Споделена история от Семейство

Нещастна съм...
На 13 съм. Получавам всичко, което поискам; телефон, дрехи, компютър, аксесораи, обувки и т.н. Никога не ми се е случвало да поискам нещо и да не го получа. Къщата ни е много хубава, колата ни също. Уча в едно от най- престижните училища в българия. Вие сигурно ще си помислите; какво друго трябва на едно 13 годишно момиче? Но истината е, че ми трябват много други неща. Например; Любов, подкрепа и внимание.

Нека ви дам пример: Прбирам се от училище, започват караниците с брат ми, майка ми е на кафе, баща ми на работа. Няма с, кой да споделя как се чувствам освен с шофьора ми. Когато си науча уроците сядам на компютара за около 2-3 часа, след това майка ми се прибира и единственото нещо, което чувам от нея е: Здравей скъпа. Отива на терасата, взима си списанието,цигарите и уискито, и не мърда от там.

После се прибира баща ми и чувам следното: На тати момиченцето изката ли някоя шестица днес? Това е разговорът между мен и тях. Искат тази година да кандидатствам в Американския колеж, но аз даже не искам да стъпвам там! Дават адски много пари за уроци. Но, аз искам само едно когато се прибера да има с кой са споделя как е минал денят ми, да си поговорим, да излезем заедно някъде, да си купи сладолед и да се разхождаме.
Това е моята история, исках само да споделя :]

Коментари

1.   И за кво по точно се чувстваш нещастна че живота ти е раи че имаш шофьор и ще кандидатстваш в един от наи престижните колежи у нас. Хектор

2.   Дано продължиш да цениш малките неща в живота и не се превърнеш в копие на родителите си. защото съм имала приятели като теб сега са това което мразеха859

4.   Кажи им това, което каза на нас. Можеш да отидеш до работата на баща си и да го поканиш да излезете някъде, или да отидеш с майка си на кафе. Просто им сподели как се чустваш, не е трудно!

5.   Не си само ти... И аз съм така, само че с мен се държат грубо... Постоянно ми натякват да уча...

6.   И богатите също плачат - няма пълно щастие. Скъпо, момиче не, че не си права, но има и друг вариант - средствата са ограничени - само най-необходимото, телефон и компютър - втора употреба, почевка - най-много за седмица лятото, а такива неща като пътувания в събота и неделя и пр - няма.

Родителите също ги няма, но като си дойдат бързат /майката/ да сготви, защото няма възможност да купува готова храна или някой да й готви, а бащата е толкова уморен и изнервен от това да мисли как семейството да оцелее, че не му е изобщо до разговори.

Стаята с брата /сестрата/ е обща, компютърът - също и ето повод за караници. И така все в тоя дух. Така, че се радвай, че живееш с висок стандарт. И опитай ти да заговориш вашите, да кажиш направо на майка си какво искаш. Явно щом ходи само по кафета не работи и има достатъчно време. Не мисля, че няма да ти отдели от него.

Кажи им направо къде искаш да учиш. Вместо да се подчиняваш безропотно изкажи, но аргументирано мнението си. Но помни от бедността /след болестите/ няма нищо по-лошо и всякаква любов и желание за контакти просто изчезват.

7.   Съвет:разбери кое е това, което те прави щастлива и се бори за него.

Навремето бях в същата ситуация имах всичко МАТЕРИАЛНО, но дотам. Липсваха ми обич и разбиране...

Сега вече нямам нищо материално и също така обич и разбиране не срещнах от никой.

Цени това, което имаш. Не е всичко разбира се, но ако трябва да избирам между бедна и самотна и богата и самотна, ще избера второто...

8.   И как на 13 години ще кандидатстваш в Американски КОЛЕЖ? :Д хахахах...

9.   Това е което изживяваш сега е цената която плаща за това което ти предоставят родителите ти. Ти си на 13г. и представа си нямаш какво беше приз 1990г. -1998г., как се забогатяваше тогава и как другите който не искаха да забогатяват по този начин ровеха по кофите за боклук търсейки храна.

10.   Не се отказвай от Американския колеж!!!
Това е най-доброто което можеш да направиш по пътя към собствен живот и щастие. Там ще си намериш приятели и пътя в живота. Твоите родители, брат - жалко е че не сте близки, но това се случва в много семейства. Не се сърди на родителите ти. Те правят за теб това, което могат. Като станеш родител ще го разбереш от собствен опит. Ако си от София, иди в някой дом за изоставени деца и като поседиш там час- две ще ти дойде друг акъл.

11.   Общо взето нямаш приятели и се оплакваш от родителите си? Е, нека ти кажа нещо миличка лесни неща в живота няма! Сама трябва да си го оправиш.. Иди и кажи на родителите си къде искаш да учиш.. Предимно в Американския са деца на по-заможни родители.. Някои може да са като теб, други със самочувствие до небето.. ТИ трябва да решиш къде искаш да учиш!
Колкото до приятелите.. Ако седиш само в ъгъла на класната стая никой няма да те погледне.. Повярвай ми имам опит с това ;) Иди.. Включи се в разговорите им.. Усмихвай се! Бъди естествена! И всичко ще се оправи..
Много лошо, че не споделяш с родителите си.. Както ти казах трябва да си поговориш с тях.. И като имаш проблем е по-добре да споделиш, отколкото да таиш в себе си.
Айде късмет! И умната :)

12.   Егати измислената история брат. ;DD
Не ми беше много интересна, пробвай да напишеш нещо по-добро. (:
Sweet Nightmare

13.   Темите с баща ми се базират на електроника, а с майка ми са пубертетски истории с акне и т. н.. Деаствително малко тинейджъри споделят с родителите си, не се притесняват. Прави като мен, най-нахално се нареждаш до тях и почваш да им обясняваш за деня си. Иначе спокойно, случвало ми се е със седмици да не си кажем и дума пък не сме и някакви заможни, демек не само че не получавам тази подкрепа, но нямам и желаните дрехи, аксесоари и подобни.
Въпреки всичко са ми родители, вечерта е достатъчно да отида при тях на масата и все се намира тема и смях, въпросът е в теб. Ако никога не почваш да говориш с тях те не четат мисли че да те разберат. Годините ни са такива, че ако родителите ти разбират, че не винаги ще ти се говори с тях, че имаш личен живот не те пипват.
Радвай се на каквото имаш, повярвай не е малко, можеш да постигнеш много, а кой е казал че не можеш да споделяш с приятели, на 13 точно приятелите са ни по-близки от родителите в определените етапи.

14.   Поговори с тях, миличка. Кажи им, че ти липсват. Че си голям човек и иимаш нужда от разговори. Поне две дена в седмицата се прибирам по-рано, за да излеза някъде с децата ми-дъщеря ми е на твоята възраст, а синът ми е 4 години по-малък. Вземам си поне 3-4 дена в месеца отпуск, за да съм с тях, и често съм им писала извинителни бележки за училище, за да отидем на кино. Моят съвет е да поговориш с тях, и да им обясниш колко ти липсват. И да ти отделят време само на теб. Нека майка ти се седи на терсата 5 дни в седмицата, но през останалите два да отделя време само за вас двете. Ти ако не изразяваш ясно нуждите си, няма кой да ги задоволи. Просто бъди искренна. Успех, мило момиче! Запази любовта в себе си, запомни какво ти липсва сега и когато някой ден имаш деца, дай им тази любов, а не сядай и ти на терасата с чаша кафе.
Сара

15.   Мила авторке, от собствен опит ти казвам, че след като майка ти сяда с уискито на терасата, след като се прибере, значи не е щастлива. Може тя също има нужда да си поговорите.

16.   По-добре богата и нещастна, отколкото бедна и нещастна:)

17.   Нямам време да чета другите коментари. Ще ти кажа, че изобщо не е лоша идея това с американският... във Велико Търново, нали?

Но постави своите условия - да си в общежитието. Мила, ще се родиш! Ще намериш чудесни приятели, с които да си прекараш чудсено, ще имаш винаги, с кого да говориш и споделиш.

Жал ми е за родителите ти. Майка ти някога се е омъжила за баща ти, мислейки, че като има пари, животът ще е песен. Сега живее празно и безцелно Не ставай като нея, поредната ленивка-алкохоличка. Махкай се от там, отивай да се учиш, да живееш с други деца, да получаваш разбиране и добра компания.

Ти си пример, че богатите също плачат - шофьорчето ти те съжалява, ама не ти е баща. Американският колеже е може би последната ти възможност да получиш това, което търсиш - разбиране, компания за разговори... ще си делиш стаята с друго момиче, ще се научиш да се съобразяваш, но и да имаш някого вкъщи, с когото да поговориш.

Баща ти... ами и той е за съжаление. Някога се е оженил за красавица, която е била част от имиджа, които е искал да си изгради. Момичето на татко също е част от интериора. След работа се отбива при любовницата си, при приятелите си в някой бар, после казва „здрасти“ и си ляга, за да има за кафета и шофьори...
Казвам ти, само ще спечелиш като се махнеш от там и станеш самостоятелен човек!
А.

18.   Ей, доживях и в тая страна да чуя някои, който да се оплаче от богатство! Те и богатите плачат, а? Но по-добре да плачеш на задната седалка на мерцедес, отколкото за къшей хляб, нали? Мило момиче, използвай парите на родителите си за да станеш истински човек, а не хленчеща лигла!

19.   Предложи на майка ти да четете списания заедно;на баща ти да отидете на кино. Бъди ти инициаторката на сближаването.
Мн е вероятно те да не осъзнават това, че те лишаватот нещо, мнважно при това. Кажи им, че ти се иска да прекарваш повече време с тях.
Ел

20.   Виж не знам дали следиш тази тема, но искам да знаеш, че може родителите ти искат най-доброто за теб за това те карат да учиш , но понякога това е прекалено използвай това на твоя страна, учи ще те приемат елитно училище, където всички са ги карали да учат, ще намериш приятели, с които да споделяш всичко.

21.   Споделяй с шофьора:)

22.   Извинявай, но някои хора и това нямат. При мен е връщам се от училище, мама и тати се прибират и се почва с караниците. Всеки би искал да е на твое място. ужас какво искаш повече, дрехи, телефони, някои и това нямат.

23.   Послушай номер 15

24.   Хектор е много сляп.
Да така е. Ние имаме това което ти нямаш и трябва да се радваме, но ние понеже не сме богати като теб и завиждаме и искаме твоя живот. Докато ти- всеки вижда какво имаш и си мисли че си най-щастливата, но ти нямаш тези нормални неща от които всеки има нужда и почти всеки има, и за това си нещастна. Да, тези неща не могат да се купят с пари, докато другите неща които могат да се купуват, ти явно ги имаш и можеш да ги имаш. Но това не прави човека щастлив.
А и да правят планове да те записвват в Американския колеж... Та ти си имаш мечти и собствени желания, не може така те да ти управляват живота. Скарай им се и хвани 20 лева и ги скъсай пред тях и им кажи че са заслепени от тъпите пари. Като умрем, нема да идем горе с парите, които сме заработили тук.
Направи нещо, отвори им очите. Спри да учиш, кажи им какви са ти мечтите. Те какво? Да те запишат нещо което ти вобще няма да имаш желание да го работиш. И после кво? Да работиш цел живот с омраза ли?? Не става.