Споделена история от Семейство

Без роднини, без подкрепа
Здравейте, мъж на 24, искам просто да си излея емоциите и да споделим мнение. Винаги съм си чудел на хората с много роднини, братовчеди и тн. От роднините ми всеки си е поел по неговият път и изобщо не контактуваме, рядко си честитим рожденни дни дори. От близките ми имам само дядо, майка ми и баща ми са алкохолици, от малък не ги имам за никакви, с баща ми не съм се чувал и виждал от години, не зная и къде е, докато с майка ми се чуваме от време на време по телефона. Баба и дядо ме отгледаха, обаче баба почина а тя беше човек който държеше някаква връзка с роднините ни, която както казах вече няма. Винаги когато си хванех приятелка се сприятелявах доста с родителите й... дори сега се радвам като ходя с приятелката си и тяхната рода по екскурзии, просто защото няма как да отида с моите си роднини :) На абитуриенската си преди няколко години имах 30 човека с приятелите общо, докато други хора събират над 100 само роднини. Да обясня за леля си, тя эстана един от малкото хора с които имахме някаква комуникация и то заради дядо. Истината е че когато бях малък тя не можеше да има деца и много ми се радваше, винаги ми купуваше някакви неща и то скъпи макар че винаги съм си усещал не на място покрай нея. Доста често докато бях малък, казваше, че ще си ме вземе да живея с нея. Тя е умна жена с образование и хубава заплата, нищо общо с майка ми... минаха години и тя успя да си има дете, след което още едно, което е чудесно. С течение на времето дали от работа и напрежение вкъщи ние се отдалечихме. Млад съм, направих глупости и дължах пари. Нямаше към кого друг да се обърна и споделих с нея с очакването да ми помогне по НЯКАКЪВ начин. От нейна страна получих само и единствено упреци, обиди и тем подобни. От тогава с нея не си говорим, дори рожденият ми ден не честити, знам че е заета и си има свой живот, никога не съм претендирал с нищо, обаче вместо да ми даде насока или да ми помогне да си стъпя на краката, просто ме срина със земята с думите си... винаги съм намирал повече разбиране от приятелите си и гаджетата си. Не винаги е било така, ходили сме на гости в братовчеди, но това време отдавна мина за съжаление. Имам чувството че някой е проклел това семейство, този род и така нататък, защото всеки се кара с някого, всеки се откъсва. Мога и без тях, достатъчно голям съм, обаче ако някой ден имам дете, какво да му обясня. Тежко ми е, защото знам че когато и дядо си отиде ще е много самотно в тази къща. Пожелавам ви да сте живи и здрави, ценете се един другиго, защото някой ден всичко става на прах а остават само спомени. В крайна сметка какво делим и за какво ни е ако няма хора около нас...?

Коментари

1.   Нямаш хора около себе си защото очакваш те да ти дават на теб и да те подкрепят. В момента в който достигнеш до убеждението ти да даваш и подкрепяш и го реализираш ще се напълни с хора около теб.

2.   Не си единствен в такова семейство. И аз съм общо взето само с майка ми и баба ми - с дядо ми и вуйчо ми сме скарани на нож. Вината е тяхна, но са хем прости, хем нагли и ни писна да се занимаваме с тях и им теглихме една. Общо взето, разболяха ни и потрошиха един апартамент (ест. наследствения на майка ми от прабаба) да си правят пи*ки. Институциите също никакви ги няма - даже вредят на тези, които спазват законите. Мислим да имигрираме, понеже тук няма и подходяща работа за нас, а и нямаме ганьовския манталитет за алъж-вериж, което винаги води до това да напускаме и малкото смотани работни места, до които сме додрапали над връзкарите.
Като цяло - гледай себе си, защото здравето няма кой да ти го върне и всеки да си мре от простотията. Това е мнението ми не само за семейството, а и за този народ (ако може да се нарече така, с някакви единици изключения).
М29

3.   Какви роднини, какви блянове. Най-големите душмани са роднините.
Всички се изпокараха за наследство след смъртта на баби и дядовци.
Не поддържам роднински връзки от 10-годишна възраст. Само от лумова срама, се канехме по сватби, които са бяха средно веднъж на 5 години и после още 2 след 10- 15одини.
Всички, с които поддържам връзка, са ми приятели, делови партньори и разбира се моето семейство - мъж, деца.

4.   Нищо не ти прочетох ми за самото заглавие мога да кажа - не се притеснявай! И аз съм рака! Без никой до себе си без подкрепа и прегръдка! Сама хронично болна сляпа! И все ми е тая! Сама съм си достатъчна! Спокойствието и вярата в Бог ме правят щастлива! Не ми трябва друго и никой!

Жена на 25

5.   И аз съм в подобна ситуация.
Баща ми ни напусна още малко след раждането ми, а майка ми никога не е била готова да бъде майка и никога не се е държала особено като такава. Отгледаха ме баба и дядо, предимно.
Починаха миналата година и двамата покрай вирусна инфекция, не можахме да ги спасим - обажданията на майка ми спряха съвсем, понеже няма кой да я накара да ми звънне (това обикновено го правеше баба), а ако случайно изпадна в беда и имам нужда от помощ - ами оправям се сама.
Баба ми и дядо ми искаха апартамента да остане за мен да си живея в него, но майка ми и сестра ѝ го продадоха и всяка си взе половинката, докато аз се мъча да плащам наеми.
Никой от роднините не ми говори изобщо - аз винаги съм била "копеленцето", "оная без бащата" и все тази, която за нищо не става, и т. н. Т. е. съм им под нивото, разбираш ли. :)
Така мислят за мен дори и след като създадох свой бизнес и ми провървя полека, а те висят или без работа или на мизерна такава.
Приятел също нямам, понеже не мога да си позволя да бъда разсейвана и да позволя на някой неподходящ да ми се насади в пространството и да ми разбие психиката (такива доста често се навъртат около мен, понеже съм добросърдечен човек).
Борба е, братко. Няма как.
Хора като мен и теб, както и много други, просто не успяват по лесния начин и цял живот е нужно да работим върху себе си, върху мечтите си, да сме упорити и да не се предаваме.
Подкрепата сме ние. Само ние можем да си помогнем и да се бутаме напред.

6.   И ти ще бъдеш щастлив.

7.   От автора: До номер 5
Радвам се, че си намерила пътя, не спирай да се бориш. Рано или късно ще трябва да пуснеш някой до себе си

8.   Роднините са като всички останали хора, които срещаме в ежедневието си. В по-голямата си част лицемери и интересчии. Мнението ми, е че за да се запазят някакви добри отношения, трябва да има някаква дистанция. Почне ли вземане даване, ти на мен, аз на теб. И постоянно да им угодничиш, накрая ще се окажеш прецакан и започва омразата. Има и едно друго златно правило за запазване на добрите отношения. , , Не взимай ризата на ближния си, , Ощетиш ли някой твой роднина изгубил си го това е.

Материалното на ония свят не можем да вземем, но то ни е нужно да оцелеем в този.

Чингис Хан-Скандинавеца

9.   Незнам какво се е случило, но старите хора казват в такива случаи, , разкана фамилия", прилича на предателство, някой твой роднина е наскърбил друг и го е оставил може би в тежък момент и сега всеки се оправя сам... Незнам пиши ми, ако знаеш някакви подробности, може да ти помогна.