Споделена история от Семейство

Майка ми..
Здравейте! На 25 съм вече, но колкото й пъти да й го повторя, тя някак си не може да го приеме. Единствено дете съм. Постоянно ми държи сметка за щяло и нещяло. Ама защо косата съм си я направила така, не ми било ходило, не ми дава да си поканя приятели вкъщи, как не ме било срам да съм се въргаляла на спалнята с един приятел (който много добре го познава, тя и баща му са набори, били са в един клас, и плюс това много добре знае, че той е гей :D) смисъл и да не беше, не виждам какъв е проблема, млади сме, сега ни е времето. Не викам непознати вкъщи, и по принцип трудно си харесвам мъже, повече си падам по жени. Не съм й казала, това, предполагам, ще съм мъртва :D Някой каже ли ми ще се ожениш, не пропуска да поправи човека и да каже ще се омъжи. Заклета фенка е на Хитлер, даже книга си купи :D Иска й се, но аз съм си казала. Не живея за хората, това, което ме прави щастлива, това ще правя. Но това не значи, че и жени съм викала вкъщи. Всъщност никога. Преди месеци се видяла с едно старо гадже още от младините случайно, сега пак са си гаджета :D ходи, цяла вечер я нямаше тогава, и на мен не ми беше приятно, но се опитах да го приема. Не съм от ония деца, които се цупят на техните, че са си хванали приятел/приятелка. Всеки има право на любов в този живот. Приех го много добре, и се опитвам да съм достатъчно толерантна с нея, но тя предпочита да ми нарежда какво да правя и ако не го изпълня се започват едни скандали, сърдения. От скоро вече започнахме да не си говорим с дни, точно по тази причина. Иначе никога не ме е питала как си? Как мина деня ти? Как прекара на работа? Иначе да държи сметка какво правя с живота си и да се опитва тя да ми го нарежда грешка няма. Щяла да остави къщата на държавата, на мен нищо нямала да остави.. И защо? Защото не й играя по свирката, затова. Сега да не си помислите, че съм голямото разочарование и причината е в мен, не. Смятам, че съм отговорна, ходя на работа, кредит изтеглих 30 000лв. за ремонт вкъщи, плащам си го редовно, не излизам често, единствено на кафе на магазина(живеем в село), и то сама. Смятам, че съм добра душа, на всеки с каквото мога, ще помогна. Не се напивам често, единственото, което ми е, че пуша марихуана, това най я дразни. За това да, разбирам я, но това си е моя живот, предпочитам да изпуша една цигара, отколкото да се наливам с алкохол. И все пак, не съм пушила от почти месец, мога да ида да си взема, просто не искам, а това ми беше единственото бягство от всичко това. След всички неща, които съм преживяла, вместо психиката да ми се разбие, става точно обратното. Както пуших с години всеки ден, така от ряз спрях. Но тоя психически тормоз започва да ми идва в повече. Баща ми не живее с нас от почти 8 години, но това не му пречи да допринася с тормоза, а причината, че не живее с нас, е че е алкохолик и ни тормозеше постоянно, звъни, пита ме как си, какво правиш, пари не ми дава, пък и от къде да ги вземе, като го мързи да работи, от мен иска, само че аз нямам възможност да му дам, понеже на мен не стигат, като църковна мишка съм последните дни от месеца, той пък от негова страна ме изкарва длъжна на него, че семето от къде било паднало, ако не бил той, нямало да ме има. А да съм го молила? Да съм искала да се раждам? Аз баща имала ли съм, да съм отишла да го видя, да му ошетам, да му сготвя.. на челото ми щото пише робинята Изаура... Поне да заслужаваше, щях да ида, но той и да говори с мен не заслужава. Да се изнеса няма как, понеже кредита. В чужбина да отида, пак си трябва някой лев, сигурен човек, който ще те поеме там, а аз такъв не познавам. На психолог да ида, 50лв сеанса, предпочитам да психясам :D не знам вече, какво да правя с нея, как да подходя, инат е, аз още по - голям.

Коментари

1.   Проблем нямаш! Мислех, че в малките населени места сте по-нормални. Явно, че нормалните сме на изчезване, като пчелите. Поздрави майка си.
М 30

2.   Ужасно е това, което изживяваш.
Но въпреки това мисля, че не е редно да се въргаляш в леглото с мъж и майка ти да те гледа.
Тя е луда как ще си купува книга на Хитлер.
Ти си добър човек.
Не е трябвало да теглиш 30 000 за ремонт.
Не е хубаво да пушиш марихуана.
Нормално е психиката да ти е разбита.
Лошото е и че нямаш баща на който да разчиташ.
Щом имаш кредит не може да избягаш в чужбина.

3.   Първо сядаш с мама и ясно казваш, че на 25 си отдавна пълнолетна и как се обличаш, с кого спиш е твоя работа. И ти уж приемаш, но си същата, като майка ти, няма какво да не ти е приятно, тя си излиза, ти си излизаш всеки живее живота си. Опитай се да погасиш кредита си предсрочно, имаш право да плащаш по-големи вноски, като уточниш, че това е само главницата. И се изнесе, гледай види за отношенията с родителите, чети книгата Попранителен за родители, В оковите на майчината любов...

4.   От авторката: номер 1 - ти си ми ясен от километри, хомофоб.
номер 2 - Първо, момчето казах, че ми е много близък приятел, да не кажа най - добър, естествено, че не се въргалям с него, още по - малко пред нея, това бяха нейните думи, просто ги цитирах, не съм откачалка, за да го правя. За книгата, всеки сам си избира какви книги да чете, мисълта ми беше, че и тя е хомофобка, за кредита, щом съм го изтеглила значи е имало нужда от ремонт не е прищявка, за марихуаната, всеки сам си преценя. Имам чувството, че и тук няма да намеря адекватен отговор на проблема ми....

5.   Ти ще теглиш кредит да ремонтираш къща, която тя щяла да остави на държавата???? Определено имаш проблем. И той е, че не си се изнесла по-рано. Сега с този кредит.... Не знам какво да ти кажа. По принцип, най-добрият вариант е да се изнесеш, ясно ти е и на теб. Така няма да те гледа какво правиш и повод за коментари няма да има. А тази къща не е ли и на баща ти? 50/50? Това с оставянето на държавата са глупости, но дори и да предположим, че се опита да го направи, по закон ти си наследник и винаги можеш да го оспориш с адвокат. В България завещания не важат.

6.   Номер 2 съм съгласна съм с всичко само не и с това, че всеки сам си преценява дали да пуши марихуана или не. Марихуаната е вредна. Не искам да си навредиш.

7.   Е, всеки има проблем

8.   Звучиш ми като разглезено хлапе. Пушиш марихуана и се въргаляш с разни в собственият й дом - по твои думи. Защо не си стегнеш задника, не изкараш пари и не помогнеш и на нея? Или не се изнесеш на квартира и се въргаляй с който искаш там?