.   Трудна ситуация, изнервена си и имаш нужда от почивка

21.   Авторке, имаш проблем и той е, че не обичаш и не обръщаш достатъчно внимание на мъжа си. Това няма как да свърши добре. Прави впечатление, че използваш "ние" и "нас", само когато говориш за теб и детето. А мъжът ти, къде е в картинката? Дразнител, който ви издържа и с който правиш секс по необходимост или какво? Мислиш ли, че той не го усеща, че не се чувства пренебрегнат? Той също е човешко същество, което има нужда от любов и внимание. Ако ги получаваше от теб, нямаше да се заяжда за глупости. Няма да се учудя, ако единствената ти тема за разговор с него е детето и напомнянето за бащинските му задължения. Картинката ще е пълна ако се обръщаш пред детето и пред хората към него с "татко". Звучиш обсебена от заниманията си с детето. Единствен интерес. Много ясно, че ще стигнеш до депресия така. Това нито за теб е добре, нито в перспектива за детето. Ще почнеш скоро да си прехвърляш върху него всичките мечти и очаквания. Осъзнай се. Този мъж обичаш ли го, привлича ли те сексуално - имахте ли изобщо хармонично съжителство преди детето или си очаквала, че като родиш и ще си дойдат на мястото нещата? Ти и мъжът ти сте основата на семейството - центърът, смисълът един за друг, двамата един до друг срещу всякакви трудности. Децата идват и ако се справиш добре със задачата си в някакъв момент стават самостоятелни и си отиват. Ядрото, което остава сте ти и съпругът ти. Ако той сам по себе си не ти е достатъчен, ако не си щастлива с него, то за какво семейство говорим и какъв пример за здравословни семейни отношения вижда това дете? И двамата сте нещастни, губиш своето време, губиш и неговото. Опитай да оправиш отношенията между вас - ако се почувства ценен и обичан като мъж, последната му грижа ще са фугите в банята. Поговорете, поглезете се един друг - виж дали няма шанс да се подобрят между вас нещата. Ако пък усещаш, че чувствата вече са си заминали, че ти е опротивял и не си способна да го обичаш и да бъдете щастливо семейство, то пък поговорете за това и потърсете разумно решение. Иначе нещата само ще ескалират и няма да си доволна от крайния резултат. Знам, че няма да ти харесат думите ми, но това е моята истина, до която моят опит ме е довел. С друго не мога да помогна.
Ж42