Споделена история от Семейство

Нищо не е наред
Здравейте!
Пиша тук като последен опит за спасение, макар да знам, че вероятно спасението мога да си го осигуря само и единствено аз.
На 35 години съм, бременна в 7-и месец. Бременността беше непланирана и никой не ми е виновен. Забременях от приятеля си, когото обмислях дали да напусна. Не успях да проявя решителност и сгреших. Той има едно дете, не искаше второ. Решихме все пак да останем заедно, но и у двамата липсват. радост и вълнение, че ще ставаме родители.
За мен изминалата 2022-ра беше пълна с изпитания, от които още не съм се възстановила. Самата аз имам нужда от помощ, а се налага да съм силна заради бебето. Е, не успявам. За капак преди дни почина и баба и вече съвсем се сринах.
Не се разбирам с приятеля си, искам да го напусна, но къде ще ида бременна, живеем в неговия апартамент. Чувствам се в капан, в безизходица. Ходя на психолог, но не помага. Нямам изход, хора. Не знам къде да се дяна и как да не се самоубия.
Моля ви, помогнете ми.

Коментари

1.   Съвсем на години си да станеш майка, на тези години непланирана бременност не трябва да те плаши, скоро съвсем ще останеш без деца. За сега седи там, може да го напуснеш като порасне детето. Лека бременност, ще стане по- добре като се роди бебето. Не съжалявай за него.

2.   Ами отиди при родителите ти или роднини, а след като родиш ще работиш и ще се бориш с живота. Ако трябва питай психолога за някакви защитени жилища дали може да се изнесеш или общинско някакво. Никъде не казваш в какво те бива, но използвай нещата които те влекат да правиш пари.

3.   Не ми е жал, сами си ги избирате, а после ревете.
Мани другото па и деца им раждате. Жалко за детето, оше едно осакатено емоционално преди даже да се роди.

4.   Ако си знаела какво искаш, е могло да направиш аборт. Може би си в напреднала бременност вече и не е възможно.

5.   Недей прави глупости и бъди силна. Бебчо ще има нужда от теб.

6.   Знам, че си заслужавам укорителния тон. Аз самата се укорявам.
Но това не значи, че детето ще расте емоционално осакатено.
Правя всичко възможно да съм осъзнат човек и да работя по себе си.
Просто в момента ми е трудно, ужасно трудно.

7.   Не го иска, щяла да напуска, ама си разтваря краката, после плаче... И си на 35, стегни се и си поеми отговорност най-сетне

8.   Освен да стиснеш зъби и да буташ, не виждам какво друго можеш да направиш. Не си действала навреме, сега си носиш последствията. Детето е на преден план сега, поне докато не отрасне малко, ще трябва да търпиш. По-нататък във времето може да си намериш друг мъж, но засега си вързана.

9.   Кое не е наред, уточни кое изостря отношенията ви, че обмисляш такава крайност да се разделите?

10.   Все едно ми пише неориентирана тийнейджърка в последен етап на бременност.

Първо на 35 си! За каква помощ говориш? То ти трябва да си способна да помагаш на себе си и на хората, а не да искаш помощ.
Всъщност казусът е много лесен за разрешаване, но със задна дата. Просто не сте били един за друг с гаджето ти. И ти си изгубила твърде много време в тази връзка. Аз не знам на вас жените къде ви е акълът, че да раждате от мъж, който вече има деца? Да не е милионер, че да искаш да го вържеш? Има толкова много мъже на възраст без поколение, оставени от жените. Има толкова много свободни мъже. Какво повече от това ти трябва? Някой да те отвлече насила и да те направи своя наложница и да те застави да му раждаш? По-просто нещо от това жена да си хване гадже/мъж в днешно време няма! По-лесно е отколкото да отидеш днес да изкараш пари за един хляб. От тази гледна точка вината си е в теб. А и гаджето ти е трябвало да те пази щом не му е до деца. Ама явно човекът е над 40, а го кара като в университета. Е, успех сега, пък нататъка ще му мислиме...

11.   Ще ти дам един съвет, който много могат да охулят. Почни да спестяваш пари, особено ако той плаща сметки, храна, това няма да ти е особено трудно. От сега не се разбираш с приятеля ти, с раждането ще стане по-зле. Почни отрано да се подготвяш да го напуснеш и спестявай всеки свой лев. За жилище предполагам майка и баща имаш, няма да ви оставят на улицата с детето.

12.   В грешен форум си разказваш проблема.
Тука друго, освен инселски обиди няма да видиш. А обидите са, че си избрала друг за баща на детето си, а не много "сгодния" и "надежден" инсел, дето на 45 още живее с мама и не може едни яйца да си опържи, и който мрази жените цял живот и после се чуди, защо жена не може да завърти.

13.   Чакай сега, този го обвинихте, че сами си ги избирали, едва ли не тоя я бие или нещо от сорта. Може просто тя да не иска да е с него по друга причина. Ти говори ли с него, че нещо не ти е окей, опита ли да оправиш нещата? Или просто обмисляш да го напуснеш, той си мисли, че всичко е ок и изведнъж ще стане мяу...

14.   На 36 съм, преди три месеца родих третото си дете (от друг баща е). Мила, не беше лесно износването, но помисли кой и къде ще ти е по-добра упора, особено докато минат коликите, защото е много трудно докато си Стъпеш на краката в началото, до два-три месеца. И не споделяй какво смяташ да правиш предварително. Помоли се, Бог помага. И при мен имаше колебания, но отшумяха. И много ми се помогна. Бременността е особен период. Може да ти се изчисти мисълта след раждането, не вземай емоционални решения. Леко бременеене и раждане.

15.   Намери добро семейство да го осинови.

16.   Ако ти си била с мъж, който не е искал второ дете, значи ли, че ти също не си искала да имаш деца и затова си го избрала? Ако и двамата не сте искали дете, е трябвало да се пазите.
Психоложката нвма да ти помогне, защото не може да промени обстоятелствата около теб и драстичните промени в живота ти оттук-нататък.
Тежко е да станеш майка и още по-тежко е да си самотна майка. едно Да си сама жена на 35 е тъжно, но животът сам е лесен, а да си сама с дете ще бъде много трудно.

17.   Номер 15 даде еинственият адекватен съвет. Детето само ще страда такъв баща. А има толкова много семейства, на които липсва само дете. Имай предвид че при осиновяване трябва да докажат доходи и стабилност. Така че със сигурност няма да има липси от финансова гледна точка. Мои съседи, милионери в имоти и с фирми кандидатсстват в момента. Та знам как стоят нещата.

18.   Деца се раждат на съпруг, а не на приятел.

19.   Сега живееш в неговия апартамент, преди да се съберете къде си живяла? Като искаше да го напуснеш къде щеше да идеш? Връщай се пак там, раждай, гледай детето, съди го за издръжка и се лишавай от всичко. Това те чака, като не сте искали дете, къде ти беше акъла, за аборт не си ли чувала?

20.   Отиди на психолог.
Потърси помощ от социалните служби.

21.   Изчакай да се роди бебето. Дори да си сгрешила в избора, важното е да имаш дете. То ще ти помогне да се справиш.

22.   Спестявай, ако можеш докато се роди, след това имаш нужда от спокойствие и подкрепа, докато се възстановиш. Върни се при родителите ти, ще имаш нужда от помощ за детенцето и е хубаво да имаш дете, все пак си на 35

23.   Нямаш ли къде да отидеш? Работа имаш ли?
И аз така бях в подобна ситуация само че в чужбина. Като беше на 3м. бебето като изкарах пспорт се прибрах. Съвсем в капан бях.
С тази разлика че имам къде да живея. Семейството ми има 3 апартамента, но работа тук нямам, чужбинското майчинство свърши.
Имам си приятел сега. Спокойно с едно дете ще си намериш мъж. Зора е първите месеци. Махай се от там. В краен случай има организации, които помагат.
Психолог какво ще помогне? Да ти помогне да живееш с дебил и психопат ли?
Не се отчайвай.