Споделена история от Семейство

Имам проблем с парите
Аз съм момиче на 16 и живея само с майка ми. Проблема е там че тя винаги ми взима парите. Когато дядо и баба ми дават пари тя ги взима и не ми ги връща. Опитвала съм да ги крия но тя идва през нощта и ги търси като ненормална ако не ги намери ме заплашва че ще ми вземе телефона и няма да излизам повече стигало се и до бой. Нз какво да правя вече. Просто искам да си спестя пари и да си взема нещо хубаво и без това тя не ми копува нищо и трябва да спестявам от джобните си за да си взема готини дрехи. Някой може ли да ми помогне:(

Коментари

1.   Никой не може да ти помогне, такъв е животът, никой не си избир родителите! Единственото което можеш да направиш е да учиш, за да може след 1, 5-2 години да се изнесеш и да се грижиш сама за себе си.

2.   Нека те водят да ти купят нещо вместо да ти дават пари.

3.   Говори с баба ти и дядо ти и идете в банка, за да ти открият банкова сметка с дебитна карта към нея и там да ти внасят парите, без да казват на майка ти
Майка ти алкохоличка ли е, безработна ли е?
Това не може да бъде поведение на уравновесен родител.
Жена, 48 г.

4.   Тази история е тотално фалшива. Авторке спри да пишеш глупости.

5.   Номер 4, защо да е измислена историята? Номер 4 - ти спри да пишеш глупости!

Когато бях на 17 г., дядо ми ми даде една сума, която родителите ми прибраха веднага. Направо ми я взеха от ръцете и повече не видях стотинка. След няколко години си исках тези пари и ми казаха, че ги използвали да си помогнат за къща, да не съм се сърдела, къщата някой ден щяла да остане за мен. За всичко така казваха.
Спомням си този момент и до ден днешен, а ето ме вече 30 годишна семейна жена.
Но родителите ми са алчни хора. Стани пълнолетна и се отдели от своите, защото така или иначе в даден момент от живота ще се наложи. По-добре, когато станеш пълнолетна да не чакаш, а да действаш. (Номер 3 дава адекватно решение. )
Така постъпих и беше най-хубавото решение в живота ми. Почнах си работа, изкарвах си някакви пари, но мои пари. Учех задочно, разбира се, но когато ти си изкарваш парите е съвсем различно.

Та с родителите ми рядко се чуваме, за виждане да не ги говорим (няма как, не ги харесвам като хора)! Още повече като бъдещ родител не мога да си представя как посред нощ ще ида да тършувам за парите на детото ми, ще стигнем и чак до бой? Много е абсурдно това, авторке.
Наистина майка ти има ли някакви проблеми с алкохол, друга зависимост? Да не би да имате финансови проблеми и да се опитва с тези пари да плати сметки или друго? Каквото и да е в никакъв случай това не я оправдава.

Ж 30 г.

6.   След 2 години тръгваш на работа, изнасяш се от къщи и си плащаш всичко сама. Тогава ще видиш какво е проблем с парите.

7.   Защо да е фейк ли?
1. Тийн, който спестява пари - да речем, че в наши дни има и такива еднорози!
2. Тийн, който получава пари от баба си и дядо си макар да живее с майка си и дори спестява тия пари - значи дават достатъчно често, за да може да се спестява. Тя ли ходи при тях, те ли идват тук, пращат ги някак? Обръщам внимание и на факта, че "трябва да спестявам от джобните си", т. е. парите от баба и дядо са джобни? Нали живее само с майка си? Как баба и дядо раздават джобни, а дори не живеят с нея? Или майката дава джобни, а краде парите от дядото и бабата? Усещате ли накъде тръгна историята?
3. Майка, която краде парите на тийна, дето някакси ги е завъдил от роднини, с които не живее, но му ги дават като джобни /т. е. доста редовно - вероятно веднъж на ден, ако са истински джобни или по-рядко, но по-големи суми/.
4. Майката не купува нищо хубаво на тийна, ама му е купила телефон, който ще вземе. Или и той е от бабата/дядото? Сетих се - телефонът не е нещо хубаво, а заплахата, че ще го вземе е проблем, защото тийнът държи на лошите неща, които вече има!

Честно ли? По-вероятно е Кифльо да си намери жена, отколкото това да е истинска история!

8.   Доколкото знам, в България по закон до 18 годишна възраст за детето отговарят родителите му. Те имат задължение да се грижат за него, да го издържат да у осигурят дом, храна дрехи... Родителите отговарят за неговите постъпки, за неговото възпитание и развитие.
Дали ще е добре или зле, въпрос на късмет.
Та родителите са в правото и да управляват парите на децата си.
Аз лично се сещам за 2 основни причини майката да взема тези пари:
1. Има нужда от тях. За да осигури необходите средства за живеене.
2. Не иска детето да има много пари в себе си защото ще ги използва за лоши неща.

9.   Това не оправдава майката да иска парите по този начин. Не може ли човешки да каже, че парите трябват за нуждите на семейството. Ако е съвестно момичето не би отказало.
Не я оправдавайте това е насилие.
Най-добре дядото и бабата да й открият сметка и да й внасят пари, ще си крие дебитната карта у тях.