Споделена история от Семейство

Защо свекървите толкова се дразнят на снахите си?
По многобройни разкази на снахи в брак и без брак, с деца и без деца: защо свекървите толкова се дразнят на снахите? Живеем във време, в което повечето млади се изнасят на квартира или в собствено жилище, съмнявам се разказите за недостатъците да са дотолкова достоверни. Какво пречи на свекървите да проявят добро отношение към едно младо момиче, влязло във фамилията? Ще им е приятно ли на някои от тях, които имат дъщери някой да се отнася по същия начин с дъщерите им, да ги наранява или да цели да ги нарани?

Коментари

1.   Генетично дефектни жени, болни гени, болни души, злобни, завистливи и с голям Аз. Това са проклетите свекърви, зашото има и свестни, макар и рядко.

2.   Защото не са на първо място в живота на сина, искат да са по- добри от снахата, по- добре да готвят и т. н.
Моят мъж много си я жали да не гледа децата, да не се натоварва. Пък за мен и хиляда тояги са малко.

3.   По същата причина, поради която тъщите се дразнят на зетьовете. "Моята принцеса заслужава най - добрият мъж, а не този боклук. Защо бе, маме, се омъжваш за него. Виж, момчето на комшиите е толкова добър. " и т. н.

Другият вариант е свекървите да са били в лоши отношения с техните свекърви и просто да си мислят, че това е нормално.

4.   Поредната ревла ревнала до небесата от това, че "лошото свекървище", "дъртата вещица" и т. н. нито за секунда не оставя сина си насаме със нея, та да ѝ даде възможност на спокойствие да си го манипулира, променя, "превъзпитава" и настройва срещу нея, без никой да ѝ пречи. Спри да мрънкотиш и се примири, в сърцето на всеки мъж винаги ще има място само за една единствена жена, и за никоя друга - МАМА.

5.   Имам малко момче на година и 3м.. и като видя малките кифлички по площадките ми става лошо от сега. Той много ориентиран все към тях тича. Като порасне да си ги води където сметне за добре, само не и вкъщи. Да ми се излегне някоя пацулана в спалнята няма да ми стане приятно. Ако е нахално момиче, а вече 99%са такива ще съм много назлобена. Вече като си взема жена, ако тя е достойна(нещо в което ме съмнява) да си градят бъдещето, далече. Не да ми води някоя готованка да я дундуркам и само за секс да я отглеждаме.

6.   Проблемът най-често е финансов, на второ място е мързела.
Финансовия се изразява, като два типа, ако са в собственно жилище то най-вероятно е собственост на свекърите и възниква проблем, защото всъщност никой не пита собствениците на жилището може ли да се нанесе в имота им. Снахата просто домъква сак с няколко парцалки и два дни по късно вече командва кой ще влиза в това жилище (етаж, апартамент, стая) и се сърди и мърмори, ако собственичката има ключ за имота си. Свекървата може да е позволила на сина си да преспива в празното й жилище, но не е позволявала приятелката му да се нанася в нейната собственост, никой не я е попитал. В един момент, както сина е порастналото момче на свекървата и една сутрин свекървата се събужда и вижда че някой непознат се е нанесъл в имота й, то лошо няма сина да си води гости, но гостите не само забравят да си отидат, но и започват да превземат имота и да се опитват да командват в имота, да тропат с краче, да се сърдят и т. н.
Ако са на квартира снахата се сърди и мърмори че свекърите не помагали финансово, а майка й (тъщата) им помагала или им купувала стоки, пращала сготвено в буркан или кутия, подарявала и така.
Мързела е втория, снахата очаква свекървата да постреща, да готви, да мие да слага, да вдига маси, а снахата с години се мисли за гостеннка, не си мърда пръста да помогне на свекърва си. Обикновенно снахата не посреща свекърите като гости или ако ги посреща свекървите не ходят с празни ръце, все са сготвили или купили нещо да занесат, за общата трапеза, но снахите никога не се сещат, отиват сядат и чакат и това с години.
Често снахите се сърдят, ако свекървата говори често със сина си по телефона, споделя му проблемите си или иска от него да й помогне, да й свали и закачи пердетата в дома й за да може да ги изпере, свекървата очаква животът й да си продължи както е било преди да се появи снахата, да се отнася към сина си както преди.
Свекървите в момента в който родят момче си знаят и се надяват той да стане истински мъж, един ден да се ожени, не съществува такова нещо като ревност към син.

7.   Самите коментари отговарят на въпроса, няма лоши свекърви, има отвратителни кифли, които вирят нос и искат всички да са им в краката. Утре тези мрънкачки ако станат свекърви, гледай какви чудовища ще бъдат!?

8.   Номер 5, сори, ама ако синът ти "доведе" такава, не ти ли хрумва, че проблемът ще е в него? Ето така се създават муньовци.

9.   5 много ме развесели. Аз много не си падам по момчета, добре че имам момичета, че да не мисля като теб.

10.   Номер 5 е типичната бъдеща свекърва - нарича дечица на по 1-2 годинки кифлички?

11.   Незнам.
Номер 5 имаш много негативно мнение за хората.

12.   Щото са дърти и комплексирани смръдли. Ето го патологичния 5, изприщваща се, че в спалнята ще се излегне младо момиче. Че младо момиче ще прави секс и изобщо ще се мотае там и комолелсарката все ще гледа младото тяло и ще се изприщва. Повечето нещо не могат да приемат, че одъртявят и както са си били комплексарки и преди, така след това злобата им излиза извън всякакви граници. Те просто не могат да се сдържат колко ги е яд.
ж26

13.   Моята майка прие още в самото начало жена ми, стана част от семейството и я заобичаха като дъщеря.
Според мен подхода е важен, брат ми също е живял с една, но тя така и не прояви желание нито да сяда на една маса, нито да си говорят по женски с майка.
Като се има предвид, че наще са й плащали всичко, не са й искали една стотинка, нито е имала проблем с тях.
Тая к*** на брат ми си позволяваше да копира държанието му спрямо майка ми, а моята жена никога не съм я виждал да повишава тон на който и да било от семейството.
Толкова големи приятелки са моята и майка ми, че понякога се дразня, че мен не ме слуша толкова колкото нея.

16.   Щото ги виждат, че за нищо не стават и не могат да стъпят на малкия пръст на тяхното поколение. Тъпи, мързеливи еманципатки.

17.   Привет,

Свекървата не харесва снаха си, снахата не харесва свекърва си. Рядко това чувство е несподелено, винаги е двупосочно. В общи линии има както кошмарни свекърви, така и кошмарни снахи. Общия случай е като моя - уважаваме и се търпим със свекърва ми. Никога няма да я заобичам като майка, а тя никога няма да ме заобича като собствена дъщеря. Затова и не използваме тези обръщения - поне и двете не сме двулични.

18.   Номер 13 това е много хубаво.