Споделена история от Семейство

Работа и ревност
Здравейте, с мъжа ми работим заедно като куриери в едно заведение, аз нося поръчките а той само кара колата. Шефа ми започна да се държи много фриволно... Да ми звъни по телефона за поръчки, доставки и всякакви такива неща свързани с работа, започна да ми пише някакви съобщения от сорта на "лека мека" и дори и лично да ми казва така когато си тръгвам от работа, на 8 март ми честити празника сутринта преди работа по телефона с пожелание " да си МИ жива и здрава". Мъжът ми започна да ревнува и да си мисли че аз имам пръст във поведението на шефа. Не смея да кажа че не ми е приятно цялото това нещо защото ме е страх че ще си изгубим работата, а тя е основната ни прехрана. Кажете ми как да постъпя, семейството ми е най-важно.

Коментари

1.   Кофти работа. Ако шефът ти ти е хвърлил око и не те получи, е много вероятно да ви изхвърли. Има някаква (малка ) вероятност това да не е така - просто да си мисли, че е нормално поведението му към човек, от когото е доволен и да не се усеща, че създава проблем. Ако ти самата не му дадеш ясен сигнал за ситуацията, нещата ще се влошат.
Препоръчвам ти да се разговорите първо с мъжа ти. Питай го той какво предлага. Ти не можеш да носиш вина просто така, затова, че някой ти е хвърлил мерака. Мъжът ти обвинявали те в провокативно поведение? В нещо конкретно?
С шефа си охлаждай отношенията. Не отговаряй на комплиментите му. Избягвай да му се усмихваш. Особено при двусмислени "пожелания". Не се издокарвай много... Може пък да уравновеси ситуацията за ваш късмет.
Успех!

2.   В какво толкова е казал. Просто те е поздравил, няма намек за нещо повече. Ако си добър работник и той може да разчита на теб просто иска да те поздрави. Какво лошо има в това да ти честити празника за осми март.

3.   Каква е тази работа, защо са нужни двама за доставка на ядене? Не може ли само един човек да го прави? Според мен достойнството на човека е по-важно от прехраната... Не бих позволила да ми говорят така. Бих го подчертала пред шефа. Директно казваш, че не ти харесва отношението му. Няма да те уволни заради това. Говори с мъжа си и решете заедно какво да правите ако не спре с тези изказвания...

4.   То пък една работа - "мечта" - куриерка, използваща мъжа си за безплатен шофьор. Тази работа св изпълнява само от един човек.
Потърси си друга работа и остави мъжа ти да извършва тази сам. Ще имате по-добри доходи.

5.   Какво толкова е казал? В офиса ни мъжете казват на момчетата "зайче", подариха ни цветя за 8-ми, пускат други шеги на секс тематика... Ако се случи мъж да закара някое момиче до някъде се смеем че ще я щипе по кълките в колата :D И на никой не му прави впечатление. Излишно се вживявате. Умрял шефа ти баш за теб.

6.   Браво номер 5.

7.   Авторката излишно се вживява.

8.   Така се започва, с"лека-мека", докато нуесетно стане "твърдо" и тогава идва лошото - чао бамбина!? Щом семейство ти е най важно, шо за въпроси задаваш, никой мъж няма да го търпи този театър. Шефа знае какво иска, и както изглежда ще го постигне, ако навреме не се махнеш.

9.   Ами и без това не знам защо двамата вършите работа на 1 човек. Без проблем мъжът ти може да я върши, няма нужда да ти е шофьор. Намери си друга работа, хем ще се отървеш от шефа, хем ще си повишите доходите.

10.   ОТ АВТОРКАТА
Моля да не ме упреквате за начина ми на работа, след като не сте наясно. Работата си я върша сама, просто за момента с мъжа ми намерихме начин да не си я губя, докато ми върнат книжката.
Той си има работа, просто ми помага за по два три часа дневно за да не ме уволнят. Решението е наше и не е тема за обсъждане.
Питането ми беше дали е правилно да направя забележка на шефа си или да замълча и да се надявам да е просто начин на общуване.
Т. е позволявате ли такова от страна на началството си, особено, ако ви е неприятно и как бихте реагирали?

11.   Казвам му, че лексиката и държанието му не ми харесват и толкоз. Не бих седяла да работя за някой, който има неуважително отношение към мен. Какво толкова има да ти питаш нас? !

12.   Извинявай авторке ако съм те обидила. Не съм имала такова намерение. Не те упреквам как работите с мъжа ти. Но не мисля, че шефа има друго намерение.
Какъв му е характера? Обича ли да се шегува с всички? Би трябвало да си го опознала и да знаеш ако има друго намерение. Може би се държи така с всички не само с теб.

13.   Kазусът и е сложен.
Аз персонално, директно ще го провокирам да ми посегне и ще го съсипя. Що се отнася до съпругът ти, явно е ревнив и няма доверие в теб.
Имах подобна ситуация преди време, споделих със съпругът ми. Попитаме искам ли той да се заеме, отказах. Просто събрах всички месажи, СМСи и дори записах няколко разговора с него насаме. В офисът има камери, нарочно се бях инсталирала на място, където камерата ме хващаше. Знаех, че мине ли, ще закачи. Така и стана, мина сложи ръка на мен, когато се обърнах се опита да ме целуна. Измъкнах се под предлог, че не съм в състояние сега, а това ме възбужда. Той има глупостта да ми каже, че тогава като се оправя. Тръгна към паркинга, побързах да влезна в кабинета му, там са записите, успях да прехвърля записа на телефонът си. Малко след това, седмица ме извика при него и опитите му продължиха. Отказах, под предлог, че не е коректно спрямо съпругът ми. Той беше нагъл и каза, че щял да му прати запис, как се целуваме. Тогава му показах на телефонът си, което бях свалила от него и казах, че мъж ми е в течение и ако той продължава или опита да ме изхвърли, ще го пратя в съда. Още си работя, той ми се пише приятел, угажда ми всяка прищявка.
С такива "мъже" само така става.

14.   Според мен трябва да си сигурна, че има такива намерения. Ами ако няма такова нещо и се изложиш.
Ще си изгубите работата с мъжа ти заради глупост.
Прочети коментара на номер 5.

15.   Да има някакви намеци особенно с, , лека и мека, , но са много двусмислени и могат по различни начини да се разтълкуват. В крайна сметка просто му кажи, че не ти е приятно. Той може и да те уволни или по-скоро да те съботира и да намери причина да те уволни. Но ще си намериш друга работа и толкова. По-важно е да запазиш достойнството си и това на мъжът ти.

Чингис Хан-Скандинавеца

16.   Аз мисля, че не трябва да рискува работата си заради нещо за което не е съвсем сигурна.
Трябва да провери дали той обича да се шегува и с други. Може би характера на човека е такъв.
Работата е важна.

17.   16, нали знаеш, че шега на живо си е чисто... не? Щом със всеки се шегува, а вижда, че съпругът й вижда всичко, това шега ли е? Ами вижда, че той не реагира и опитва почвата. Ако е истински мъж, съпругът й трябва да му даде да разбере, че не трябва да си вре носа в семейството му.

18.   Да, съгласна съм, мъжът й трябва да я защити. Щом вижда, че тя е с мъж шефът не би трябвало да смее да я закача.

19.   Пак казвам може би шефът само се шегува и няма други намерения. Ами ако изгуби работата си за глупост.